Slideshow Image 1 Slideshow Image 2
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2
שלישי, 27 ספט' 2016

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר המגמה ללשון העברית

המגמה שואפת להקנות לתלמידים ידיעה במבנה הלשון העברית על פי גילוייה וסגנונותיה לתקופותיהם ולהציג לפניהם את בעיות מחקרה ואת הישגיו. הלימודים מיוסדים הן על השיטה ההשוואתית הכורכת את הכרת הלשונות השמיות הקרובות עם עיון בהתפתחותה של העברית לדורותיה, והן על מחקר סינכרוני שעיקר מיקודו בגילוייה השונים של העברית בת זמננו.

תחומי העיון העיקריים במגמה הם הלשון העברית לתקופותיה, קשריה עם הלשונות השמיות האחרות, לשון המקרא ולשון ימי הבית השני, הלשון בימי הביניים, מדע הלשון ותולדותיו, תחיית הלשון והלשון העברית בת זמננו, לשון הספרות החדשה, תחביר הלשון לדורותיה בהדגשת מבנה הארגומנטים של הפועל,סמנטיקה, חקר המטפורה, סוגיות בחקר העברית המדוברת, חקר השיח ועוד.

במסגרת המגמה פועלתהתכנית לעריכה לשונית . תכנית זו היא תכנית לימודים המעניקה תעודת "עורך לשוני" והיא פתוחה לבעלי תואר ראשון ומעלה העומדים בהליך קבלה כמפורט באתר התכנית.

 סיור המגמה לאקדמיה ללשון העברית ולספרייה הלאומית

חדש! לימודי תואר שני מותאמים למורים ללשון - הלימודים מתאימים לכל מי שרוצה להתמחות בלימודי הלשון העברית ובכלל זה למורים ללשון עברית בעלי תואר ראשון (B.A) ולבוגרי מכללות למורים (B.Ed). הלימודים יתקיימו יום בשבוע במשך שנתיים (בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים עשויים להידרש להשלמות מסוימות).

הרשמה ללימודי תעודת הוראה בלשון עברית

נמשכת ההרשמה ללימודים בתכנית זו. להפניה לעמוד ההרשמה,

הרשמה ללימודי תעודה בעריכה לשונית בעברית

לפרטים מלאים על התכנית, סדרי רישום וקבלה לחץ כאן.

עבור הבהרות ופרטים נוספים, נא לפנות למזכירות החוג ללימודי התרבות העברית:

בניין רוזנברג, חדר 309

טל' 03-6409787

דוא"ל:   כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

facebook, sfa icon