קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 326 |
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 318 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 318 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
0622101201 - תרגיל תולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
מר חיים נסים | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
מר חיים נסים | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
0622101401 - תרגיל לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 277 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א319 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622101001 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | ווב | 101 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | ווב | 101 |
0622101002 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622101003 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622101004 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
0622101005 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א361 |
0622101006 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 106 |
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 450 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 450 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 317 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
0622109906 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
קורסי מערך לימודי ההיסטוריה - מסגרת 555
לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עד תשע"ב (כולל)
**יש לבחור מהשיעורים הבאים בהתאם למסלול הלימודים
0621115201 - היסטוריה והיסטוריונים: מהרנסנס ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף מאלי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0621154201 - תולדות הנצרות 2013-1350 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0677109001 - היישוב היהודי בארץ ישראל בתקופה המוסלמית הראשונה(1099-634) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
0677109301 - היישוב היהודי בבבל מהכיבוש המוסלמי עד נפילת בגדאד(1258-638) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 278 |
0621117401 - המאה ה-20: תרבות, אידיאולוגיה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה זנד | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
שנה ב'
מבוא חובה מסגרת 120
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
פרו"סים-מסגרת 200
0622220301 - ההיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 08:00-10:00 | גילמן | 455 |
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 319 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
0622221501 - מצרים בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 12:00-14:00 | רקנאטי | 409 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 205 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות מודרניות-מרוקו,אלג'יר,ותוניס** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 318 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
**הקורס יינתן בשפה האנגלית
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622216201 - יהודים, ישראלים, ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 277 |
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
0622210401 - השיעה: מכניעות למהפכה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622218601 - קהילות יהודיות במזה"ת בין לאומיות ערבית לציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622218801 - תורכיה במאה העשרים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 278 |
**מי שלמד את הקורסים בנושאי תורכיה עם פרופ' סינגר בשנתיים
**האחרונות - לא יכול להרשם לקורס
0622211001 - שבט, שבטיות ומדינה מודרנית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 307 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 08:00-10:00 | גילמן | 307 |
0622217901 - מעורבות ירדן בפלסטין, מראשית המנדט הבריטי ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622216601 - רוסיה ועולם האסלאם: מבט היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר זאב לוין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 279 |
0622218701 - לאומיות, אסלאמיזם, אנטישמיות במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 362 |
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א318 |
0622215701 - ברכה - צופיות ומודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | א362 |
0693200801 - אגן הנילוס: דתות, תרבויות פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבישי בן דרור | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622213301 - פרקים בהיסטוריה אינטלקטואלית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
0622218901 - תנועת חמאס על פרשת דרכים (תאריך בחינה) | ||||||
מר שלומי אלדר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622218201 - מחאה ומהפכה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 282 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות האסלאם:האמנות המוסלמית בהתגבשותה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821134001 - מבוא לאמנות האסלאם: האמנות המוסלמית בתפארתה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | מכסיקו | 208 |
0631246301 - "פקה אל-אקליאת": המאבק על ההגמוניה בענף משפטי מתפתח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אוריה שביט | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00-20:00 | ווב | 102 |
ד"ר אוריה שביט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | ווב | 102 |
0821636201 - קהיר מפוסטאט לתחריר- אמנות, אדריכלות וזהות במרחב הציבורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | מכסיקו | 210 |
0821636801 - 'אלף לילה ולילה', מציאות ודמיון בארמונות מוסלמיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00-12:00 | מכסיקו | 213 |
0821639201 - מכובשים לפטרונים: המיניאטורה הפרסית בין המאות 15-17 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הגר נעמי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | מכסיקו | 213 |
קורסי טקסטים - מסגרת 127
טקסטים קלאסים למתמחים**
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור
0622602501 - עיונים בכתבי טברי ומסעודי ההיסטוריים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00-18:00 | רוזנברג | 205 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00-18:00 | רוזנברג | 205 |
טקסטים מודרניים למתמחים**
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
טקסטים מודרניים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
0622602701 - טקסטים פוליטיים-דתיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א361 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | א361 |
0622602601 - פרקים בסכסוך ישראל ערב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אייל זיסר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 279 |
פרופ' אייל זיסר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 279 |
טקסטים קלאסיים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622602301 - שיעה וסונה באסלאם של ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א362 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | א362 |
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים ומהפכות במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א319 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
0622214201 - בין אחדות לפירוד-המערכת הערבית המדינתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 449 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
0654420201 - עבדים,ועבדות בחברות אסלאמיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00-20:00 | גילמן | 319 |
**ניתן להרשם באישור המרצה
0622322701 - סביבה, איכות סביבה ואיכות חיים בעולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
0654420401 - הבירות העת'מאניות: בורסה, אדירנה אסתנבול (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
**ניתן להרשם באישור המרצה
קורסי חובה למסלול מחקרי למצטיינים/חד-חוגי
0622320701 - איך לקרא ולכתב היסטוריה של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 497 |
0622800101 - סמינר מחלקתי למצטיינים: סוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 449 |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622823101 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 450 |
0622823201 - דת, לאום ומדינה בעולם האסלאם במאה ה- 20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה גמר | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 18:00-20:00 | גילמן | 450 |
0622823301 - היסטוריה ואנתרופולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
0622823401 - סוגיות בהיסטוריה חברתית-תרבותית של המזה"ת הערבי והמוסלמי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 450 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 277 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 455 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 277 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 456 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 277 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 277 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 277 |
0622100003 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 278 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
0622200003 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | א362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 362 |
**פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים לקורס
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א319 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
**פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים
0622400201 - תורכית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דויגו אטלס | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 361 |
גב' דויגו אטלס | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
גב' דויגו אטלס | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00-12:00 | גילמן | 261 |
**פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654419901 - ההיסטוריוגרפיה של הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
0654420301 - נקמת דם וכופר נפש: במשפט ובחברה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
סמינרים
0654420201 - עבדים,ועבדות בחברות אסלאמיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00-20:00 | גילמן | 319 |
0654411501 - לאומיות ודת במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 18:00-20:00 | גילמן | א317 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א317 |
0622214201 - בין אחדות לפירוד-המערכת הערבית המדינתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 449 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
0654420501 - המסמך העת'מאני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 450 |
0654520401 - מדע וטכנולוגיה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 450 |
0654420401 - הבירות העת'מאניות: בורסה, אדירנה אסתנבול (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
0654520501 - בין מיסטיקה לפוליטיקה: פרקים בהיסטוריה של הטריקה הנקשבנדית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה גמר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 497 |
פרופ' משה גמר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 497 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות מודרניות-מרוקו,אלג'יר,ותוניס** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 318 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
**הקורס יינתן בשפה האנגלית
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
**יוכלו להרשם רק תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"ס מלימודי אפריקה.
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 450 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 450 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654530301 - סמינר מרכז דיין: לכידות המדינה הערבית - בחינה מחדש** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 133 |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0631416301 - המערב והאסלאם: עיונים בהגות על ציוויליזציות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אוריה שביט | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 317 |
ד"ר אוריה שביט | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 455 |
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | א362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 362 |
**מותנה במספר הנרשמים לקורס
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א319 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר תמר עילם-גינדין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
**מותנה במספר הנרשמים לקורס
0622400201 - תורכית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דויגו אטלס | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 361 |
גב' דויגו אטלס | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
גב' דויגו אטלס | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00-12:00 | גילמן | 261 |
**מותנה במספר הנרשמים לקורס
קורסים לדוקטורנטים
0645002501 - סמינר דוק' שלב א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | סמינר | ה' | 18:00-20:00 | גילמן | 455 |
0645002601 - סמינר דוק' שלב א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
0645002301 - סמינר דוק' שלב ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | סמינר | ה' | 18:00-20:00 |
0645002401 - סמינר דוק' שלב ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 |
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
**תלמידי מסלול גשר בין יבשות (ממשיכים) יירשמו לקורסים מתוך
**הרצ"ב ע"פ תכנית הלימודים בשנה בה החלו ללמוד
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 277 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א319 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
0622910101 - מבוא לצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0693100301 - מבוא לאנתרופולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הדס ירון | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | רוזנברג | 205 |
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
**פרו"ס וסמינר נחשבים לסמינר
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות מודרניות-מרוקו,אלג'יר,ותוניס** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 318 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א318 |
**הקורס יינתן בשפה האנגלית
0622930301 - קולוניאליזם בריטי במזרח אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 450 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
**סדנא המשלבת מחקר שדה
**מיועד לתלמידי שנים ב' וג' וכן תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"
0622322701 - סביבה, איכות סביבה ואיכות חיים בעולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693200501 - אפריקה בין רפואה מסורתית לרפואה מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אניטה נודלמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 277 |
0693200601 - יצירה אפריקאית - תאוריה מערבית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עידית טולידאנו | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 277 |
0693200701 - אנתרופולוגיה ביקורתית של הפיתוח באפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל אביסרה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 318 |
0693200801 - אגן הנילוס: דתות, תרבויות פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבישי בן דרור | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622215701 - ברכה - צופיות ומודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | א362 |
0690230601 - המרחב הלשוני-חברתי-תרבותי באתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 205 |
0690330701 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00-16:00 | ווב | 501 |
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 14:00-16:00 | ווב | 501 |
0690231301 - מבוא לשפות כושיתיות: סידאמה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 102 |
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
0621154201 - תולדות הנצרות 2013-1350 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג, או"פ וירושלים
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט