קורסי החוג לפילוסופיה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
שיעורי שנה א'
סמסטר א'
שיעורי חובה (מסגרת 120)
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101201 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה ריזנפלד | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קבוצות תרגיל צמודות לנ"ל
0618101202 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר שחר ברנר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00-18:00 | גילמן | א361 |
0618101203 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מיכל טהון | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | א361 |
0618101204 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ג'ין גולדי אורטה | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א362 |
0618101205 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רננה פרים | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
0618101206 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רנן עמיר גב' מיכל טהון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 320 |
0618101207 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר נימרוד ממן | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 319 |
0618101208 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר אדם אזארי | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 08:00-10:00 | גילמן | 320 |
0618101209 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר טל הנדלס | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
0618101210 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר איתמר בן-יאיר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א361 |
קריאה מודרכת א'
0618106801 - ק"מ א' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר ברק כפתורי | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 320 |
0618106802 - ק"מ א' - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רוני אבירם | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
0618106803 - ק"מ א' - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר עדו פדר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | א319 |
0618106804 - ק"מ א' - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ורד בכר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 455 |
0618106805 - ק"מ א' - קבוצה ה' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ליאור רינות | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 320 |
מבואות בתחומי הלימוד השונים (מסגרת 121)
0690160201 - מבוא להגות היהודית בעת החדשה-מהי יהדות ומיהם היהודים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | רוזנברג | 001 |
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | רוזנברג | 001 |
**מוכר כ-4 ש"ס, תלמידי תואר ראשון ילמדו בשנים
**ב' ו-ג' 6 שיעורי בחירה במקום 7.
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103701 - מבוא למטאפיסיקה ולתורת ההכרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104301 - מבוא לפילוסופיה סינית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 326 |
0618101801 - מבוא לתורת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
סמסטר ב'
שיעורי חובה (מסגרת 120)
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
Dr. Andrew German | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קריאה מודרכת א'
0618106806 - ק"מ א' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל איתן | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א319 |
0618106807 - ק"מ א' - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר צחי לביא | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 320 |
0618106808 - ק"מ א' - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר גלעד קינן | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 08:00-10:00 | גילמן | 320 |
0618106809 - ק"מ א' - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קרן שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
0618106810 - ק"מ א' - קבוצה ה' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קרן שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
מבואות בתחומי הלימוד השונים (מסגרת 121)
0618104202 - מבוא לפילוסופיה ודתות בהודו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101502 - מבוא לפילוסופיה של השפה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101902 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618105902 - מבוא לאסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101002 - מבוא ללוגיקה פילוסופית** (תאריך בחינה) | ||||||
מר רן לנצט | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 282 |
** תנאי קדם: מבוא כללי ללוגיקה
שיעורי שנים ב'-ג'
סמסטר א'
שיעורי חובה (מסגרת 220)
0618220001 - פילוסופיה במאות ה-19 וה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 282 |
קריאה מודרכת ב' (מסגרת 220)
0618206801 - ק"מ ב' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מרים ויילר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 319 |
0618206802 - ק"מ ב' - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אסא כהן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
0618206803 - ק"מ ב' - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי פולד | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | א361 |
0618206804 - ק"מ ב' - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
מר ליאור ניר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 08:00-10:00 | גילמן | 320 |
0618206805 - ק"מ ב' - קבוצה ה' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יעל גזית | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | א319 |
קריאה מודרכת ג' (מסגרת 220)
0618206905 - ק"מ ג' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה מרקין | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 319 |
גב' נועה מרקין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 319 |
סמסטר ב'
שיעורי חובה (מסגרת 220)
0618220002 - פילוסופיה במאות ה-19 וה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
קריאה מודרכת ב' (מסגרת 220)
0618206806 - ק"מ ב' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר שחר ברנר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א319 |
0618206807 - ק"מ ב' - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שיר חכם | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 319 |
0618206808 - ק"מ ב' - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גלית ענבר ישראלי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 08:00-10:00 | גילמן | 320 |
קריאה מודרכת ג' (מסגרת 220)
0618206901 - ק"מ ג' - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אורי ערן | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | א319 |
מר אורי ערן | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | א317 |
0618206902 - ק"מ ג' - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר נועם מלמד | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 320 |
מר נועם מלמד | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 319 |
0618206903 - ק"מ ג' - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה מרקין | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 320 |
גב' נועה מרקין | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 319 |
0618206904 - ק"מ ג' - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אוהד רייס | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 262 |
מר אוהד רייס | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 262 |
מסלול: חקר התודעה
קריאה מודרכת לתלמידי שנה ראשונה במסלול
0618645601 - מושג הנפש בתקופתנו (א'): קריאה בטקסטים פילוסופיים בני זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה רובננקו | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 307 |
שיעור יעודי לתלמידי שנה ראשונה במסלול
0618645501 - בעיית התודעה: היבטים פילוסופיים ופסיכולוגיים (תאריך בחינה) | ||||||
מר זיו פרמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
קריאה מודרכת לתלמידי שנה שנייה במסלול
0618645701 - מושג הנפש בתקופתנו (ב'): קריאה בטקסטים פילוסופיים בני זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד''ר זואי גוטצייט | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 18:00-20:00 | גילמן | א361 |
שיעור לתלמידים מתקדמים במסלול
0618645801 - בעיית התודעה המשך** (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר ' | שיעור | 00:00-00:00 |
**יתקיים בשנת הלימודים תשע"ד, חובה לתלמידי המסלול.
תחומי לימוד:
שיעורי המשך+תרגיל צמוד (מסגרת 122)
שיעורי בחירה (מסגרת 124)
א. מטאפיסיקה ותורת ההכרה
סמסטר א'
שיעור המשך
0618235001 - תורת ההכרה ומטאפיסיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 280 |
0618235101 - תרגיל צמוד לנ"ל - מטאפיסיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה רובננקו | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
0618235102 - תרגיל צמוד לנ"ל - מטאפיסיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קירסטין רונהדה | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 262 |
שיעורי בחירה
0618289901 - ויטגנשטיין: מילוי אחר כלל (תאריך בחינה) | ||||||
מר נמרוד מתן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
0618265101 - סוליפסיזם, הופעת האחר והמרחב הבינאישי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מירב אלמוג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 362 |
0618215501 - ההידמות לאל כאידיאל פילוסופי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב מירב | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
0618297401 - שפה ותודעה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל גל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | רקנאטי | 255 |
0618287501 - גישות לא רדוקציוניסטיות בפילוסופיה של התודעה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ארז פירט | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
0618288201 - פילוסופיה יוונית אחרי אריסטו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 305 |
0618288101 - לייבניץ, יום וקאנט: סוגיות בפילוסופיה של הטבע (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידן שמעוני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0618285701 - המפגש עם האחר: חוויה ומשמעות בפילוסופיה ובפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען ד"ר בועז שלגי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0618208201 - אני חושב משמע אני קיים? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א318 |
0618288801 - הגל: הדרך לתבונה (תאריך בחינה) | ||||||
מר דני טנא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 280 |
סמינרים
0618355601 - רגשות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א319 |
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א319 |
0618325101 - ניטשה: הבטחתה של הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-20:00 | גילמן | 320 |
0618357401 - אפיסטמולוגיה בת-זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-16:00 | גילמן | 319 |
0618386301 - קאנט והפילוסופיה האנליטית המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
0618200701 - פילוסופיה של הפסיכולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ארנון כהן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
0618249501 - לייבניץ: פרספקטיבה ואינסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 280 |
0618295201 - דרידה בשולי הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 305 |
0618229001 - מחשבת-המעשה, בין פרקטיקה לפואטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עלמה יצחקי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 307 |
0618296401 - המהפכנות של ביקורת התבונה הטהורה (תאריך בחינה) | ||||||
ד''ר זואי גוטצייט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 281 |
0618258201 - פרדוקסים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 220 |
0618234901 - ספקנות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
סמינרים
0618492901 - אריסטו על תחושה וידיעה ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618318201 - תודעה עצמית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 262 |
0618495001 - צבע** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618486101 - פילוסופיה של המתמטיקה אחרי קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
ב. לוגיקה ופילוסופיה של השפה
סמסטר א'
שיעור המשך
ניתן להתמחות בשיעור המשך אחד בתחום הלימוד
0618745801 - לוגיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
0618745802 - תרגיל צמוד לנ"ל - לוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' חן בר חיים | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
שיעורי בחירה
0618289901 - ויטגנשטיין: מילוי אחר כלל (תאריך בחינה) | ||||||
מר נמרוד מתן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
0618297401 - שפה ותודעה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל גל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | רקנאטי | 255 |
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 326 |
0618238701 - מה זה נקרא לחשוב? אחרי פרגה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יהונתן וורטהיים | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
סמינרים
0618386201 - הדיפרנד: היגדים שנויים במחלוקת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 319 |
0618386301 - קאנט והפילוסופיה האנליטית המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
סמסטר ב'
שיעור המשך
0618240101 - פילוסופיה של השפה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה ריזנפלד | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 304 |
0618240201 - תרגיל צמוד לנ"ל - שפה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יוחאי בלום | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 306 |
שיעורי בחירה
0618247401 - הוגים יהודים גרמנים על הצומת בין שפה ומחשבה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0618200701 - פילוסופיה של הפסיכולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ארנון כהן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
0618296901 - פילוסופיה של השפה - פרספקטיבות הודיות (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון שור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 304 |
0618295201 - דרידה בשולי הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 305 |
סמינרים
0662311401 - דיאלוג, שיחה, משחקי שפה ושיח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 320 |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה נוסף.
0618380401 - הוליזם ובעיית הדמיון במשמעות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | א361 |
0618486101 - פילוסופיה של המתמטיקה אחרי קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
ג. פילוסופיה מזרחית ומושווית
סמסטר א'
שיעורי המשך
ניתן להתמחות בשיעור המשך אחד בתחום הלימוד
0618222501 - פילוסופיה מזרחית סינית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
0618222601 - תרגיל צמוד לנ"ל- סינית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גליה דור | סמסטר א' | תרגיל | א' | 18:00-20:00 | גילמן | 307 |
0618222301 - פילוסופיה הודית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 278 |
0618222401 - תרגיל צמוד לנ"ל - הודית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קטי קיש | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 307 |
שיעורי בחירה
0687200501 - הבודהיזם המוקדם: פילוסופיה ופרקטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 220 |
0618277601 - מציאות ואשליה: מהאופנישדות עד שנקרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 279 |
סמינרים
0687334301 - זהות אישית בפילוסופיה ההודית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | ווב | 101 |
0618384101 - הודו: פילוסופיה וקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00-20:00 | גילמן | 320 |
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
0687242601 - הבודהיזם המהאיאני: פילוסופיה ופרקטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
0618222701 - הומניזם קונפוציאני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 304 |
0618296901 - פילוסופיה של השפה - פרספקטיבות הודיות (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון שור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 304 |
0618241201 - לאן מובילה הדרך? שפה ושחרור בדאואיזם המוקדם (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי פורת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0618282001 - פילוסופיה הודית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 317 |
0618221901 - נרטיבים של חופש בפילוסופיה הודית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 280 |
סמינרים
0687300101 - סדר פסח עם קונפוציוס - דיון מושווה בין תמונת העולם הקונפוציא (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואב אריאל | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00-14:00 | גילמן | 261 |
0618386101 - היוגה סוטרה ופרשנויותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דני רוה | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-20:00 | גילמן | א319 |
0618383801 - חיים דרך מוות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
ד. פילוסופיה של הדת ופילוסופיה יהודית
סמסטר א'
שיעורי המשך
ניתן להתמחות בשיעור המשך אחד בתחום הלימוד
0618220901 - פילוסופיה של הדת - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 278 |
0618221301 - תרגיל צמוד לנ"ל - דת (תאריך בחינה) | ||||||
מר שמואל רותם | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
0690260001 - קריאה במורה נבוכים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 280 |
**קריאה במורה נבוכים נחשב לשיעור המשך ב"פילוסופיה יהודית"
שיעורי בחירה
0690161001 - שפינוזה,מנדלסון,כהן,רוזנצווייג-קריאה בטקסטים בהגות יהודית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלי שיינפלד | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר אלי שיינפלד | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00-12:00 | רוזנברג | 212 |
0618215501 - ההידמות לאל כאידיאל פילוסופי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב מירב | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
0690160601 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (חלק א')** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 001 |
סמינרים
0690366701 - שפינוזה על אמונה תפלה, דת וגאולה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גובני | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 103 |
0618376201 - "הוידויים" של אוגוסטינוס - בין העת העתיקה לימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אליזבט אופנהיימר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | א361 |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה נוסף
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
0618218701 - דת, פוליטיקה ופילוסופיה במחשבה של ג'ון לוק (תאריך בחינה) | ||||||
מר יקותיאל שהם | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0618247401 - הוגים יהודים גרמנים על הצומת בין שפה ומחשבה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0690160701 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (חלק ב')** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
**רישום לחלק ב' בלבד באישור המרצה
0662113201 - היחיד בתרבות היהודית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר אילת-יגורי | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 221 |
0662211301 - ז'אן פול סארטר: השאלה היהודית בראי הפילוסופיה של הקיום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלי שיינפלד | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
סמינרים
0618494401 - סבל: פרספקטיבות פילוסופיות ותיאולוגיות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618357201 - סליחה, כפרה, קורבן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-16:00 | ווב | 103 |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה נוסף
ה. תורת המוסר ופילוסופיה פוליטית
תלמיד שיבחר בתחום זה, ישתתף במהלך לימודיו בשני המבואות:
מבוא לפילוסופיה פוליטית ומבוא לתורת המוסר.
התלמיד יתמחה רק באחד מאלה.
סמסטר א'
שיעורי המשך
0618260101 - תורת המוסר - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נופר שמעוני | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 281 |
0618260201 - תרגיל צמוד לנ"ל - מוסר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סיון פרץ מילר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 317 |
0618260202 - תרגיל צמוד לנ"ל - מוסר (תאריך בחינה) | ||||||
מר אבנר שטינמץ | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | א317 |
0618758501 - פילוסופיה פוליטית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 281 |
0618758401 - תרגיל צמוד לנ"ל- פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אדם אבולעפיה | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
0618758402 - תרגיל צמוד לנ"ל -פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב הלפרין | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
שיעורי בחירה
0618286801 - השכל הישר כבעיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
מר איתי שניר | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 278 |
0662205201 - משמעות בחיים: היבטים פילוסופיים ופסיכולוגיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר אילת-יגורי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 326 |
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618260701 - אמת, צדק וכוח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אילנה ארבל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 326 |
0618285701 - המפגש עם האחר: חוויה ומשמעות בפילוסופיה ובפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען ד"ר בועז שלגי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0618287701 - בעלי חיים פוליטים (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב קני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 317 |
0618205801 - פילוסופיה של העצמי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמר אילת-יגורי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 326 |
0659305601 - מבוא לתיאוריה ביקורתית I (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עדי אופיר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 278 |
0618298901 - הפילוסופיה של הילד (תאריך בחינה) | ||||||
מר אהד זהבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 221 |
סמינרים
0618325101 - ניטשה: הבטחתה של הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-20:00 | גילמן | 320 |
0618370301 - פרקים ב"פילוסופיית-המשפט" מאת היגל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 320 |
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 320 |
0618386201 - הדיפרנד: היגדים שנויים במחלוקת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 319 |
0618376201 - "הוידויים" של אוגוסטינוס - בין העת העתיקה לימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אליזבט אופנהיימר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | א361 |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה נוסף
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
0618218701 - דת, פוליטיקה ופילוסופיה במחשבה של ג'ון לוק (תאריך בחינה) | ||||||
מר יקותיאל שהם | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0618286701 - פוסטמודרניזם כפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
מר ארז אוסטרייך | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0618247401 - הוגים יהודים גרמנים על הצומת בין שפה ומחשבה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0618298501 - פוקו המאוחר: אתיקה וסובייקטיביות (תאריך בחינה) | ||||||
מר תומר ששונקין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 278 |
0618295401 - פרקים בפילוסופיה של החינוך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 278 |
0618278701 - הפילוסופיה הפוליטית של תומס אקוינס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אליזבט אופנהיימר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 279 |
0618260601 - דמוקרטיה ליברלית, דמוקרטיה טוטליטרית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ענת אשר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 307 |
סמינרים
0618494401 - סבל: פרספקטיבות פילוסופיות ותיאולוגיות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618357201 - סליחה, כפרה, קורבן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-16:00 | ווב | 103 |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה נוסף
0618357301 - הפילוסופיה הפוליטית של הובס ולוק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00-16:00 | גילמן | 261 |
ו. אסתטיקה
סמסטר א'
שיעורי המשך
0618240001 - אסתטיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 282 |
0618230002 - תרגיל צמוד לנ"ל- אסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר עמרי הדר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 261 |
0618230001 - תרגיל צמוד לנ"ל- אסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר פיוטר שמוגליאקוב | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 280 |
שיעורי בחירה
0618265101 - סוליפסיזם, הופעת האחר והמרחב הבינאישי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מירב אלמוג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 362 |
0618286101 - העין המקשיבה: אתיקה והדימוי הקולנועי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ארנה רביב | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 318 |
0618224601 - פילוסופיה של הדמיון (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מורן גודס | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 317 |
0618285701 - המפגש עם האחר: חוויה ומשמעות בפילוסופיה ובפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען ד"ר בועז שלגי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0618298901 - הפילוסופיה של הילד (תאריך בחינה) | ||||||
מר אהד זהבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 221 |
סמינרים
0618325101 - ניטשה: הבטחתה של הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-20:00 | גילמן | 320 |
0618494601 - אסתטיקה בעת הזו: מריון ראנסייר ואחרים - חלק א'** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0659248001 - דמיון, בדיה, וסיפור: הדיון העכשווי בפילוסופיה של הנפש ובמדעי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 279 |
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
0618201601 - בין אמת לסבל בפילוסופיה ובפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דפנה בן צבי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 305 |
0618263501 - מה תכליתה של אמנות? (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אביב רייטר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 280 |
0618229001 - מחשבת-המעשה, בין פרקטיקה לפואטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עלמה יצחקי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 307 |
0618202901 - הגוף בפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רונה כהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 361 |
סמינרים
0618494701 - פילוסופיה וצילום: על הופעת האמת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-20:00 | גילמן | 304 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618495001 - צבע** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
ז. פילוסופיה של המדע
סמסטר א'
שיעורי בחירה
0618288101 - לייבניץ, יום וקאנט: סוגיות בפילוסופיה של הטבע (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידן שמעוני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0659243001 - ההגיון של הברירה הטבעית-מבוא לפילוסופיה של הביולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
סמינרים
0618355601 - רגשות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א319 |
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א319 |
0659248001 - דמיון, בדיה, וסיפור: הדיון העכשווי בפילוסופיה של הנפש ובמדעי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 279 |
סמסטר ב'
שיעור המשך
0659461301 - פילוסופיה של המדע המשך (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
0659528701 - תרגיל בפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
מר יונתן שחם | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 318 |
שיעורי בחירה
0659600101 - פילוסופיה של המתמטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ליאו קורי | סמסטר ב' | שו"ס | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 304 |
פרופ' ליאו קורי | סמסטר ב' | שו"ס | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 304 |
0618296401 - המהפכנות של ביקורת התבונה הטהורה (תאריך בחינה) | ||||||
ד''ר זואי גוטצייט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 281 |
0659244401 - המבנה של המדעים הביולוגיים-אינדיבידואליות,רדוקציה,מכניזם,ומו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
סמינרים
0659243101 - רגשות ושיפוט מוסרי: הסנטימנטליזם החדש (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוה יבלונקה ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
0618380401 - הוליזם ובעיית הדמיון במשמעות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | א361 |
0618385701 - הדיאלוג הפילוסופי כמעצב סגנון חיים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נתנאל לאור | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 08:00-12:00 | גילמן | 319 |
0618486101 - פילוסופיה של המתמטיקה אחרי קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
לימודי התואר השני
0618000101 - סמינר מחלקתי (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 449 |
תוכנית מפורטת תפורסם בתחילת כל סמסטר באתר החוג באינטרנט
סמינר זה מארח את מורי החוג וכן פילוסופים אורחים.
לא נכלל במספר השעות לתואר.
סמינרי חובה (מסגרת 630)
סמינר מחקר מוכר כ- 4 ש"ס
סמסטר א'
סמינרי מחקר (מסגרת 630)
מועדי הפגישות יפורסמו באתר החוג בסמוך לתחילת הסמסטר
0618494801 - סמינר מחקר: פילוסופיה של הקול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | סמינר | 00:00-00:00 |
0618482001 - סמינר מחקר: החריג (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר א' | סמינר | 00:00-00:00 |
0618491301 - סמינר מחקר: פנומנולוגיה למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | סמינר | 00:00-00:00 |
סמסטר ב'
סמינרי מחקר (מסגרת 630)
מועדי הפגישות יפורסמו באתר החוג בסמוך לתחילת הסמסטר
0618493501 - סמינר מחקר: רלטיביזם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | סמינר | 00:00-00:00 |
0618489001 - סמינר מחקר: דיוידסון המאוחר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר ב' | סמינר | 00:00-00:00 |
0618437701 - סמינר מחקר: ליברליזם ומבקריו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר ב' | סמינר | 00:00-00:00 |
0618469801 - סמינר מחקר: פסיכואנליזה ושפה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר ב' | סמינר | 00:00-00:00 |
סמינרי בחירה (מסגרת 620)
(רפראטים - מסגרת 620, עבודות סמינריוניות - מסגרת 640)
שנתי
0618494101 - אמנות עולמית: האוניברסליות החדשה של האסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בן-עמי שרפשטיין | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 |
סמסטר א'
0618490101 - רציונליות מעשית ותיאורטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 320 |
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 320 |
0659243901 - הפילוסופיה של הסייבר - האם מכונות יכולות לחשוב? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק בן ישראל | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00-16:00 | גילמן | 449 |
0618494601 - אסתטיקה בעת הזו: מריון ראנסייר ואחרים - חלק א'** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0659242201 - בין קאנט לפיכטה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון פרוידנטל | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-16:00 | גילמן | 260 |
0659248001 - דמיון, בדיה, וסיפור: הדיון העכשווי בפילוסופיה של הנפש ובמדעי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 279 |
0659208901 - פוליטי וא-פוליטי בפילוסופיה אסלאמית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | רוזנברג | 212 |
0618427401 - Space, Time and Causality** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הילרי פטנאם | סמסטר א' | סמינר | 00:00-00:00 |
**הסמינר בוטל
0659241001 - עולמות אפשריים: האבולוציה של זיכרון ודמיון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | א361 |
0618429101 - קריאה בפרויד, קריאה בלאקאן (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00-16:00 | גילמן | א317 |
0659245001 - הבעיה עם אמפיריציזם: סלארס ומפרשיו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00-20:00 | גילמן | א362 |
0659242001 - זיכרון קולקטיבי, זיכרון תרבותי ואידיאולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00-14:00 | גילמן | 449 |
0659242301 - עבודת המושג (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עדי אופיר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-16:00 | גילמן | 260 |
0659200901 - לקסיקון לתיאוריה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עדי אופיר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 261 |
0659244001 - סמינר מעשי בתיאוריה ביקורתית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עדי אופיר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00-20:00 | גילמן | א362 |
סמסטר ב'
0687443701 - כל הסיפור כולו: משמעותם ותפקידם הפילוסופי של נארטיבים ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 262 |
ד"ר רועי צהר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 260 |
0659304701 - רציונאליות ואתיקה במדע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק בן ישראל | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00-16:00 | גילמן | 449 |
0659209701 - אל-ע'זאלי, אבן רושד ושתי ההפלות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א317 |
0687443901 - ניאו-קונפוציאניזם ושאלת הנצח (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-14:00 | גילמן | 261 |
0618432601 - שפינוזה: מאמר תיאולוגי-מדיני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
0659663001 - ארנסט קאסירר: המהפיכה המדעית והנאורות; מושגי מהות ויחס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון פרוידנטל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-16:00 | גילמן | 260 |
0618494501 - לומר ולהראות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 262 |
0659243101 - רגשות ושיפוט מוסרי: הסנטימנטליזם החדש (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוה יבלונקה ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
0618494901 - Space, Geometry and the Transcendental Deduction in Kant (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תום וינצ'י | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-20:00 | גילמן | 261 |
0618494701 - פילוסופיה וצילום: על הופעת האמת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-20:00 | גילמן | 304 |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618494401 - סבל: פרספקטיבות פילוסופיות ותיאולוגיות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618492101 - קריאה פילוסופית בכתבי היינה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | א362 |
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | א362 |
0722803001 - ז'אן ז'אק רוסו: בין חינוך , פילוסופיה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבנר בן-עמוס | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | שרת | 318 |
0618492901 - אריסטו על תחושה וידיעה ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618492501 - הוויה, משמעות וזמניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-14:00 | גילמן | 262 |
0659243801 - תיאודור אדורנו, "דיאלקטיקה נגטיבית" (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-14:00 | גילמן | 449 |
0690462401 - Jewish Political Tradition -part a ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 211 |
0618495001 - צבע** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 320 |
** סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0659247001 - מדע ואמנות, היבטים היסטוריים, פילוסופיים ותרבותיים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | 497 |
0659243501 - **Celestial movers and celestial motions in Aristotle and th (תאריך בחינה) | ||||||
Prof. Istvan Bodnar | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00-14:00 | גילמן | א361 |
0618486101 - פילוסופיה של המתמטיקה אחרי קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | 449 |
תוכנית קאנט
0618700301 - תכנית קאנט ב'** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ ד"ר עפרה רכטר פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00-18:00 | גילמן | 320 |
**הסמינר מיועד לתלמידי תוכנית קאנט
סמינר דוקטורנטים מתקדמים
0618910101 - סמינר דוקטורנטים מתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 |
** לסרוגין
**ההרשמה לתלמידי דוקטורט בשלבי כתיבה מתקדמים