קורסי לימודי ישראל
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי ישראל (מסגרת 110)
שיעורי חובה (בחר 4 ש"ס):
**כל קורס שלא יבחר כחובה, יכול להבחר כבחירה/ליבה
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א319 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677114801 - המאבק להקמת המדינה, 1947-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677111901 - ישראל בעשור השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
שיעורי ליבה
יש לבחור 4 ש"ס מהשיעורים הבאים:
הערה: כל קורס שלא נבחר כליבה יכול להילמד כקורס בחירה
0662115401 - צדק חברתי ו(אי) שוויון בראי מאבקים חברתיים בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677209801 - ד"ר חיים וייצמן, בין ביוגרפיה והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0677125101 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לנאציזם 1941-1933 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0677209901 - שנים ראשונות למדינה: מבט היסטורי והיסטוריוגרפי-קריאה מודרכת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0677125201 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לשואה-ניסיונות הצלה(1945-1941 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677113101 - המחלוקת בין תנועת העבודה לתנועה הרויזיוניסטית, 1952-1925 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
0677112601 - נשים ביישוב ובישראל הצעירה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677208301 - העליות לארץ ישראל, 1947-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677123901 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1948-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
שיעורי בחירה
שיעורים מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662111501 - מפרפר נחמד לזהו-זה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
0691140701 - מרחב, מקום סביבה: מבוא לסביבת האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל פורטוגלי מר גיא רוס-משה | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–14:00 | יד אבנר | 120 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר מר לביא הייציג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103501 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103502 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל פינקלשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
פרופ' ישראל פינקלשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0622218201 - מחאה ומהפכה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0622201401 - מדינה ו"מדינתיות" במזה"ת המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חיים כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0690263801 - מבוא לחסידות ותנועת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 205 |
0680201201 - ביאליק:המודרניסט הראשון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0680120301 - מבוא לאגדה ולספרות העממית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0680322701 - נתן זך: החזרה של המודחק (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608360101 - נישואין והורות - מבט אל פסקי הדין הרבניים והפסיקה לדורותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 105 |
0608320001 - גברים וגבריות: הטוב הרע והמכוער** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0677206201 - היצירה היהודית בראי ההיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
קורסים מפקולטות אחרות
מיועד לתלמידים ממשיכים
בגלל מיעוט מקומות בקורסים, ניתן להרשם לקורס אחד בלבד
החל מהשנה השניה ללימודים בהקבץ
בקורסי קולנוע, שעות צפייה בסרטים אינן נשקלות
1031355201 - המחשבה הפוליטית בציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–15:00 | נפתלי | 105 |
1031100201 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אמל ג'מאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–13:00 | נפתלי | 101 |
1031100203 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 205 |
1031100204 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' כהן רותם | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 15:00–16:00 | נפתלי | 205 |
1031100206 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' פלד יואב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 11:00–14:00 | נפתלי | 003 אולם זאב סגל |
1031100207 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–15:00 | נפתלי | 205 |
1031100208 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 15:00–16:00 | נפתלי | 205 |
1031100209 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' פלטו יערית | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–15:00 | נפתלי | 103 |
1031310001 - התנהגות פוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' פלד יואב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | נפתלי | 201 |
1009184002 - שיטת המשפט הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | נפתלי | 003 אולם זאב סגל |
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | ד' | 08:30–10:00 | נפתלי | 004 |
1085264501 - סיקור הסכסוך הישראלי פלסטיני במערב:ארה"ב,אנגליה, צרפת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בורדון ז'רום | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | נפתלי | 208 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851619801 - קולנוע גבול:הקולנוע הישראלי במפנה האלף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 |
0851612001 - קולנוע ישראל עממי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 209 |
0851668001 - מאקסלרוד ועד באשיר: פרקים בתולדות הקולנוע התיעודי הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דובדבני שמוליק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–18:00 | מכסיקו | א206 |
0821162001 - מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שבי אורלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811220201 - מבוא לתאטרון יהודי עברי*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קינר גד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 213 |
0811113401 - מבוא לתאטרון הישראלי והפלסטיני*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קינר גד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 213 |
**ד"ק: מבוא לתיאטרון יהודי עברי 0811.2202.01
1041260701 - ריבוד ואי שוויון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לוין אפשטיין נח | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–13:00 | נפתלי | 108 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שנהב יהודה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
0851617901 - הפוליטיקה של הרייטינג: פיקוח,אסתטיקה וייצוג בטלוויזיה הישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלוש לברון מירב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 211 |
בחירה מהפקולטה למשפטים
**בקורסי הפק' למשפטים (1141) יש הקפדה על ציון טווח בין 77-81
**המשתתפים בקורסי משפטים כפופים לנהלי הפקולטה. שימו לב לד"ק
1411310701 - משפט עברי: הציונות ומדינת ישראל- הלכה והגות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1411572801 - המעמד המשפטי של המיעוט הערבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
עו"ד ג'בארין חסן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 17:00–18:30 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1411583001 - מדיניות החינוך בישראל וזיקתה למשפט:סוגייה בצדק (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גבתון דן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 15:00–16:30 | טרובוביץ | 100 - אולם קגן |
סמינריונים
תנאי קדם לרישום: סיום כל שיעורי החובה.
השתתפות ב- 4 ש"ס לפחות משיעורי הבחירה מתוך אותו חוג בו
ינתן הסמינריון
ציון חיובי בתרגיל לפיתוח מיומנויות למידה
אם הסמינריון הוא בהיקף של 2 ש"ס,
יש להשלים 2 ש"ס שיעור בחירה
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים ומהפכות במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
שימו לב - בפרו"ס/סמינרים של החוג למזה"ת
קיימת בחינה בנוסף לעבודה
0677305001 - הקיבוץ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0680406101 - ספרות דור תש"ח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0677305701 - ארועי מפתח בישראל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
0677308301 - "המרוקאים" - במרוקו ובישראל: חברה, תרבות וזיכרון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |