קורסי לימודי סביבה - מאידיאולוגיה לאקולוגיה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי סביבה - מאידיאולוגיה לאקולוגיה (מסגרת 210)
שיעורי חובה - 6 ש"ס
שיעורים שלא נלמדו במסגרת זו יכולים להלמד כשיעורי בחירה
0691150901 - מבוא למדעי כדור הארץ (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דרור אבישר גב' אולגה מיארוב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 120 |
פרופ' דרור אבישר גב' אולגה מיארוב | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 120 |
0691140701 - מרחב, מקום סביבה: מבוא לסביבת האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל פורטוגלי מר גיא רוס-משה | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–14:00 | יד אבנר | 120 |
0691225001 - אתיקה סביבתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מישורי דניאל | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
0662116801 - מבוא לעיר ועירוניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני רצ'קובסקי | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0691150301 - מבוא לאקלים ובעיות הסובב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד פוצטר מר אלדד לוי | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
ד"ר עודד פוצטר מר אלדד לוי | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 120 |
שיעורי בחירה
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662118601 - אל המערב: מקורות התרבות ומושג התרבות - דת, עיר, מדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0662312101 - הסינגולריות מתקרבת? כיצד הפכנו לפוסט הומניסטיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 304 |
0662176101 - מבוא להיסטוריה של האקולוגיה: מארקדיה לסייבר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662115401 - צדק חברתי ו(אי) שוויון בראי מאבקים חברתיים בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662115101 - ניהול - מקורות רעיוניים ומודלים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידן שמעוני | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662208801 - עלייתו של התאגיד המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
יש לשים לדרישות קדם לקורסים
0687240901 - מרחב וחברה בסין העכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור קוכן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0687206201 - אדריכלות וסביבה ביפן המסורתית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אריה קוץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0693200901 - תיירות באפריקה: הזדמנויות ואתגרים בפיתוח מקומי בר קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן כתר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0671216301 - שיטות לשחזור אקלים וסביבת האתר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 207 |
0671233001 - קשרים במרחב: מסחר וכלכלה בעת העתיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0671233101 - מטבע לתרבות - צמחים ותרבות האדם בפרספקטיבה ארכיאולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0671233701 - צמחים בארצות המקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0677110101 - העיר והקהילה בספרד בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0671236701 - קורס דיגיטלי - ירושלים בין חורבן להתחדשות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | שיעור | 00:00–00:00 |
0690226601 - ירושלים עיר האלהים: המסורות והפולמוס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דלית רום-שילוני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
0687206201 - אדריכלות וסביבה ביפן המסורתית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אריה קוץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0687240901 - מרחב וחברה בסין העכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור קוכן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0687242901 - גיאוגרפיה קדושה, עליות לרגל ותיירות בהודו העכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0687216801 - "על מנת להתקדם עליך לעבור למקום אחר": משמעויות של הגירה בסין (תאריך בחינה) | ||||||
גב' בינה- פולק אביטל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0687243101 - לבנות את הכפרים: סוגיות פוליטיות, חברתיות וכלכליות בסין (תאריך בחינה) | ||||||
מר ליאור רוזנברג | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
מהחוג לגיאוגרפיה - יש לשים לב לדרישות קדם
דרישות קדם בשיעורי גיאוגרפיה-מבוא בתחום שיעור הבחירה
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0691211801 - יסודות הגיאוגרפיה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 115 |
מר אמיר ראובן פדר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0691228901 - טריטוריה, אדמה וקרקע בעידן הפוסט מודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 18:00–20:00 | יד אבנר | 115 |
0691160601 - מבוא לגיאואינפורמטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכסנדרה צ'ודנובסקי מר אלדד לוי | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 120 |
**דרישות קדם - מבוא לגיאוגרפיה חברתית-תרבותית
** או קורס מקביל העוסק בחברה ותרבות בישראל
0691223401 - יסודות הגיאוגרפיה ההיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
0691287001 - קרקעות ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איל בן - דור | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
**דרישת קדם: מבוא למדעי כדוה"א
0691252701 - יסודות התכנון העירוני (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רוני בר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק: מרחב מקום סביבה או מב' לגיאוגרפיה חברתית-תרבותית
0691289001 - סוגיות בתכנון תחבורה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
**דרישת קדם - יסודות הגיאוגרפיה הכלכלית
0691292901 - גיאוגרפיה היסטורית סביבתית בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
0691230001 - אקלים א"י** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 115 |
**דרישת קדם - מבוא לאקלים ובעיות הסובב
0691274801 - שינויי אקלים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק: מבוא לאקלים
0691286001 - יחסי גומלין בין קרקע וסביבה בישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איל בן - דור | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
**דרישת קדם - קרקעות ישראל
0691158801 - מבוא לגיאוגרפיה חברתית-תרבותית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר מר לביא הייציג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 120 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר מר לביא הייציג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
0691157701 - מבוא לגיאוגרפיה כלכלית-פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0691292901 - גיאוגרפיה היסטורית סביבתית בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
קורסי בחירה מפקולטות אחרות
לתלמידי שנים ב'-ג' - ניתן לבחור קורס אחד בלבד
** קורס בן 3 ש"ס ישוקלל כ- 2 ש"ס בהקבץ
0881440401 - סוגיות סביבתיות,חברתיות ופוליטיות בתכנון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרגלית טליה | סמסטר א' | שו"ת | א' | 09:00–12:00 | דן-דוד | 201 |
0881350301 - תולדות האדריכלות בא"י למן המאה ה-19 ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בר-אור אמנון | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | קיקואין | 01 |
0881350501 - סוגיות ותיאוריות בתכנון עירוני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפרת ליברטל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 11:00–14:00 | מכסיקו | 208 |
0881451401 - סוגיות בהסטוריה ותאוריה של האדריכלות: עמל, עבודה ואדריכלות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר קוזלובסקי רועי | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | קיקואין | 02 |
1041261501 - טבע או חברה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלון סיגל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 11:00–14:00 | נפתלי | 210 |
1411670101 - דיני סביבה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שור דוד | סמסטר א' | שיעור | ד' | 13:15–14:45 | טרובוביץ | 301 |
ד"ר שור דוד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 13:15–14:45 | טרובוביץ | 301 |
קורסים מביה"ס ללימודי סביבה
0910110001 - מבוא לאקו-פילוסופיה ואתיקה סביבתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מישורי דניאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | פורטר | 013B |
סגור בפני מי שלמד את הקורס אתיקה סביבתית כחובה
0910100101 - מקורות החדשנות בישראל וחדשנות סביבתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכס גולברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | פורטר | 101 |
0910150001 - פרקים נבחרים באקולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | פורטר | 013B |
0910122201 - העולם סביבנו - נושאים נבחרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ניר נפתלי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | פורטר | 101 |
סמינריונים
לפני הרישום יש לברר דרישות קדם בחוג המתאים
בגיאוגרפיה ניתן להרשם לסמינריון בתחום בו נלמד ש' המבוא
**סמינריון בהיקף של 2 ש"ס יש להשלים שיעור בחירה 2 ש"ס
0659281001 - פיזיקה, תעשיה ומדינה במחצית הראשונה של המאה ה- 20 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שאול קציר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
0659828001 - מהמכני לחשמלי ולדיגיטלי – שינויים טכנולוגיים, מדעיים וחברתיי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שאול קציר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0691289001 - סוגיות בתכנון תחבורה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
**ד"ק: יסודות הגיאוגרפיה הכלכלית
0691284501 - סוגיות באקלים ובעיות הסובב** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד פוצטר | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק: מבוא לאקלים
0691362001 - נושאים נבחרים באקלים** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר א' | סמינר | 00:00–00:00 | |||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | סמינר | 00:00–00:00 |
**ד"ק מבוא לאקלים והביות הסובב
**לא יינתן בשנה"ל תשע"ה
0691388801 - גיאוגרפיה עירונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יצחק אומר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
פרופ' יצחק אומר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
0691389901 - מים וסביבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דרור אבישר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
פרופ' דרור אבישר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 232 |
0691356801 - ניידות ותחבורה בעידן של אתגרים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
ד"ר משה גבעוני | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
****ד"ק ג"ג כלכלית
0691333901 - גיאוגרפיה תרבותית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יצחק שנל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
פרופ' יצחק שנל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
שימו לב - בפרו"ס/סמינרים של החוג למזה"ת
קיימת בחינה בנוסף לעבודה
0669610601 - הביטוס עירוני ותעביר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שרית פז | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | ווב | 401 |
0669508701 - תרבות ומדע כגורמים מרכזיים בייצור מזון וחלקאות: מהאלף ה-13 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אריה אלטמן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 |
**במסגרת היחידה למחקר התרבות