קורסי לימודי ישראל
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי ישראל (מסגרת 110)
שיעורי חובה (בחר 4 ש"ס):
כל קורס שלא יבחר כחובה, יכול להבחר כבחירה/ליבה
0677126501 - משפטי נירנברג, השואה והתנועה הציונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 279 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0677114701 - התנועה הציונית והיישוב היהודי בארץ ישראל, 1917-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0677111101 - מדינת ישראל בעשור הראשון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
שיעורי ליבה/ בחירה
יש לבחור 4 ש"ס מהשיעורים הבאים:
הערה: כל קורס שלא נבחר כליבה יכול להילמד כקורס בחירה
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0677206101 - פוליטיקה, אידיאולוגיה ומשפט בעשור הראשון למדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0677205401 - העימות היהודי-ערבי, 1939-1905 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0622216801 - איראן, ישראל והעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0677126601 - יהודים מואשמים בשיתוף פעולה - "משפטי שואה" באירופה ובישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 281 |
0677118701 - היישוב בין שתי מלחמות העולם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0677210701 - יחסי ארצות הברית, גרמניה וישראל בצל השואה, 1965-1948 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0677113901 - בונים אומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
שיעורי בחירה
שיעורים מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662111501 - מפרפר נחמד לזהו-זה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662222801 - העיתונות החרדית והמודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל חרובי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
שיעורי בחירה מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
0677126501 - משפטי נירנברג, השואה והתנועה הציונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 279 |
0677206201 - היצירה היהודית בעת החדשה: שורשים ומגמות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671103501 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103502 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622219501 - לחיות כאישה באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622217801 - הלאומיות במזה"ת: פריחה ושקיעה? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690263801 - מבוא לחסידות ותנועת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0690340401 - לשונה של השירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 278 |
0690264301 - א.ד. גורדון כפילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0680324101 - זהות, זמן ומרחב ביצירת ס. יזהר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0680210301 - יצירות מופת בשירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0680120301 - מבוא לאגדה ולספרות העממית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
0608320001 - גברים וגבריות: הטוב הרע והמכוער** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0691140701 - מרחב, מקום סביבה: מבוא לסביבת האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל פורטוגלי מר איל פדר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–18:00 | יד אבנר | 120 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
קורסים מפקולטות אחרות
מיועד לתלמידים ממשיכים
בגלל מיעוט מקומות בקורסים, ניתן להרשם לקורס אחד בלבד
החל מהשנה השניה ללימודים בהקבץ
בקורסי קולנוע, שעות צפייה בסרטים אינן נשקלות
1031355201 - המחשבה הפוליטית בציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 13:00–16:00 | נפתלי | 105 |
1031100207 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שומר יעל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 11:00–14:00 | נפתלי | 201 |
1031100209 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גני נועה | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 15:00–16:00 | נפתלי | 207 |
1031310001 - התנהגות פוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להט גולן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
1031379101 - מחשבה פוליטית יהודית: גלות, מולדת, קהילה, גאולה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קופר ג'ולי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 09:00–12:00 | נפתלי | 106 |
1031385301 - לאומיות, דו לאומיות ושלילת לאומיות במחשבה הציונית והישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 09:00–12:00 | נפתלי | 421 |
1031369901 - "מקום" במחשבה הפוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–15:00 | נפתלי | 314 |
1009184002 - שיטת המשפט הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | נפתלי | 004 |
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | ד' | 08:30–10:00 | נפתלי | 004 |
1085264501 - סיקור הסכסוך הישראלי פלסטיני במערב:ארה"ב,אנגליה, צרפת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בורדון ז'רום | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | נפתלי | 420 |
0811220201 - מבוא לתיאטרון יהודי עברי*** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 211 |
0811113401 - מבוא לתיאטרון הישראלי והפלסטיני*** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | מכסיקו | 213 |
**ד"ק: מבוא לתיאטרון יהודי עברי 0811.2202.01
0811121501 - תיאטרון, חברה,קהילה*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לב אלג'ם שולי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 211 |
0811124001 - אחרים בתיאטרון ובמופע הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הררי דרור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 120 |
1041260701 - ריבוד ואי שוויון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לוין אפשטיין נח | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 08:30–11:00 | נפתלי | 110 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הרצוג חנה פרופ' לוין אפשטיין נח פרופ' מזרחי ניסים פרופ' רבינוביץ דני | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 201 |
1085223101 - מדיה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לימור יחיאל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | נפתלי | 003 זאב סגל |
0851621201 - האור הגנוז:דת ויהדות בקולנוע הישראלי החדש (תאריך בחינה) | ||||||
מר חיוטין דן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–14:00 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851615401 - קולנוע ישראלי של נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 209 |
0851669201 - דרמה בטלוויזיה הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חרל"פ איתי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–18:00 | מכסיקו | 211 |
0821162001 - מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שבי אורלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821617001 - בכחנליה: היבטים קלאסיים באמנות ישראלית עכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שדה נאוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | מכסיקו | 213 |
בחירה מהפקולטה למשפטים
**בקורסי הפק' למשפטים (1141) יש הקפדה על ציון טווח בין 77-81
**המשתתפים בקורסי משפטים כפופים לנהלי הפקולטה. שימו לב לד"ק
1411310701 - משפט עברי: הציונות ומדינת ישראל- הלכה והגות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1411115001 - מבוא לתורת המוסר והמדינה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בנבג'י יצחק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 15:00–17:30 | טרובוביץ | 100 - אולם קגן |
סמינריונים
תנאי קדם : סיום כל שיעורי החובה.
השתתפות ב- 4 ש"ס לפחות משיעורי הבחירה מתוך אותו חוג בו
ינתן הסמינריון
ציון חיובי בתרגיל לפיתוח מיומנויות למידה
אם הסמינריון הוא בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים 2 ש"ס בחירה
0677500301 - דפוסי מנהיגות משתנים בתנועה הציונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים,מחאה וצדק חברתי במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
שימו לב - בפרו"ס/סמינרים של החוג למזה"ת
קיימת בחינה בנוסף לעבודה
0677500401 - בין דת לציונות - הילכו שתיהן יחדיו? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677308401 - עולים ומעברות - היסטוריה והיסטוריוגרפיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |