קורסי לימודי רוסיה ומזרח אירופה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי רוסיה ומזרח אירופה (מסגרת 307)
ההקבץ לא ייפתח לתלמידים חדשים בשנה"ל תשע"ו
לתלמידים חדשים מוצע הקבץ מודרנה פוסט-מדרנה חדש בתשע"ו
שיעורי חובה - 8 ש"ס
בחר שו"ת אחד מהמאה ה-19 ושו"ת אחד מהמאה ה-20:
אין לקחת 2 שו"תים מאותה תקופה
**כל קורס שלא נבחר כקורס חובה יכול להילמד כקורס בחירה.
0621169005 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0621168502 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0662207801 - רוסים ורוסיה בין המאות - תמה של תקופה ביצירותיו של א.פ. צ'כו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662223201 - כאשר חוטבים עצים-עפים שבבים: קרבנות מלחמה רעב וטרור בברה"מ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662222601 - מ.א. בולגקוב, סופר,היסטוריון, סטיריקן ופילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
שיעורי בחירה
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662207801 - רוסים ורוסיה בין המאות - תמה של תקופה ביצירותיו של א.פ. צ'כו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662116001 - כוכבים נופלים: קולנוע יידיש בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0662223601 - מהשואה אל עבר המפנה התיאולוגי: הפילוסופיה העכשווית אחרי הפוס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662116801 - מבבל לניו-יורק (דרך תל-אביב): עיר ועירוניות במבט היסטורי ועכ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני רצ'קובסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
**זהה לקורס עיר ועירוניות שנלמד בתשע"ה וסגור בפני תלמידים של
0662119001 - תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית: בירור מושגי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0662223201 - כאשר חוטבים עצים-עפים שבבים: קרבנות מלחמה רעב וטרור בברה"מ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662223301 - מחשבה כלכלית בעידן הרשת - מאופוריה לאפוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662222601 - מ.א. בולגקוב, סופר,היסטוריון, סטיריקן ופילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662117001 - כוחן של מילים - נאומי מופת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעין מזור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0662223001 - מבוא ללימודי ג'נוסייד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662223901 - פסיכואנליזה, היסטוריה וזיכרון: סוגיות נבחרות בחשיבה פסיכואנל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן רולניק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
0621168502 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0621150102 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
0621150104 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
2172279001 - רוסית שםת מורשת (לדוברי רוסית) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:15–16:15 | ווב | 215 |
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
** הרישום לקורס יתבצע באופן ידני ביחידה להוראת שפות
לימודי שפות: רוסית, פולנית, צ'כית, אידיש (מתחילים ומתקדמים
**הרישום ייעשה עצמאית, במידע אישי לתלמיד, רישום לשפות
**ישוקללו רק 4 ש"ס מרמת המתקדמים (ציון בקורס למתחילים לא יש
**לא יינתן "פטור" מ-4 ש"ס ע"ס שפת-אם או שליטה בשפה
סמינריונים
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
יש לוודא תנאי קדם לפני הרישום
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0621328601 - התשוקה למזרח באירופה של המאה ה-19: תרבות, מדע ואימפריאליזם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עפרי אילני | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0687337401 - מנצ'וריה במפגש האימפריות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרק גמזה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
פרופ' מרק גמזה | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
0621269301 - מתנגדי השלטון ברוסיה הצארית: מי סלל את הדרך למהפכה? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0621323101 - רוסיה כאימפריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |