קורסי לימודי נשים ומגדר
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי נשים ומגדר (מסגרת 315)
קורסי חובה - בשנה א' יש לבחור 2 מהקורסים הבאים:
כל קורס שלא נבחר כקורס חובה יכול להילמד כקורס בחירה.
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | ווב | 001 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0608100301 - תרבות הגוף: מגדר וייצוגי גוף באמנות המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דקל טל | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קורסי ליבה - מבואות מהפקולטה למדעי הרוח
יש לקחת קורס מבוא אחד
מומלץ לקחת שעור מבוא בתחום שבו אתם מתכננים ללמוד סמינר
בחוג להיסטוריה המבואות הם תנאי מקדים לסמינר
מהתכנית ללימודי נשים ומגדר
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | ווב | 001 |
מהחוג ללימודי מזרח אסיה
0687100101 - מבוא לתולדות סין ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי סלע | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100201 - מבוא לתולדות יפן ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה צרפתי | סמסטר א'+ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100301 - מבוא לתולדות הודו ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני פרצ'ק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
מהחוג לספרות
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0680100001 - מבוא לסיפורת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0680100501 - יסודות השיר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
מהחוג להיסטוריה
0621116701 - המאה ה-19 הארוכה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
0621130101 - חברה, משטר ותרבות בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נעמה כהן-הנגבי | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | דן-דוד | 102 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0621120701 - להיות מודרנים: חיים, תרבות ופוליטיקה 2017-1750 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
מהחוג להיסטוריה של המזה"ת ואפריקה
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קורסי בחירה
0608360201 - סרבנות גט - איך יוצאים מזה? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0608320001 - גברים וגבריות: הטוב הרע והמכוער** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0680204201 - גוף ומגדר בסיפור העם העברי לתקופותיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680300801 - אורלי קסטל-בלום: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0680311601 - פסיכואנליזה מיגדר וספרות - תיאוריות ופרשנויות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 362 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0690222301 - הורים וילדים במקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טליה סוצקובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0690222701 - אלימות מינית במקרא ובמזרח הקדום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אשמן אהובה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0677210901 - בין גברים לנשים: הלכה וחוק רומי בתקופת המשנה והתלמוד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0668259501 - קולות נשיים בספרות הצרפתית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה חרובי | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | ווב | 102 |
0608360301 - על אהבה אינטימיות ופשרה ביהדות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608330201 - קוויר באופן פמיניסטי: מה בין מגדר למיניות?** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משעלי יעל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 278 |
0687242401 - נצחון לאם:אלות וזהות בהודו המודרנית:דת,חברה,פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0687245801 - אלוהויות נשיות בדת הטאיוונית:שורשים היסטוריים ונוהגים בני זמ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר וינטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0687242002 - נשים מגדר ומיניות בסין-בין היסטוריה לפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר וינטר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0687242401 - נצחון לאם:אלות וזהות בהודו המודרנית:דת,חברה,פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0687245801 - אלוהויות נשיות בדת הטאיוונית:שורשים היסטוריים ונוהגים בני זמ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר וינטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0680328001 - דמויות נשים בסיפורת אמל"ט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680328101 - היכן אני נמצאת? - רומן החניכה הנשי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622202201 - פמיניזם מאחורי הרעלה - נשים היברידיות במזה"ת בין דת למודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0690123101 - דמות המלכה במקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אשמן אהובה | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0677112001 - אוכל, שתיה, גבר, אישה: הישראלים הראשונים כבני תרבות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
קורסים מפקולטות אחרות
** קורס בן 3 ש"ס ישוקלל כ- 2 ש"ס בהקבץ
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם וגלובליזציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אילת זהר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | מכסיקו | א206 |
1071232801 - "כחול זה צבע של בנים"? - סוגיות בפסיכולוגיה של מגדר** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואל דפנה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
**יש לוודא דרישת קדם לקורס
1041358701 - קוויריות בישראל: שפה, אקטיביזם, קהילה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משעלי יעל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–19:00 | נפתלי | 103 |
0851622801 - תיאוריות טלוויזיוניות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' לוי יעל | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | מכסיקו | א206 |
0851652901 - מבוא לתולדות הקולנוע-א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אינגבר נחמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0721203201 - שותפות ושונות: המערכת החינוכית והמערכת המשפחתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אינגבר שרה | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00–18:00 | שרת | 309 |
0721202001 - זהות מגדרית בייעוץ וטיפול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בוקובזה גבריאל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | שרת | 432 |
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
1041261101 - מגדר וחברה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנדל הדס | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הרצוג חנה פרופ' לוין אפשטיין נח פרופ' רבינוביץ דני פרופ' שנהב יהודה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
0851622901 - ייצוג- עצמי מזרחי בטלוויזיה ובקולנוע הישראליים העכשוויים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלוש לברון מירב | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 209 |
0851622701 - שוברות שתיקה:קולנוע של נשים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עוזרי יערה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 208 |
0851653001 - מבוא לתולדות הקולנוע-ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אינגבר נחמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811210001 - תיאוריות וביקורת : גישות תרבותיות-חברתיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 209 |
בחירה מהפקולטה למשפטים
**המשתתפים בקורסי משפטים כפופים לנהלי הפקולטה. שימו לב לד"ק
**בקורסי הפק' למשפטים (1141) יש הקפדה על ציון טווח בין 77-81
1411310901 - משפט עברי: יחסים כלכליים במשפחה במשפט העברי בהשוואה למשפט הי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' וסטרייך אלימלך | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 102 - אולם מירון |
פרופ' וסטרייך אלימלך | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 102 - אולם מירון |
סמינריונים
מותנה בציון חיובי במיומנות למידה/ קורס המבוא במסגרת 666
לפני הרישום יש לברר דרישות קדם בחוג המתאים
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס יש להשלים שיעור בחירה 2 ש"ס
0608410301 - 'כמו באגדות': דברים שוולט דיסני לא ספר לכם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני הלפרן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 306 |
0680422001 - רטוריקה של פיוס ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 497 |
0626305201 - רומן החניכה הנשי Female Coming of Age (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 105 |
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 103 |
**יש לשים לדרישום קדם לסמינר בחוג לאנגלית
0680423001 - "קשרי משפחה" - ייצוגי המשפחה בספרות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
0608440401 - מגדר וחינוך- פדגוגיה פמיניסטית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גור זיו חגית | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 212 |
0607541601 - תיאוריה קווירית - אז והיום (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ניר קדם | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 210 |
**סמינר לתואר שני, פתוח לתלמידי תואר 1 בשנה ג'
0607540701 - פמיניזמים מזרחיים בישראל בראשית המאה ה- 21 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר השש יאלי | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
**סמינר לתואר שני, פתוח לתלמידי תואר 1 בשנה ג'
0680480501 - סיפורת גותית: שלושה דורות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0621328101 - היסטוריה גלובאלית של מלחמת העולם השנייה: סוגיות היסטוריות ומ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 361 |
0621206201 - מגדר ומיניות ביוון העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |