קורסי לימודי דתות
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי דתות (מסגרת 697)
שיעורי חובה - 4 ש"ס
שנה א' מתכנית הלימודים במדעי הדתות
0697100201 - מבוא למדעי הדתות: אנתרופולוגיה וסוציולוגיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהרון אנגלברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0697101001 - מבוא למדעי הדתות: פילוסופיה ופסיכולוגיה של הדת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0697100501 - תרגיל במבוא למדעי הדתות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קלרה אונגר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
***ניתן לבחור בתרגיל במקום 2 ש"ס מלימודי הליבה
שיעורי ליבה - יש לבחור ב- 6 ש"ס
יסודות פילוסופיים וסוציווגיים למדעי הדתות:
קורס שלא יילמד בליבה מומלץ שיילמד כבחירה
0690161501 - מבוא להגות יהודית מודרנית: מהי יהדות ומיהם היהודים (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0621102501 - תולדות הנצרות מראשיתה ועד קאלוין (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אביעד קליינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0662223701 - מבוא לתיאוריות של מיתוסים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעין מזור | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
** זהה למבוא למיתולוגיה שנלמד בתשע"ו
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104201 - מבוא לפילוסופיה הודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
שיעורי בחירה
0641500601 - דת וכלכלה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0662222801 - העיתונות החרדית והמודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל חרובי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0671104301 - מבוא לתרבויות המזרח הקדום וראשית הכתב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
בחירה - אירופה ונצרות
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0677127201 - מי הרג את ישו? הפולמוס היהודי-נוצרי בשלהי העת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
בחירה יהדות
0690122501 - ראשית האמונה המקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
0690190201 - מבוא למחשבת חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0690170801 - מבוא למיסטיקה היהודית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0690161301 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0677105801 - ארון הספרים היהודי: מקורות לחקר תולדות ישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
0690221201 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (א) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0690122101 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (ב) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0690161601 - מבוא להגות יהודית מודרנית: מהי יהדות ומיהם היהודים (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0677127201 - מי הרג את ישו? הפולמוס היהודי-נוצרי בשלהי העת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0677106101 - יהודים ונוצרים בימה"ב - א (עד מסעי הצלב 1096) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677106201 - יהודים בעולם הנוצרי של ימה"ב -ב (ממסע הצלב הראשון ועד"המגיפה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677127301 - מחבורה לתנועה: החסידות במאה ה-18 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662209801 - מיתוס, אגדה וזיכרון: בתרבות היהודית ובמבט השוואתי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עלי יסיף | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
סמינרים ביהדות
0677308601 - הפולמוס היהודי נוצרי: ממנדלסון עד בובר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677304801 - יהודים, פגאנים ונוצרים כותבים היסטוריה בתקופה העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
בחירה באיסלאם
0631223001 - קוראן ופרשנות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
*יש לשים לדרישות הקדם בקורס
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0631113001 - מושגי יסוד באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0631245501 - חיפוש אחר זהות: עיון בכתבי אבות המודרניזם האסלאמי (תאריך בחינה) | ||||||
מר ישראל שרנצל | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
מר ישראל שרנצל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 105 |
0631133001 - מבוא להלכה אסלאמית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
**דרישת קדם הקורס מושגי יסוד באסלאם
0631200601 - "האחים המוסלמים" - עיון בהגותם (תאריך בחינה) | ||||||
מר ישראל שרנצל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0631122001 - האסלאם הקדום בראי האסלאם המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | ווב | 102 |
0631211101 - מבוא לתיאולוגיה אסלאמית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם הקורס מושגי יסוד באסלאם
סמינרים בחוג ללימודי הערבם והאסלאם
לפני הרישום יש לוודא דרישות קדם בחוג
0631300301 - קוראן ותורה: בין שני כתבי קודש (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
בחירה ממזרח אסיה
קורסי החוג ללימודי מזרח אסיה אינם מיועדים לתלמידי החוג
0687100101 - מבוא לתולדות סין ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי סלע | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100201 - מבוא לתולדות יפן ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה צרפתי | סמסטר א'+ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100301 - מבוא לתולדות הודו ותרבותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני פרצ'ק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687214601 - אלים שדים ואבות בדת הסינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד אבט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0687243801 - מוות ואלמוות בהודו הקדומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר צחי פרידמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0687245801 - אלוהויות נשיות בדת הטאיוונית:שורשים היסטוריים ונוהגים בני זמ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר וינטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0687245901 - בודהיזם בהודו-פילוסופיה ופרקטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
סמינרים במזרח אסיה
לפני הרישום - יש לשים לב לדרישות קדם בחוג
סמינרים במזרח אסיה מחייבים פרו"ס בתחום
0687222001 - דת עממית ביפן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
0687342301 - חידות דתיות-מזרח ומערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
מהחוג לפילוסופיה
יש לבדוק תנאים מקדימים לקורסים ורקע מתאים בתחום
0618104201 - מבוא לפילוסופיה הודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618222301 - פילוסופיה הודית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0618222302 - תרגיל צמוד לנ"ל - הודית המשך (תאריך בחינה) | ||||||
מר דור מילר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 209 |
0618104301 - מבוא לפילוסופיה סינית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0618222501 - תרגיל צמוד לנ"ל- סינית המשך** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רננה פרים | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618220901 - פילוסופיה של הדת - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
0618204701 - ניאו-הינדואיזם בעידן הגלובאלי: דת, חברה, מוסר (תאריך בחינה) | ||||||
מר גור ליבנה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
סמינרים מהתכנית ללימודי דתות
הסמינרים הינם לתואר שני הפתוחים לתלמידים התואר הראשון בהקבץ
לפני הרישום, יש לודא דרישות קדם
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
0697406001 - חומר ותודעה - משמעויות רוחניות לידע ביולוגי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית רותם | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0697406201 - תיאוריה אברהמית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
0697406701 - מה זה פרוטסטנטי? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |