קורסי היסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ היסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות (מסגרת 659)
שיעורי חובה - בשנה א' - 4 ש"ס
כל קורס שלא יבחר כחובה, יכול להבחר כליבה/כבחירה
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0659246301 - ידע ומוסדות ידע (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659305601 - מבוא לתיאוריה ביקורתית (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם יורן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
שיעורי ליבה - 4 ש"ס
כל קורס שלא יבחר כליבה, יכול להבחר כבחירה
קורסי השלמות מהמכון להיטוריה ופילוס של המדעים
0659541501 - חשיבה ביולוגית (השלמות+תואר) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0659211801 - ציוני דרך ורעיונות מרכזיים בתולדות המדעים הפיזיקליים - א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0659461301 - פילוסופיה של המדע המשך (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0659624701 - מושגי יסוד במתמטיקה (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ליאו קורי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0659305601 - מבוא לתיאוריה ביקורתית (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם יורן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0662211901 - הפילוסופיה של הטכנולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלית ולנר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה
**ניתן להירשם לסמינר כשיעור בחירה. תלמידי השיעור יגישו רפרט
0662212101 - הולדת הפילוסופיה של פריז: פוקו, דלז ודרידה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
שיעורים מהמכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות
0659212601 - מושגים מדעיים ומושגים אחרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לין חלוזין דברת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
0659213301 - הדקדוק הנורמטיבי: בין שיח, פרשנות וביקורת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נווה פרומר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
שו"ת מהחוג להיסטוריה כללית (4 ש"ס)
0621111001 - חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0621111002 - חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שרית שטרן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
גב' שרית שטרן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0621111101 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0621130101 - חברה, משטר ותרבות בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נעמה כהן-הנגבי | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | דן-דוד | 102 |
0621130102 - חברה, משטר ותרבות בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אביעד קליינברג | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 304 |
0621130103 - חברה, משטר ותרבות בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נעמה כהן-הנגבי | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 449 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 304 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 362 |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרי אילני | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יגאל חלפין | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 307 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
0621168502 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0621168702 - חברה, משטר ותרבות בארה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
שיעורי מתקדמים מהחוג להיסטוריה כללית
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0621117301 - רפובליקת ויימאר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
שיעורי בחירה מהחוג לפילוסופיה
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
**או
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**או
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103701 - מבוא למטאפיזיקה ולתורת ההכרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101201 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה ריזנפלד | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101202 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלירן חזיזה | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0618101203 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה לתלמידי פכ"מ (תאריך בחינה) | ||||||
גב' חן רווה | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
0618101204 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלירן חזיזה | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 262 |
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618252801 - תרגיל בפילוסופיה של המדע המשך (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יעל גזית | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618103701 - מבוא למטאפיזיקה ולתורת ההכרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101901 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101801 - מבוא לתורת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עובדיה עזרא | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618105901 - מבוא לאסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101501 - מבוא לפילוסופיה של השפה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0618101001 - מבוא ללוגיקה פילוסופית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן לנצט | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
שיעורים מתקדמים בחוג לפילוסופיה לאחר המבואות
0618233401 - שיעור יסוד - הפילוסופיה הביקורתית של עמנואל קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0618284501 - שיעור יסוד - פסיכואנליזה ופילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0618286501 - שיעור יסוד - פילוסופיה של הנפש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0618258201 - שיעור יסוד - פילוסופיה דרך פרדוקסים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0618235001 - תורת ההכרה ומטאפיסיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0618235002 - תרגיל צמוד לנ"ל - מטאפיסיקה המשך (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעמי כורם | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618240101 - פילוסופיה של השפה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0618240102 - תרגיל צמוד לנ"ל - שפה המשך (תאריך בחינה) | ||||||
מר איתמר בן-יאיר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 |
0618220901 - פילוסופיה של הדת - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
0618260101 - תורת המוסר - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0618260102 - תרגיל צמוד לנ"ל - מוסר המשך לתלמידי פכ"מ (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר ירצקי | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0618758501 - פילוסופיה פוליטית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עובדיה עזרא | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0618758502 - תרגיל צמוד לנ"ל -פוליטית המשך (תאריך בחינה) | ||||||
מר ספי קופרמן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0618240001 - אסתטיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0618240002 - תרגיל צמוד לנ"ל- אסתטיקה המשך (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה דושי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | א317 |
סמינריונים
מותנה בציון חיובי במיומנות למידה/ קורס המבוא במסגרת 666
לפני הרישום יש לברר דריושת קדם בחוג הרלוונטי
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662308501 - היסטוריה תרבותית של העיתונות: מהפמפלט של המאה ה-17 ועד הבלוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
סמינריונים מהחוג להיסטוריה
**לפני הרישום נא לברר תנאי קדם
ד"ק לסמינריונים בחוג להיסטוריה-שו"ת תקופתי או מבוא רלונטי
0621328001 - תולדות המכונה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
סמינריונים מהמכון להיס' ופילוס' של המדעי
מותנה בציון חיובי במיומנות למידה/ קורס המבוא במסגרת 666
יש לשים לב לדרישות קדם לפני הרישום
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
0659246401 - כלכלה כפילוסופיה: מבט היסטורי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועם יורן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0697406001 - חומר ותודעה - משמעויות רוחניות לידע ביולוגי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית רותם | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 260 |
0659212701 - אור וראיה באמנות ובמדע: לחשוב מחוץ לקופסא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 107 |
0659246801 - לאחר מות האל, שאלת המשמעות במאה ה- 20 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר א'+ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 211 |
0659246401 - כלכלה כפילוסופיה: מבט היסטורי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועם יורן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0659246501 - גישות חקר לתרבות הדיגיטאלית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 209 |
0659212101 - הספר: היסטוריה ותרבות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר תמר משמר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0659828001 - מהמכני לדיגיטלי - שינויים טכנולוגיים, מדעיים וחברתיים מהמאה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שאול קציר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
0659220401 - מודלים וסימולציות בפילוסופיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 262 |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 260 |
0659212401 - המטפיזיקה של אבן סינא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0659909601 - מחלוקות: פילוסופיה, תאולוגיה, וזהות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | א317 |
0659212901 - המשבר של המערב מאז 9/11 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0659212301 - ארכיון ועדות בעידן העכשווי-שאלות על התיעוד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רותי גינסבורג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 261 |
0659212701 - אור וראיה באמנות ובמדע: לחשוב מחוץ לקופסא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 107 |
0659212801 - עיון תיאורטי בסוציולוגיית האמנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
סמינריונים מהחוג לפילוסופיה
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
יש לשים לב לדרישות קדם לפני הרישום
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
0618352801 - דיון בבעיות אקטואליות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עובדיה עזרא | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618365601 - שפינוזה: קריאה ב"אתיקה" (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | גילמן | 262 |