קורסי החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
מבואות שנה א' - מסגרת 120
0671100101 - ארכיאולוגיה מהי? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0671100102 - ארכיאולוגיה מהי? (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0671101001 - האדם הקדמון במזרח התיכון: מבוא לארכיאולוגיה פרהיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0671103501 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671103502 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0671104301 - מבוא לתרבויות המזרח הקדום וראשית הכתב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית של א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671238301 - מבוא לתרבויות מסופוטמיה - האלף הראשון לפנה"ס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671123801 - טקסט ותמונה - מוסד המלוכה במזרח הקדום וייצוגיו הטקסטואליים ו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0671112301 - סדנה מתודולוגית - קריאה וכתיבה מדעית לתלמידי שנה א* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
** קורס חובה לשנה ראשונה
0671121601 - חפירה לימודית* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
**רישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671121602 - חפירה לימודית* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
**רישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
פרוסמינרים נושאיים - 120
0671112201 - מפגשים בין תרבויות בתקופת הברזל: ארכיאולוגיה של זהויות* (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671105801 - חברו הטוב של האדם: הארכיאולוגיה של ביות הכלב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: ארכיאולוגיה מהי
0671112101 - עמק המלכים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
**דרישת קדם: מבוא לתרבות מצרים
חובה שנים ב' -ג' - 121
0671121801 - טיפולוגיה של כלי-חרס א'* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י, ארכ' מהי
**חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671222001 - טיפולוגיה של כלי חרס ב'* (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישות קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
** חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671101101 - כלי צור בשימוש האדם הפרהיסטורי-שיטות ייצור וטיפוסי כלים* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' פרהיסטורית
** חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671220001 - טיפולוגיה של כלי חרס ג' (התקופות הקלאסיות)* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה קלאסית
** חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671320301 - ארכיאולוגיה מרחבית: מבוא עיוני ומעשי לסקר ארכיאולוגי* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
**חובת השתתפות בארבעה סיורים שיתקיימו בימי ה'
**חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671200001 - תולדות המחשבה הארכיאולוגית* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ ד"ר גיא שטיבל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' של א"י
** חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671206301 - מבוא לארכיאוזואולוגיה - עצמות בעלי חיים במחקר הארכיאולוגי* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
**דרישת קדם: ארכיאולוגיה מהי
** חובה למסלול ארכיאולוגיה של א"י, בחירה למסלול תרבויות
0671103101 - מבוא לתרבות אנטוליה: היסטוריה וארכיאולוגיה של אנטוליה החיתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
**חובה למסלול תרבויות, בחירה למסלול ארכיאולוגיה של א"י
0671104701 - מבוא לארכיאולוגיה אגאית קדם-קלאסית: מינואים ומיקנים* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
**חובה למסלול תרבויות, בחירה למסלול ארכיאולוגיה של א"י
0671246201 - ראשית ישראל במקרא, בארכיאולוגיה ובזיכרון ההיסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עומר סרגי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
סמינרים א"י - 122
**רישום לסמינרים מותנה במילוי חובת השתתפות בפרוסמינריון
0671245301 - יהודה בתקופה הפרסית וספר עזרא-נחמיה כמקור היסטורי* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא היסטורי או ארכיאולוגי לתקופת המקרא
0671244601 - ארכיאולוגיה של בתים וביותים: תרבויות שלהי הקרחון האחרון וראש (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבי גופר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' אבי גופר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישות קדם: מבוא לפרהיסטוריה וגם מבוא לארכיאולוגיה של א
0671214701 - יסודות הפרשנות הארכיאולוגית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671244301 - רומא - עיר הנצח* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' קלאסית
0671244401 - הפניקים במולדתם ובאגן הים התיכון במהלך תקופת הברזל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
סמינרים תרבויות-122
0671244501 - נוודות ובתי מלוכה במזרח הקדום* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישות קדם: מבוא למזרח הקדום
0671243701 - מיתולוגיה, מאגיה ופולחן בעולם החיתי ובמזרח הקדום (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
שפות עתיקות - 130
0671239001 - חיתית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0671213101 - מצרית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
1671407801 - Ancient Language: Egyptian (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
1671407802 - Ancient Language: Egyptian practice (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גלית טל | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 18:00–19:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
גב' גלית טל | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 15:00–16:00 | גילמן | 304 |
שעורי בחירה - 124
0671111901 - ארכיאולוגיה של ירושלים בתקופות הברונזה והברזל (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן
** הקורס ניתן בשפה האנגלית
0671245001 - "והכנעני אז בארץ": התרבות העירונית של תקופת הברונזה התיכונה (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה
0671242001 - יסודות הגיאוארכיאולוגיה* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?
**הקורס מיועד לתלמידי שנה ב' ומעלה
1880063901 - בין נבוכדנאצר לאלכסנדר - פרופ' עודד ליפשיץ (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 |
0671246501 - מבוא לאנתרופולוגיה תרבותית, עם דגש על חברות לקטים-ציידים (תאריך בחינה) | ||||||
דר' דניאל נווה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0671246401 - ארכיאולוגיה ניסוית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נטליה סולודנקו | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
0671246301 - מבוא לאמנות חזותית בדרום הלבנט: 5,000 - 300 לפני הספירה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עדו קוך | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0671218601 - טיפולוגיה של קנקני אגירה וטביעות חותם בין תקופת הברזל לתקופה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671254201 - אדריכלות קדומה בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671233001 - ארכיאולוגיה של סחר וחליפין* (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה
0671245401 - טיפולוגיה של ממצא זעיר בתקופות הקלאסיות - זכוכית, אבן, עצם, (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
** דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של ארץ-ישראל בתקופות הקלא
0671245501 - הארכיאולוגיה של התקופות הפרסית וההלניסטית בדרום הלבנט (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671245701 - הארכיאולוגיה של עבר הירדן המזרחי בתקופת הברונזה והברזל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?
**מבוא לארכיאוזואולוגיה (או לימוד הקורס במקביל)
0671244701 - אמנות הלחימה היוונית: מהומרוס ועד התק' הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0671245901 - The Roman army wants you!* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא שטיבל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
** הקורס ניתן בשפה האנגלית
0671250901 - ארכיאומטלורגיה של המזרח הקדום* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: יסודות הגיאו-ארכיאולוגיה או קורס מקביל
0671245801 - ארכיאולוגיה של סביבה ונוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0671216301 - שיטות לשחזור אקלים וסביבת האתר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0671244801 - היבטים כרונולוגיים-טיפולוגיים נבחרים של מכלולי כלי-חרס מתקופ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה
** פתוח לתואר שני
0671206401 - סדנה מעשית בארכיאוזואולוגיה* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאוזואולוגיה
0671216001 - סדנה לארכיאולוג חופר* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פז יצחק | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**הרישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671215901 - הכשרת שדה מתקדמת לארכיאולוג חופר* (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
**הרישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671245601 - דת ומיתולוגיה במזרח הקדום (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0671233101 - מטבע לתרבות - צמחים ותרבות האדם בפרספקטיבה ארכיאולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0671244901 - מצרים באלף הראשון לפנה"ס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
**מיועד לשנה ב' ומעלה
0671245101 - ארכיאולוגיה ישראלית: היסטוריה, חברה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671256401 - שוברים את הכלים (תאריך בחינה) | ||||||
גב דבורה ראם | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
0671256501 - סביב המדורה: על מקומה של האש בקרב חברות פרהיסטוריות (תאריך בחינה) | ||||||
מר אביעד אגם | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0671256301 - הממלכה הנשכחת: הארכיאולוגיה וההיסטוריה של ממלכת הצפון (תאריך בחינה) | ||||||
מר אסף קליימן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0677127401 - עיצוב היהדות לאחר חורבן הבית השני (284-70 לסה"נ) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
** קורס מהחוג לתולדות עם ישראל - מספר מקומות מצומצם
0677207801 - יהודים, ערבים, אדומים ושומרונים בתקופות החשמונאית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
** קורס מהחוג לתולדות עם ישראל - מספר מקומות מצומצם
0677307101 - קדושים, עושי ניסים ווירטואוזים דתיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
** קורס מהחוג לתולדות עם ישראל - מספר מקומות מצומצם
**נחשב כשיעור בחירה ולא סמינר בחוג לארכיאולוגיה
0612200301 - על מלכים ונביאים: סיפורי אליהו, אלישע וישעיהו בספר מלכים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
** קורס מהחוג למקרא - מספר מקומות מצומצם
0612201201 - מגילות מדבר יהודה: התגליות בהקשרן ההיסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
** קורס מהחוג למקרא - מספר מקומות מצומצם
0612200501 - קריאה בין תרבותית בתנ"ך ובספרות המזרח הקדום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
** קורס מהחוג למקרא - מספר מקומות מצומצם
0612600801 - נביאים וספריהם, בין היסטוריה לספרות-גישות שונות (חלק ב) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
** קורס מהחוג למקרא - מספר מקומות מצומצם
0612600501 - נביאים וספריהם, בין היסטוריה לספרות-גישות שונות (חלק א) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
** קורס מהחוג למקרא - מספר מקומות מצומצם
0672154401 - העת העתיקה: מדריך למשתמש (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
0672154601 - תשוקות האלים במיתולוגיה היוונית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0113555401 - מבוא לאנתרופולוגיה פיסית: הסיפורים החבויים בעצמות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בוקר יורם | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | סאקלר | 937 |
לימודי התואר השני -מסגרת 620
0671416001 - סדנה לתלמידי מחקר* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | סדנה | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
** חובה תלמידי תואר שני במסלול תזה
0671416101 - התהליך הארכיאולוגי* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
** מומלץ לתלמידים הכותבים תזה ומשתתפים בסדנה בסמסטר ב
0671416301 - 'וחרב הבית בראשונה ובשניה' ?היבטים משווים בין חורבן הבית הרא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671428701 - אהבה ושנאה במצריים העתיקה * (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
** פתוח לתואר ראשון באישור המרצה
0671415501 - סמינר מחלקתי: היחסים בין האדם לחיה בעולם הקדום: בין בר לבית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0671416601 - מדעי הארכיאולוגיה: נושאים בחזית המחקר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
ד"ר בן-יוסף ארז ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671409801 - קריאה ביקורתית במדעי הארכיאולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0671416501 - ארכיאולוגיה של קבורה בתקופות הקלאסיות* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של ארץ-ישראל בתקופות הקלאס
0671415401 - קשרים בין העולם היווני והלבנט בתקופת הברזל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0616400101 - קלף וחומר: מפגשים של טקסט וממצא חומרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0671416201 - חוק ומשפט במזרח הקדום* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
** דרישות קדם:מבוא לתרבויות המזרח הקדום
** פתוח לתואר ראשון באישור המרצה
0671415901 - קשרי מצרים - ארץ-ישראל בימי שושלות 26-25 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אלכסנדר פאנטאלקין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0671416701 - סוגיות בתאוריה-חשיבה ארכיאולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבי גופר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0612423801 - סיפורת ועריכה בספר שופטים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
סמינר ביה"ס
0616400201 - פניו השונים של המיתוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |