קורסי החוג לספרות
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
החוג לספרות
לימודי התואר הראשון
לימודי ליבה (מסגרת 120)
0680100001 - מבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680111101 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידו פלד | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
0680111102 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
גב' תום דרוקר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0680111103 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מרינה מאיורסקי | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0680111104 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
מר שי עבדי | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0680111201 - מבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680111301 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר גיא ארליך | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 212 |
0680111302 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידו פלד | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0680111303 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יעל איזנברג | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0680111304 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירדן בן-צור | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680100501 - יסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680100601 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ורד שמשי | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
0680100602 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שי שגיא-הובר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0680100603 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מרים שורץ | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
0680111601 - יצירות מופת בשירה העברית בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
0680130501 - תחנות יסוד בספרות המערב א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
שיעורי בחירה בספרות עברית (מסגרת 131)
0680211401 - חרקים וספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0680210601 - אוונגרד בעברית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ננה אריאל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680280101 - מ-ערב: אוריינטציה בתרבות המערבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680730301 - מבוא לתורת התרגום (תאריך בחינה) | ||||||
מר שאול לוין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680120301 - מבוא לאגדה ולספרות העממית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0680327201 - הפנטסטי בראי הקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0680316601 - תיעוב ותיאבון בספרות העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0680301501 - "אמי כואבת לי", מגדר ושפת אם בשירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית מיטל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0680317101 - שירת הטבועים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0680315501 - שירה ותקווה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
0680316701 - "שידוך הולם": שידוכים, אהבה ונישואים בספרות העברית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680325401 - צדק ופמיניזם בקולנוע ובספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 205 |
0680210101 - ז'אנרים, קונבנציות וקלישאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ננה אריאל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0680203901 - מבוא לביקורת פסיכואנליטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680830801 - "התרבות האחרת": פרקים לתולדות ספרות היידיש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0680316901 - פתגמים ושירי משל מספרד ומפרובאנס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נילי שלו | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0680327101 - קשב לספרות – מבט קוגניטיבי על קריאה ספרותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר חרש | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680317001 - מלאכים: גופי שירה ומדרשי סוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
0680306601 - הסיפור העברי בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0680211701 - טקסטים מכוננים בכתיבת המזרחיות בתרבות הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0680312901 - החוויה הנאראטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0680210301 - יצירות מופת בשירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה בספרות כללית (מסגרת 132)
0680211401 - חרקים וספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0680208301 - סיפורת הלטינו-אמריקנית במאה העשרים: צמתים מרכזיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל בלאושטיין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0680212001 - אחרי המהפכה: ספרות רוסית במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רפי צירקין סדן | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0680302601 - טוני מוריסון: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680280101 - מ-ערב: אוריינטציה בתרבות המערבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680730301 - מבוא לתורת התרגום (תאריך בחינה) | ||||||
מר שאול לוין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 209 |
0680317201 - ספרות ואוטוביוגרפיה בצרפת במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני קליין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0680211601 - שרלוק הולמס בספרות, בקולנוע ובטלוויזיה (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
** הקורס סגור בפני מי שלמד את "הבלש: ביוגרפיה של דמות ספרותי
0680327201 - הפנטסטי בראי הקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0680205901 - ג'יי די סלינג'ר - מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' חן אדלסבורג | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680314701 - בודריאר או נקמת הסימן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680212101 - נשים והרומן של המאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
ד"ר אורלי לובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680325401 - צדק ופמיניזם בקולנוע ובספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 205 |
0680210101 - ז'אנרים, קונבנציות וקלישאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ננה אריאל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0680203901 - מבוא לביקורת פסיכואנליטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680209401 - ספרות והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שאול סתר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0680324301 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
** לא ניתן לשמוע את חלק ב' ללא חלק א'
0680309301 - פרימו לוי: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א317 |
0680830801 - "התרבות האחרת": פרקים לתולדות ספרות היידיש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0680130801 - תחנות יסוד בספרות המערב ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
** לא ניתן לשמוע את חלק ב' ללא חלק א'
0680211501 - הבן האובד: סיפורי הברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0680327101 - קשב לספרות – מבט קוגניטיבי על קריאה ספרותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר חרש | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680312901 - החוויה הנאראטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
סמינרים בספרות עברית וספרות כללית (מסגרת 143)
0680423101 - סליחות ותירוצים: עיון ספרותי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0680422801 - ספרות ופילוסופיה בעידן הנאורות בצרפת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
0680412101 - הפואטיקה של המקרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 |
** סגור בפני מי שלמד את "האירוע: פרספקטיבות ספרותיות
0680423201 - פאשיזם ואנטי-פאשיזם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0680420501 - ריאליזם מאגי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 497 |
0680407201 - עידן הקלאסיקונים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
0680405701 - היסטורית הטבע של ההרס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | א362 |
0680412201 - רולאן בארת: כתיבה, אמת, הנאה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0680422501 - שאלות של יצירה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
0680423301 - הספרות והחיים: ז'יל דלז ותורת הספרות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ניר קדם | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | 497 |
0680423501 - המופלא בסיפור העם העברי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0680400301 - שלושה דורות בשירה הישראלית של שנות השישים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
0680421801 - חנוך לוין: על גופניות, כוח וזהות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
התוכנית לכתיבה יוצרת ע"ש פולה ונח מוזס
סיפורת ושירה (מסגרת 150)
סדנאות שנה א' - פרוזה ושירה
0680600001 - סדנה בפרוזה (לשנה א') (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר א' | סדנה | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0680600201 - סדנה בשירה (לשנה א') (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלי הירש | סמסטר א' | סדנה | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0680600002 - סדנה בפרוזה (לשנה א') (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | סדנה | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0680600202 - סדנה בשירה (לשנה א') (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אורית גידלי | סמסטר ב' | סדנה | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
קורסים מהחוג ללשון עברית
ניתן ללמוד קורסים אחרים מהחוג ללשון עברית באישור החוגים
0614140201 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0614140701 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0614140702 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0614243401 - סמנטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0614140703 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עינב פלק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0614243501 - פרגמטיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
** דרישת קדם: השתתפות בקורס "סמנטיקה"
שנים ב' ו-ג'
0680630201 - סדנה בכתיבה משפיעה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ארנה קזין | סמסטר א' | סדנה | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0680630001 - מפגשים על יצירה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
סדנה ממסלול תרגום למסלול כתיבה יוצרת
0680702801 - סדנה בעריכת תרגום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
0680601601 - סדנה בתרגום פרוזה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | סדנה | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
כתיבת סיפורת (מסגרת 151)
0680604601 - סדנת פרוזה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
מר סמי ברדוגו | סמסטר א' | סדנה | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
0680604701 - סדנת פרוזה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0680604801 - סדנת פרוזה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | סדנה | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
כתיבת שירה (מסגרת 152)
0680605001 - סדנת שירה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שרון אס | סמסטר א' | סדנה | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
0680605101 - סדנת שירה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעם פרתום | סמסטר א' | סדנה | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
0680605201 - סדנת שירה שנים ב' ו-ג' (תשע"ח) (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי חסן | סמסטר ב' | סדנה | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
מסלול תרגום (מסגרת 154)
מבואות חובה - שנה א'
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680730301 - מבוא לתורת התרגום (תאריך בחינה) | ||||||
מר שאול לוין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
קורסי בחירה בתרגום ותרגומיות
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680280101 - מ-ערב: אוריינטציה בתרבות המערבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
סדנאות חובה
0680702801 - סדנה בעריכת תרגום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
0680601601 - סדנה בתרגום פרוזה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | סדנה | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
סדנה בתרגום (ז'אנר נוסף)
0680560201 - סדנה: ההיסוס המתמיד בין צליל ומשמעות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דורי מנור | סמסטר ב' | סדנה | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
קורסים מהחוג ללשון עברית
ניתן ללמוד קורסים אחרים מהחוג ללשון עברית באישור החוגים
0614140201 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0614140301 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עינב פלק | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0614140302 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0614140701 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0614243401 - סמנטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0614140702 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0614140703 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עינב פלק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0614243501 - פרגמטיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
** דרישת קדם: השתתפות בקורס "סמנטיקה"
לימודי התואר השני (מסגרת 620)
תלמידי ב.א. מתקדמים בעלי ממוצע 85 ומעלה
יכולים לבחור בסמינריונים מלימודי התואר השני באישור המורה
סמינרים, שיעורים וסדנאות לתואר שני
סמינרים
0680514501 - ג'נדר ברומנטיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 260 |
0680518101 - מכונת המלחמה: ספרות ותיאוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
פרופ' אורי ש. כהן פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0680518201 - תיאוריות עכשוויות: טקסט לשון ודימוי בפוליס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שאול סתר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
0680517801 - המטפורה – נקודת צומת בינתחומית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
** סגור בפני מי ששמע במסגרת התואר הראשון
0680517201 - ביאליק: משורר, יוצר תרבות, גיבור תרבות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0680518501 - המסע הגדול, המסע הקטן: ז'אנרים וקונבנציות בסיפורי מסע (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חנה נוה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
0680516301 - אחת שתיים שלוש: בין הסינגולריות להמון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | דן-דוד | 101 |
0680514301 - סיפורת השואה בעברית ובספרויות אחרות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 261 |
0680580401 - שירת המשוררות העבריות - מרחל עד יונה וולך (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | א362 |
0680830001 - כתיבה יהודית ותיאוריות ספרותיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חנה וירט נשר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 211 |
** הקורס מועבר בשפה האנגלית
0680830901 - ספרות יידיש בעת החדשה המוקדמת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר קלאודיה רוזנצוייג | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
0680521001 - סנקט פטרסבורג: טקסטים, דימויים, היסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רפי צירקין סדן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0680518301 - סופרות צרפתיות עכשוויות: מה היא עושה לבדיון? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0680514601 - ברנר וגנסין (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 455 |
0680518001 - האם יש דובר? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0680509201 - מינוריות כפולה: כותבות שחורות בארצות הברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0677403601 - העיירה היהודית- היסטוריה, זיכרון ודימוי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0680507601 - קריאות בדרידה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכל בן-נפתלי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0680518401 - העלמה והמוות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0680515901 - מי הרג את השירה? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
שיעורים
0680502201 - מפגשי מחקר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0680502202 - מפגשי מחקר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0680830801 - "התרבות האחרת": פרקים לתולדות ספרות היידיש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
סדנאות כתיבה
0680560101 - סדנה: דיני משפחה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל שמעוני | סמסטר א' | סדנה | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 211 |
0680560201 - סדנה: ההיסוס המתמיד בין צליל ומשמעות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דורי מנור | סמסטר ב' | סדנה | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
0680513201 - סדנה: בין הבדיה לממואר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל בן-נפתלי | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
0680560001 - "לכל הרוחות" סדנת עריכה של כתב העת - ב' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א'+ב' | סדנה | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
** הסדנה תינתן אחת לשבועיים, ותתחיל בשבוע הראשון לסמסטר
** הרישום לסדנה חלק ב' אינו מותנה בחלק א'
המסלול בספרות יידיש (תואר שני)
חטיבת קורסי ליבה
0680830001 - כתיבה יהודית ותיאוריות ספרותיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חנה וירט נשר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 211 |
** הקורס מועבר בשפה האנגלית
חטיבת קורסי מאגר
0680830901 - ספרות יידיש בעת החדשה המוקדמת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר קלאודיה רוזנצוייג | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
0677411201 - גטו ורשה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חוי דרייפוס | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0680830801 - "התרבות האחרת": פרקים לתולדות ספרות היידיש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0677408401 - ארגון הידע בעת החדשה: ספרים, ספריות וקוראים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677409701 - יהודים וערים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
המסלול בספרות רוסית ומזרח אירופה (תואר שני)
חטיבת סדנאות
0621970101 - סמינר בינאוניברסיטאי בהיסטוריה של מזרח אירופה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
*המפגשים יתקיימו בתאריכים הבאים:
*סמסטר א': 29.10.17, 26.11.17, 24.12.17, 14.1.18
*סמסטר ב': 18.3.18, 22.4.18, 13.5.18, 10.6.18
חטיבת קורסי מאגר
0680517201 - ביאליק: משורר, יוצר תרבות, גיבור תרבות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0680407201 - עידן הקלאסיקונים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
0680521001 - סנקט פטרסבורג: טקסטים, דימויים, היסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רפי צירקין סדן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
לימודי תרבות ערבית-יהודית בתכנית הבין-אוניברסיטאית
לימודי ליבה (מסגרת 120)
0631222001 - קווים מאפיינים בספרות הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר לרנר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0680280101 - מ-ערב: אוריינטציה בתרבות המערבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0631200501 - מבוא לערבית יהודית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבי טל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 106 |
0680111601 - יצירות מופת בשירה העברית בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
שיעורי בחירה (מסגרת 136)
0622202201 - פמיניזם מאחורי הרעלה - נשים היברידיות במזה"ת בין דת למודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0631224201 - הסיפורת הערבית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0631200101 - טיפוסי שוליים בספרות הערבית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר לרנר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אמיר לרנר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0614140201 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0821133101 - מבוא לאמנות עמי האסלאם: הראשית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0612170601 - נוסחים ותרגומים של המקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0624100101 - מבוא לבלשנות שמית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0624200101 - מבוא לדיאלקטולוגיה ערבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
** דרישת קדם: ידע בסיסי של ערבית קלאסית
** או דיאלקט ערבי כלשהו
0677211401 - 'יהודים-ערבים' בעת החדשה: לשון, היסטוריה ופוליטיקה של זהויות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נח גרבר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0631113001 - מושגי יסוד באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
1041358001 - סוציולוגיה של חציית גבול (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מזרחי ניסים | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–15:00 | נפתלי | 108 |
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680730301 - מבוא לתורת התרגום (תאריך בחינה) | ||||||
מר שאול לוין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0616101401 - הפילוסופיה של הרמב"ם:ת"נ למבוא לפיל' יהודית של ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
0631133001 - מבוא להלכה אסלאמית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
** מיועד לבוגרי קורס ערבית ספרותית
**דרישת קדם: הקורס מושגי יסוד באסלאם
0680111201 - מבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0631223001 - קוראן ופרשנות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0631115001 - ערבית שימושית** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 002 |
** מיועד לתלמידים שאינם דוברים ערבית כשפת אם
0612170701 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (א) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0662116001 - כוכבים נופלים: קולנוע יידיש בין מזרח ומערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662133901 - אוונגרד יהודי בעידן מחולן- מי"ל פרץ לז'ורז' פרק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0612601001 - פרשנות המקרא היהודית בארצות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0616101901 - הספרות היהודית שבין התנ"ך וספר הזוהר: הדרכה ביבליוגרפית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0622100201 - תולדות העמים המוסלמים 1500-600** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0631246801 - מבוא לפילוסופיה אסלאמית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0631247701 - The Quran in its Historical Context (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טומסו טסאי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 209 |
** הקורס יינתן בשפה האנגלית
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0680315501 - שירה ותקווה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
0622201901 - זכרון והיסטוריה- יהודי המזה"ת וצפון אפריקה בתקופה המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0614300301 - מדקדקי ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0821134101 - מבוא לאמנות עמי האסלאם: התפארת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0677110101 - העיר והקהילה בספרד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0631115002 - ערבית שימושית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
**מיועד לתלמידים ששפת אמם ערבית
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
1411910801 - מבוא למשפט עברי ומבוא למשפט אסלאמי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ווזנר שי מר אבו פול ריאד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | טרובוביץ | 105 - אולם הופיין |
ד"ר ווזנר שי מר אבו פול ריאד | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | טרובוביץ | 105 - אולם הופיין |
0616200401 - זוהר למתחילים-הביוגרפיה הקבוצתית של רשב"י וחבורתו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0631249401 - השירה הפלסטינית במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ג'יריס ח'ורי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0677207801 - יהודים, ערבים, אדומים ושומרונים בתקופות החשמונאית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0624200201 - ערבית הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
** דרישת קדם: "מבוא לבלשנות שמית"
** או "מבוא לדיאלקטולוגיה ערבית"
0631211101 - מבוא לתיאולוגיה אסלאמית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
**דרישת קדם: הקורס מושגי יסוד באסלאם
0616101501 - קריאה בטקסטים קבליים מהמאה הי"ג:ת"נ למבוא לתורת הסוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0631114001 - מבוא לספרות ערבית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שיבי מייסון | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0631114201 - תרגיל לספרות ערבית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נארימן כרום | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0631114202 - תרגיל לספרות ערבית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נארימן כרום | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0631112002 - דקדוק א': תורת ההגה והצורות** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 18:00–20:00 | ווב | 102 |
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 18:00–20:00 | ווב | 102 |
0631112001 - דקדוק א': תורת ההגה והצורות** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 002 |
**דרישת קדם: הקורס יסודות הדקדוק
0680830801 - "התרבות האחרת": פרקים לתולדות ספרות היידיש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר חנה פולין-גלאי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0680316901 - פתגמים ושירי משל מספרד ומפרובאנס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נילי שלו | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
1041358801 - וואחד על אחד - חוויות חיים אחרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון סמדר מר חסאן שרף | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00–19:00 | נפתלי | 205 |
0612170801 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (ב) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0677127601 - 'עדות המזרח': מיישוב למדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נח גרבר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0631222101 - חברה ודת במצרים בראי הספרות והקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
מר כפיר גרוס | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 102 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0614301101 - עיונים בסגנונה של הפרוזה העברית המחורזת מימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידית נוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0616200501 - קריאה בספר מורה הנבוכים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0631224001 - יסודות השירה הערבית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ג'יריס ח'ורי | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 001 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680306601 - הסיפור העברי בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0612601101 - פרשנות רס"ג והקראים למקרא: טקסטים נבחרים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0680211701 - טקסטים מכוננים בכתיבת המזרחיות בתרבות הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0631242301 - סוגת אלפרג' בעד אלשדה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
** מיועד לבוגרי קורס שפה ערבית ספרותית
0677113401 - עולמות יהודים בין כורש למוחמד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 277 |
0614140401 - הדקדוק הערבי וזיקתו לעברית (תאריך בחינה) | ||||||
מר טל קיטנפלון | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
סמינרים (מסגרת 146)
0680423101 - סליחות ותירוצים: עיון ספרותי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0631424601 - "הרומן" הערבי מהעידן הקלאסי לשחר המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0607531801 - תנועות נשים ופמיניזמים במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר תגריד יחיא-יונס | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
** מיועד לתלמידים בשנה השלישית
0616350301 - סמינר בספר מורה הנבוכים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0624350601 - עברית וערבית במגע: עבר והווה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
ד"ר לטיציה צ'רקווליני | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0631300301 - קוראן ותורה: בין שני כתבי קודש (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
0631400201 - עיונים בטקסטים בערבית בינונית ובערבית יהודית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |
0680423501 - המופלא בסיפור העם העברי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
1041379801 - בין האסתטי והפוליטי בחברה הפלסטינית: מבט אתנוגרפי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר פוראני חאלד | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | נפתלי | 425 |
קורסי שפה (מסגרת 126)
קורסי שפה מהחוג להיסטוריה של המזרח תיכון ואפריקה
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622100003 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
קורסי שפה מהחוג ללימודי הערבית והאסלאם
0631121001 - ערבית א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 209 |
ד"ר ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–16:00 | דן-דוד | 211 |
ד"ר ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
0631121401 - ערבית ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
מר אור גלעד | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
מר יוסף הירש | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0631101001 - יסודות הדקדוק** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0631101002 - יסודות הדקדוק** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
** הקורס מיועד ל:
**א. תלמידי שנה א' על סמך בחינת המיון.
**ב. תלמידים בוגרי המכינה לערבית בסמסטר קיץ.
**ג. בוגרי הקורסים ערבית א+ב ילמדו את הקורס בשנה ב'.