קורסי החוג לפילוסופיה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
שיעורי שנה א'
סמסטר א'
שיעורי חובה (מסגרת 120)
מבוא כללי ללוגיקה
0618101201 - מבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה ריזנפלד | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קבוצות תרגיל צמודות לנ"ל
0618101202 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה אחישר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0618101203 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יעל טבח | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | א362 |
0618101204 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר מיכאל גולדבוים | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618101205 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דלית זכאים | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | א362 |
0618101206 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ינאי סנד | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618101210 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר מיכאל גולדבוים | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
0618101207 - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שחר רשף | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618101208 - פכ"מ - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה - לתלמידי הפכ"מ (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלירן חזיזה | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
0618101209 - פכ"מ - תרגיל צמוד למבוא ללוגיקה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה אחישר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
שיעור המבוא לפילוסופיה חדשה
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
תרגיל צמוד למבוא לפילוסופיה חדשה:
חובה לתלמידי החוג
0618106801 - ק"מ: דקארט - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדר אליקים | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 101 |
0618106802 - ק"מ: דקארט - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר דוד שורמן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0618106803 - ק"מ: דקארט - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלון דויד פילוסוף | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
0618106804 - ק"מ: דקארט - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רוני קדם קלובסקי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 262 |
שיעור המבוא לפילוסופיה יוונית
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
תרגיל צמוד למבוא לפילוסופיה יוונית:
חובה לתלמידי החוג
0618103101 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור בירגר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618103102 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר הדר אפטרמן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 102 |
0618103103 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירדן עמיר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | דן-דוד | 102 |
0618103104 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אורי איתן | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
מבואות בתחומי הלימוד השונים (מסגרת 121)
0618101801 - מבוא לתורת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתי שניר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101901 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103701 - מבוא למטאפיזיקה ולתורת ההכרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104301 - מבוא לפילוסופיה סינית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 001 |
סמסטר ב'
שיעורי חובה (מסגרת 120)
שיעור המבוא לפילוסופיה חדשה
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
תרגיל צמוד למבוא לפילוסופיה חדשה:
חובה לתלמידי החוג
0618106805 - ק"מ: דקארט- קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר יהונתן חובה | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 101 |
0618106806 - ק"מ: דקארט - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דפנה מרק | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0618106807 - ק"מ: דקארט - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר ארנון רוזנטל | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 262 |
0618106808 - ק"מ: דקארט - קבוצה ד' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' טל יחזקאלי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
שיעור המבוא לפילוסופיה יוונית
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
תרגיל צמוד למבוא לפילוסופיה יוונית:
חובה לתלמידי החוג
0618103105 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר דור מילר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 210 |
0618103106 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מתן שפירא | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0618103107 - ק"מ: פילוסופיה יוונית - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר רון צ'אקיר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
מבואות בתחומי הלימוד השונים (מסגרת 121)
0618105901 - מבוא לאסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101802 - מבוא לתורת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104201 - מבוא לפילוסופיה הודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101501 - מבוא לפילוסופיה של השפה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
מסלול: חקר התודעה והקוגניציה (מסלול 171)
0618717101 - בעיית התודעה: היבטים פילוסופיים ומדעיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליעד מודריק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 449 |
0618717201 - חידת התודעה: היבטים אפיסטמיים ואונטולוגיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618717301 - מושג הנפש בתקופתנו (א'): קריאה בטקסטים פילוסופיים בני זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
מר יהונתן סופרין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
שיעורי שנים ב'-ג'
סמסטר א'
שיעורי חובה (מסגרת 220)
0618220001 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
תרגיל צמוד לשיעור: מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה
חובה לתלמידי החוג
0618220101 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר חן טופז | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618220102 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אורן לבנה | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 101 |
0618220103 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאיר קורצוייל | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
קריאה מודרכת יום וקאנט (מסגרת 220)
0618206801 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב ביירך | סמסטר א' | תרגיל | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
מר יואב ביירך | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | א361 |
0618206802 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי פולד | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
מר רועי פולד | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0618206803 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ורד בכר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
גב' ורד בכר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
סמסטר ב'
שיעורי חובה (מסגרת 220)
0618220002 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
תרגיל צמוד לשיעור: מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה
חובה לתלמידי החוג
0618220104 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שירה דושי | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 262 |
0618220105 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר רגב יאירי | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 08:00–10:00 | דן-דוד | 102 |
0618220106 - ק"מ: המאה התשע-עשרה - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדן כץ | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
קריאה מודרכת יום וקאנט (מסגרת 220)
0618206804 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר יונתן לוין | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
מר יונתן לוין | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0618206805 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אנה יונגרמן | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | דן-דוד | 102 |
גב' אנה יונגרמן | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 08:00–10:00 | דן-דוד | 101 |
0618206806 - ק"מ: יום וקאנט - קבוצה ג' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אריק קורבסקי | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | א361 |
מר אריק קורבסקי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | א361 |
שיעורים מתקדמים:
שיעורי המשך (מסגרת 122)
יש ללמוד 2 שיעורי המשך לפחות במהלך התואר הראשון
סמסטר א'
0618235001 - תורת ההכרה ומטאפיסיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0618745801 - לוגיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0618745802 - לוגיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעמי כורם | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 317 |
0618240001 - אסתטיקה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0618260101 - תורת המוסר - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0618758501 - פילוסופיה פוליטית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0618222301 - פילוסופיה הודית - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0618240101 - פילוסופיה של השפה - שיעור המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0618220901 - פילוסופיה של הדת - שיעור המשך** (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר ' | 00:00–00:00 |
**לא יתקיים השנה
0618222501 - פילוסופיה סינית - שיעור המשך** (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר ' | 00:00–00:00 |
**לא יתקיים השנה
סמסטר ב'
0659461301 - פילוסופיה של המדע המשך (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
שיעורי יסוד בפילוסופיה (מסגרת 224)
יש ללמוד 2 שיעורי יסוד לפחות במהלך התואר הראשון
סמסטר א'
0618222101 - שיעור יסוד - פילוסופיה דיאלוגית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0618231701 - Rationalism and Empiricism (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד קובץ' | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0618211101 - שיעור יסוד - הפילוסופיה בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
סמסטר ב'
0618298101 - שיעור יסוד - פילוסופיה של המשפט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0618211601 - שיעור יסוד - גוף ונפש (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0618255101 - שיעור יסוד - מיהו אלוהים והאם הוא שומע אותי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0618216201 - שיעור יסוד - פרקי יסוד בפילוסופיה הלניסטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0618231001 - שיעור יסוד - אנליטיות וא פריוריות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0618249501 - שיעור יסוד - לייבניץ: פרספקטיבה ואינסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0618267301 - Introduction to the Philosophy of Mind (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד קובץ' | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
שיעורי קריאה (מסגרת 222)
יש ללמוד 2 שיעורי קריאה לפחות במהלך התואר הראשון
סמסטר א'
0618520101 - שיעור קריאה ביקורת כוח השיפוט של קאנט (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר ירצקי | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0618520201 - שיעור קריאה בג'ואנג דזה ופרשנויותיו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0618520301 - שיעור קריאה ב"פוליטיקה" של אריסטו וב"נסיך" של מקיאוולי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל איתן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 306 |
0618520401 - שיעור קריאה ב 'Intention' של אליזבת אנסקומב (תאריך בחינה) | ||||||
מר נועם מלמד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
0618520501 - שיעור קריאה ב"הגיונות קרטזיאניים" של אדמונד הוסרל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' פנינה זייץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0618520601 - שיעור קריאה ב'פיסיקה' של אריסטו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
סמסטר ב'
0618520701 - שיעור קריאה ב"מסה על עקרונות דעת האדם" של ברקלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618520801 - שיעור קריאה במאמר על היסודות לאי-השוויון לרוסו (תאריך בחינה) | ||||||
מר אורן רוז | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618520901 - שיעור קריאה בהגות החברתית של מ.ק. גנדהי ושרי אורובינדו (תאריך בחינה) | ||||||
מר דמיטרי שבצ'נקו | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0618521101 - שיעור קריאה ב"חלוקת החושי" לז'אק רנסייר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' קרן שחר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
שיעורי בחירה כלליים (מסגרת 124)
יש ללמוד עד 4 ש"ס שיעורי בחירה במהלך התואר הראשון
סמסטר א'
0662224101 - פסיכואנליזה ופילוסופיה צרפתית עכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0659246301 - ידע ומוסדות ידע (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659600101 - פילוסופיה של המתמטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ליאו קורי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0616101001 - מבוא להגות יהודית מודרנית:בעקבות השואה והקמת המדינה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 209 |
0687247301 - מבוא לבודהיזם בהודו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
0616241201 - ניטשה והיהודים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
סמסטר ב'
0687247401 - מבוא לבודהיזם בסין ויפן (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יעקב רז | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0616101101 - מבוא להגות יהודית מודרנית: משפינוזה ועד בובר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0687248801 - דיאלוגים ופולומסים בפילוסופיה הודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0659251901 - ידע ומוסדות ידע בראשית העת החדשה -המשך (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0616200501 - קריאה בספר מורה הנבוכים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0608360401 - למה יש רק מארי קירי אחת? - ידע פמיניסטי וקהילה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מאיה רומן | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 211 |
**קורס משלב עשייה מוכר כ-4 שעות
סמינרים לתואר הראשון
(רפראטים - מסגרת 123, עבודות סמינריוניות - מסגרת 126)
סמסטר א'
0618301401 - תבונה וחירות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
0672324001 - מידה טובה, אחריות מוסרית ואושר: קריאה באתיקה הניקומאכית לאר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0618301301 - על החיים ועל המוות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
ד"ר יאיר לוי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
0618386801 - מרקסיזם פרוידיאני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0618301201 - ולטר בנימין על לשון והיסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
0616350601 - רליגיוזיות, חזרה אל הטבע ופילוסופיה: קריאה בכתבי א.ד. גורדון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0618301501 - שפינוזה: מאמר תיאולוגי מדיני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
0618404601 - פילוסופיה וטרנספורמציה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0687343501 - דרך אחרת בהגות הסינית העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אנדריו פלאקס | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 260 |
0618365701 - השגחה אלוהית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | א361 |
סמסטר ב'
0659999301 - הפילוסופיה של ניוטון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0680405701 - היסטורית הטבע של ההרס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | א362 |
0618301801 - Epistemology of Metaphysics (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דוד קובץ' | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
ד"ר דוד קובץ' | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
0687343601 - דרך-סמינר משלב עשייה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0687343602 - דרך-סמינר משלב עשייה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | עבודה מעשית | ו' | 09:00–11:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
0618354201 - לאו דזה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה פת-שמיר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 262 |
0680412201 - רולאן בארת: כתיבה, אמת, הנאה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' עירן דורפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618301901 - תורת האמנה החברתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אבנר ענבר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 102 |
ד"ר אבנר ענבר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 101 |
0618370901 - מרטין היידגר: שאלת ההוויה ומעשה האמנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | גילמן | 304 |
0618342901 - אמנות ופוליטיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618301601 - קריאה בכתביו של י. ג. הרדר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | גילמן | א362 |
0618301101 - ברנדום - משמעות לשונית, פרקטיקה היסקית וקונבנציה חברתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אלי דרזנר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
0618386101 - היוגה סוטרה: קריאות חדשות של טקסט ישן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | א362 |
0618355501 - הדיאלוג הפילוסופי כמעצב סגנון חיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נתנאל לאור | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | גילמן | 261 |
0687343801 - על הקיום הביולוגי וכוחות התודעה:ע"פ היוגה,האדוייטה-ודאנטה ות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יוחנן גרינשפון | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | רקנאטי | 409 |
0618301701 - סימבוליזם בהגותו של קאנט (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | גילמן | א362 |
לימודי התואר השני
0618000101 - סמינר מחלקתי** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 449 |
**תוכנית מפורטת תפורסם בתחילת כל סמסטר באתר החוג באינטרנט
חובת השתתפות לתלמידי התואר השני, לא נכלל במספר השעות לתואר.
סמינרי חובה (מסגרת 630)
סמסטר א'
סמינרי מחקר, מוכר כ 4 ש"ס
מועדי הפגישות יפורסמו בסילבוס ובאתר החוג בתחילת הסמסטר
0618400201 - סמינר מחקר: סוגיות קיומיות בפרספקטיבה אנליטית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618495401 - סמינר מחקר: הלא-נודע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618496301 - סמינר מחקר: אמת ופרדוכס - פרגה וטרסקי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרה רכטר | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618495801 - סמינר מחקר: נשים וההיסטוריה של הפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618405301 - סמינר מחקר: כשהפילוסופיה פוגשת את עבודת האמנות ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**הסמינר יתקיים (לפי הודעה מראש של המרצה)
**בימי א' בשעות 18-20 בחדר 261
סמסטר ב'
סמינרי מחקר מוכר כ 4 ש"ס
מועדי הפגישות יפורסמו בסילבוס ובאתר החוג בתחילת הסמסטר
0618495101 - סמינר מחקר: גוף ונפש - אריסטו והמסורת האריסטוטלית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורנה הררי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618405801 - סמינר מחקר: פסיכולוגיה של המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618494801 - סמינר מחקר: קול ושמע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר ב' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0618495701 - סמינר מחקר: מטפיזיקה בעיות נבחרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר ב' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
סמינרי בחירה (מסגרת 620)
שנתי
0697417901 - פילוסופית הדת של קירקגור (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
סמסטר א'
0659250101 - עלייתו ונפילתו של הפוזיטיביזם הלוגי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | א362 |
0659200701 - קריאה עכשוית בדרווין (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 449 |
0618496401 - David Chalmers' "Constructing the World" (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דוד קובץ' | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0618495301 - דמוקרטיה, פופוליזם ואנטי-ליברליזם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0618495501 - ידע מוסרי? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
ד"ר יאיר לוי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
0659250601 - פילוסופיה של הביולוגיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | 497 |
0618496101 - קריאה בלאקאן (עם פרויד) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רות רונן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 260 |
0687449001 - משמעות החיים בהגות הודו הקלאסית: אתיקה, תשוקה, חיי היום יום (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | גילמן | 261 |
0618404601 - פילוסופיה וטרנספורמציה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דני רוה | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
**סמינר מ.א. פתוח לב.א.
0618401001 - פילוסופיות של הטבע החי לאחר קאנט (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0687448801 - צייר לי תודעה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יעקב רז | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
סמסטר ב'
0659999301 - הפילוסופיה של ניוטון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659248001 - דמיון, בדיה וסיפור: הדיון העכשווי בפילוסופיה של הנפש ובמדעי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 497 |
0618496001 - רגשות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
פרופ' רות ויינטראוב | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
0618403701 - עמנואל לוינס: על אחרות ואהבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' חגי כנען | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 449 |
0659280001 - בעיית הרציונליות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
**הסמינר בהיקף 2 ש"ס, יש לבחור סמינר נוסף בהיקף 2 ש"ס.
0659250201 - פילוסופים כותבים על טכנולוגיה והעתיד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0618495601 - סובייקטיביות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ירון סנדרוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0618481601 - פרקים ב"פילוסופיית המשפט" מאת היגל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
0618495901 - שפינוזה: פילוסופיה כתראפיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
0618496201 - האל/ים של הפילוסופים היוונים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 08:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0618495201 - שופנהאור (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אלי פרידלנדר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | א362 |
0697418001 - סליחה בפילוסופיה ובדת: סמינר מחקר וכתיבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 212 |
סמינר דוקטורנטים
0618910701 - סמינר דוקטורנטים מתקדמים** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יאיר לוי | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**לסרוגין
**חובת השתתפות לדוקטורנטים במהלך שנתיים מלימודיהם