-
קורסי הקבצים הבין תחומיים.
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
בשנה א' חובה ללמוד "כתיבה אקדמית" שייחשב כ- 2 ש"ס
במקום קורס בחירה באחד מההקבצים הבין-תחומיים
רשימת הקבוצות מופיעה בפרק פירוט הקורסים
שנה א' מתכנית הלימודים במדעי הדתות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0697100201 - מבוא למדעי הדתות: אנתרופולוגיה וסוציולוגיה של הדת
ד"ר אהרון אנגלברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0697101001 - מבוא למדעי הדתות: פילוסופיה ופסיכולוגיה של הדת**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' רון מרגולין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0697100501 - תרגיל במבוא למדעי הדתות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
***ניתן לבחור בתרגיל במקום 2 ש"ס מלימודי הליבה
קורס שלא יילמד בליבה מומלץ שיילמד כבחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0662223701 - מבוא לתיאוריות של מיתוסים**
ד"ר מעין מזור | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
** זהה למבוא למיתולוגיה שנלמד בתשע"ו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0631246801 - מבוא לפילוסופיה אסלאמית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0616100401 - מבוא למחשבת חז"ל - אמונות ודעות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0618104201 - מבוא לפילוסופיה הודית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
ניתן לבחור בכל קורס משלב עשייה כבחירה
רשימת הקורסים מופיעה בפירוט הקורסים בקישור:
http://humanities1.tau.ac.il/yedion/18-19/groups/general/
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0671104301 - מבוא לתרבויות המזרח הקדום וראשית הכתב
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
בחירה - אירופה ונצרות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0621130101 - חברה, משטר ותרבות בימי הביניים
פרופ' אביעד קליינברג | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0618211101 - שיעור יסוד - הפילוסופיה בימה"ב
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621121201 - הדת היוונית מהומרוס עד ערב הנצרות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
בחירה יהדות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0612200501 - קריאה בין-תרבותית בתנ"ך ובספרות המזרח הקדום
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0612200401 - לשון המקרא וסגנונו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר טליה סוצקובר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0677106101 - יהודים ונוצרים בימה"ב - א (עד מסעי הצלב)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677105801 - ארון הספרים היהודי: מקורות לחקר תולדות ישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0616100601 - מבוא לתורת הסוד
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0616101101 - מבוא להגות יהודית מודרנית: משפינוזה ועד בובר
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר גובני יובל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0677106201 - יהודים ונוצרים בימה"ב -ב (ממסעי הצלב ואילך)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר עומר מיכאליס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0616101001 - מבוא להגות יהודית מודרנית:בעקבות השואה והקמת המדינה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' רון מרגולין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0616242101 - שפינוזה על דת, אמונה תפילה וגאולה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
בחירה באיסלאם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0622231001 - האחים המוסלמים מחסן אל בנא עד מוחמד מורסי**
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
**מי שלמד את הסמינר בנושא זה לא יכול הרשם לקורס
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0631200601 - האחים המוסלמים - עיון בהגותם
מר ישראל שרנצל | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0631133001 - מבוא להלכה אסלאמית**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
**דרישת קדם הקורס מושגי יסוד באסלאם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0631113001 - מושגי יסוד באסלאם
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622100201 - תולדות העמים המוסלמים 1500-600**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0631223001 - קוראן ופרשנות**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
*יש לשים לדרישות הקדם בקורס
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0631122001 - האסלאם הקדום בראי האסלאם המודרני
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0622210401 - השיעה מכניעות למהפכה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
בחירה ממזרח אסיה
קורסי החוג ללימודי מזרח אסיה אינם מיועדים לתלמידי החוג
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0687100101 - מבוא לתולדות סין ותרבותה
ד"ר אורי סלע | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100201 - מבוא לתולדות יפן ותרבותה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר ליאורה צרפתי | סמסטר א'+ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687100301 - מבוא לתולדות הודו ותרבותה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר רועי צהר | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0687249001 - קונפוציוס-חכמה ומעשה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
גב' ענבל שמיר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0687244701 - היסטוריה דתית של יפן
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0687245001 - מבוא לתרבות הוודה:מיתולוגיה,הגות ופולחן
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר צחי פרידמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0687247301 - בודהיזם באסיה חלק א':הבודהיזם בהודו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0687242401 - נצחון לאם:אלות וזהות בהודו המודרנית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0687249901 - קולנוע קוריאני:ממשל ותרבות בקוריאה בראי הקולנוע
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
מר גיא שבבו | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 281 |
פרוסמינרים במזרח אסיה = קורסי בחירה
לפני הרישום - יש לשים לב לדרישות קדם בחוג
סמינרים במזרח אסיה מחייבים פרו"ס בתחום
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0687222001 - דת עממית ביפן
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
0687230601 - לוחמות פראיות ורעיות כנועות:אלות בהינדואיזם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 260 |
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 260 |
0687220201 - דת ומיתולוגיה בסין המסורתית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' מאיר שחר | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
מותנה בציון חיובי בכתיבה אקדמית/קורס המבוא במסגרת 666
דרישת-קדם: קורס מבוא לספרות ילדים ותרבות הילד
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
סמינרים ביהדות
יש לשים לב לדרישות הקדם בחוג הרלוונטי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0677406401 - מעמדה של האישה היהודיה בימי הביניים באשכנז
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
סמינרים בחוג ללימודי הערבם והאסלאם
לפני הרישום יש לוודא דרישות קדם בחוג
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0631300301 - קוראן ותורה: בין שני כתבי קודש
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 101 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 101 |
סמינרים במזרח אסיה
סמינרים במזרח אסיה מחייבים פרו"ס בתחום
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0687344001 - יהדות וקונפוציאניזם
פרופ' ג'אנג פינג | סמסטר א' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | דן-דוד | 210 |
סמינרים בחוג להיסטוריה כללית
לפני הרישום - יש לשים לב לדרישות קדם בחוג
הרישום לסמינרים בהסטוריה מחייב שו"ת בהיסטוריה בתקופה הרלוונ
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0621206401 - "כה אמר זרטוסטרא": מקורות ומורשת הדת הזורואסטרית
ד"ר דומניקו אגוסטיני | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
ד"ר דומניקו אגוסטיני | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 260 |
0621702001 - כישוף ומכשפות בעת החדשה המוקדמת
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
פרופ' תמר הרציג | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
סמינרים מהתכנית ללימודי דתות
הסמינרים הינם לתואר שני הפתוחים לתלמידים התואר הראשון בהקבץ
לפני הרישום, יש לודא דרישות קדם
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
0697412001 - מלאכים ושדים במבט השוואתי
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0697412101 - הדקדוק הפנימי של הנצרות 2 תורת השילוש
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
0697411301 - מבוא לדתות עולם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |