קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - תולדות העמים המוסלמים 1500-600** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**קורס זה מחליף את הקורס "תולדות הערבים והאסלאם"
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
**"מבוא ללימודי אפריקה" מיועד רק תלמידי המסלול החד - חוגי
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101201 - תרגיל לתולדות העמים המוסלמים 1500-600 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר ח'אלד שיח' אחמד | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622101401 - תרגיל לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 306 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים:(במקום תרגיל מבוא למזה"ת)
0622101001 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101002 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0622101003 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | תרגיל | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 305 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0622101004 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0622101005 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים:
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
**קבוצה זו לא מיועדת לתלמידים שמתחילים ללמוד בסמסטר א' תשע"ח
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
שנה ב'
קורסי חובה
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0645200001 - היסטוריות מקבילות ומצטלבות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אביעד קליינברג | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**קורס חובה של ביה"ס
פרו"סים-מסגרת 200
0622220301 - משבטים לממלכה: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
פרופ' יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0622221501 - מצרים בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
0622221801 - הפלסטינים: היסטוריה פוליטית, חברתית וכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622222001 - צפון אפריקה המודרנית: אתגרי הקולוניאליזם ועצמאות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
**מי שלמד את הקורס 0622202501 לא יכול להרשם לקורס
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622202201 - פמיניזם מאחורי הרעלה - נשים היברידיות במזה"ת בין דת למודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0622202801 - הנפט והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל יערי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0622202901 - היסטוריה כלכלית של המזה"ת** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
**זהה לקורס: מדינה, חברה, דת ואלימות בראי היסטורי כלכלי
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0622202101 - חקר רשתות היסטוריות מזרח תיכוניות: חברה, תרבות ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622230401 - מבוא לצופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0622201901 - זכרון והיסטוריה- יהודי המזה"ת וצפון אפריקה בתקופה המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622230701 - פוליטיקה, אקלים וכדורגל במזה"ת ובצפון אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חי איתן כהן ינרוג'ק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622203001 - מוזיקה, מגדר וקוויריות במזה"ת ובאפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
**מי שלמד את הקורס המוסיקה של המזה"ת ואפריקה
**(0622230201) לא יכול להרשם לקורס זה
0622230601 - חברה וסביבה בצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל זיסינויין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
0622230501 - מוסלמים באירופה: סיור לימודי לברלין (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חי איתן כהן ינרוג'ק | סמסטר ב' | סיור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0349229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות עמי האסלאם: הראשית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
קורסי בחירה מחוגי ביה"ס להיסטוריה- מיועד לתלמידי שנה ב'
** ניתן ללמוד עד 4 ש"ס מהרשימה, ורק אחד מכל חוג
0621120901 - התהוותה של אירופה: משלהי העולם העתיק אל ראשית העת החדשה המוק (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדי אלגזי | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0687247301 - מבוא לבודהיזם בהודו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
0687247401 - מבוא לבודהיזם בסין ויפן (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יעקב רז | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קורסי טקסטים - מסגרת 127
**לבוגרי הקורס ערבית למתקדמים
0622602801 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0622603401 - אמצעי התקשורת בעולם הערבי** (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**הקורס יתקיים במעבדת המחשבים חדר 02 בבניין ווב
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
** מי שלמד את הקורס 06222012 לא יכול להרשם לקורס
קורס ברמת מתמחים-מיועד למי שהחל לימודיו עם פטור בערבית
0654412801 - השתקפות מנהגי הכפר בספרות הערבית המודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 101 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622323401 - האחים המוסלמים מחסן אל בנא עד מוחמד מורסי** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
**מי שלמד את קורס הבחירה בנושא זה לא יכול להרשם לקורס
0622214201 - בין אחדות לפירוד - המערכת הערבית המדינתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
0622323601 - מגיפות, חיידקים ובני אדם במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622322301 - דת ופוליטיקה במזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 261 |
0622323501 - המזה"ת בצל "האביב הערבי": היסטוריה ואקטואליה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
0693220101 - גשר מעל הסהרה - ניגריה ועולם האסלאם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
קורסי חובה למסלול חד-חוגי
סמינר לשנה ג'
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 260 |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622824401 - מחקר היסטורי איכותני וכמותני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | הדרכה אישית | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
0622824301 - האני והאחר-זהות בספרות ובאומנות האיראנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
0622823901 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
0622823902 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622100003 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | ווב | 215 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654421401 - היסטוריוגרפיה ומחקר במזרח התיכון המודרני** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
Dr. Brandon Friedman | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
Dr. Brandon Friedman | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
**הקורס יתקיים בשפה האנגלית
0654401001 - שבט ומדינה במזה"ת המודרני-היבטים מתודולוגיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
פרופ' יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 260 |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0654412801 - השתקפות מנהגי הכפר בספרות הערבית המודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 101 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
סמינרים
0654400901 - היסטוריה דיגיטלית: מה, למה, איך? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 261 |
0654421301 - ההיסטוריה הפוליטית של נשק גרעיני במזרח התיכון** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
Dr. Brandon Friedman | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
Dr. Brandon Friedman | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
**הקורס יתקיים בשפה האנגלית
0654412701 - מיעוטים ומדינה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
**הקורס יתקיים בשפה האנגלית
0654413701 - צעירים, מהפכות וצדק חברתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0654421001 - הגות פאן-אפריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 262 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654410301 - סמינר מרכז דיין: חברה, תודעה וג'האד במזה"ת בעידן הרשתות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0607531801 - תנועות נשים ופמיניזמים במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר תגריד יחיא-יונס | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0645400101 - זיכרון להיסטוריונים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ידין דודאי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
1031449301 - הקולנוע והסכסוך הישראלי-פלשתיני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אמל ג'מאל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–19:00 | נפתלי | 108 |
סמינר משותף של חוגי ביה"ס להיסטוריה - חובה
**יש לבחור לפחות סמינר אחד
0687448701 - אימפריות פרה מודרניות: מזרח, מערב, ומה שביניהם בעת החדשה המו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורי סלע ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 |
0621905501 - רוסיה וסין: היסטוריה תרבותית השוואתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יגאל חלפין פרופ' מרק גמזה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | ווב | 215 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
קורסים לדוקטורנטים
0645101601 - סמינר דוקטורנטים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
0645101701 - סמינר דוקטורנטים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 449 |
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 306 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
0622230401 - מבוא לצופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
0693220101 - גשר מעל הסהרה - ניגריה ועולם האסלאם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
0621328901 - מדעי הגזע (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0621241601 - קולוניאליזם וחברות ספר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדי אלגזי | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0621324401 - תולדות העבדות באמריקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693211901 - גישות אפריקניות לשואה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0693201601 - אנתרופולוגיה יישומית במציאות של הגירה ופליטות בין אפריקה ליש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר כהן רוית | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622230601 - חברה וסביבה בצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל זיסינויין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
0622230701 - פוליטיקה, אקלים וכדורגל במזה"ת ובצפון אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חי איתן כהן ינרוג'ק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 | מחוץ לקמפוס | מחוץ לקמפוס |
0622203001 - מוזיקה, מגדר וקוויריות במזה"ת ובאפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
**מי שלמד את הקורס המוסיקה של המזה"ת ואפריקה
** 0622230201 לא יכול להרשם לקורס זה
0654421001 - הגות פאן-אפריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
**פתוח לתלמידי שנים ב' ו ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**פתוח לתלמידי שנים ב' ו ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0622222001 - צפון אפריקה המודרנית: אתגרי הקולוניאליזם ועצמאות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
**מי שלמד את הקורס 0622202501 לא יכול להרשם לקורס
**נחשב בתכנית אפריקה כשיעור ולא כפרו"ס
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0624200401 - אתיופיה:היסטוריה, שפה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0624300301 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
0624300401 - אמהרית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0624300601 - געז למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0668234101 - הספרות אפריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל סלע | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 306 |
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0662209901 - ג'נוסייד: המבנה הפילוסופי של רצח עם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0680509201 - מינוריות כפולה: כותבות שחורות בארצות הברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0626380801 - New York and the African American Literary Imagination (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סוניה וינר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | ווב | 501 |
ד"ר סוניה וינר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 501 |
**הקורס יועבר בשפה האנגלית
0680302601 - טוני מוריסון: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט