קורסי המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן.
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
תשע"ט
המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן
קורסים שנתיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שאול קציר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 449 |
0659246801 - לאחר מות האל, שאלת המשמעות במאה ה-20
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר א' | סמינר | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 261 |
סמסטר א'
קורסי השלמות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0659541501 - חשיבה ביולוגית (השלמות+תואר)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי רוטלוי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 279 |
שיעורים וסמינרים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | א361 |
0659212201 - אבולוציה תרבותית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659214701 - אקדמיה, חברה ופוליטיקה בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר לין חלוזין דברת | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 212 |
0659112001 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | ק"מ | ב' | 10:00–12:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659221001 - קריאה ב "ספר האופטיקה" של אבן אל - הית'ם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | ווב | 103 |
0659112701 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר לין חלוזין דברת | סמסטר א' | ק"מ | ב' | 12:00–14:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659541501 - חשיבה ביולוגית (השלמות+תואר)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0659112501 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר א' | ק"מ | ב' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659828001 - מהמכני לדיגיטלי:שינויים טכנולוגיים,מדעיים וחברתיים מהמאה ה-
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שאול קציר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | א317 |
0659215201 - הביולוגיה של החוויה: נקודת המפגש בין נוירו-ביולוגיה, פסיכולו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 112 |
0659246501 - גישות חקר לתרבות הדיגיטאלית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 211 |
0659889301 - מחלוקות בסביבה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דניאל חי מישורי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | ווב | 101 |
0659889101 - מהגוף הקרימינלי לנפש המסוכנת: על מדע ופשע
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר גל הרץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659252801 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר א' | ק"מ | ד' | 10:00–12:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659214501 - המהפכה המדעית וההגות היהודית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 261 |
0659343401 - Madwomen: Women and Mental Illness in US History
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
Prof Margo E Horn | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
6 מפגשים של 4 ש"ס אוקטובר-דצמבר
סמסטר ב'
קורסי השלמות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' ליאו קורי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0659211901 - הסטוריה של המדעים הפיזיקלייים ב'(השלמות+תואר)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שאול קציר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0659461301 - פילוסופיה של המדע המשך (קורס השלמות)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0659246301 - ידע ומוסדות ידע (השלמות)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
שיעורים וסמינרים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659214001 - בעיית השפה במחשבת ימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 261 |
0659257201 - נורמות חברתיות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0659213801 - אינדיוודואלים וקולקטיבים בהיסטוריה של המדעים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר סנאית גיסיס פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 261 |
0659304001 - סמינר מתודולוגי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659211901 - הסטוריה של המדעים הפיזיקלייים ב'(השלמות+תואר)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שאול קציר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0659250201 - פילוסופיה של בינה מלאכותית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד לם | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0659213701 - כלאם ופילוסופיה באסלאם: ממריבה לאינטגרציה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אחמד אע'באריה | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0618302001 - אריסטו על התהוות החיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אורנה הררי פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
פרופ' אורנה הררי פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0621905901 - רופאים, חיידקים ופלדה: פרקים בהיסטוריה של הרפואה המערבית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | גילמן | א361 |
0659215301 - המקורות האבולוציוניים של החוויה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' חוה יבלונקה | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | 306 |
0659213501 - המדעים המודרניים והרפורמה באסלם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר זהייה קונדוס | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0659112601 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שאול קציר | סמסטר ב' | ק"מ | ג' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659214601 - מהי הלשון? תשובות מן הפילוסופיה ומן הבלשנות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר לין חלוזין דברת | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | דן-דוד | 101 |
0659212901 - המשבר של המערב מאז 9/11
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | נפתלי | 421 |
0659112401 - קריאה בטקסטים קלאסיים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | ק"מ | ד' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0659880001 - חקר האדם והחברה ממסעות קולומבוס ועד לנאורות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רן שגב | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0659888901 - פָּרָה פָּרָה: חיה, חברה וטכנומדע
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר תמר נוביק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |