קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 326 |
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 307 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 305 |
0622101201 - תרגיל תולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים נסים | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר חיים נסים | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | ווב | 102 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622101001 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 362 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 220 |
0622101002 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622101003 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622101004 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 08:00-10:00 | גילמן | 456 |
0622101005 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א317 |
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 362 |
**קבוצה זו לא מיועדת לתלמידים שמתחילים ללמוד בסמסטר א' תשע"ד
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 319 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 277 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
0622109906 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
קורסי מערך לימודי ההיסטוריה - מסגרת 555
לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עד תשע"ב (כולל)
**יש לבחור מהשיעורים הבאים בהתאם למסלול הלימודים
0621115201 - היסטוריה והיסטוריונים: מהרנסנס ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף מאלי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0621154201 - תולדות הנצרות 2014-1350 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0677109001 - היישוב היהודי בארץ ישראל בתקופה המוסלמית הראשונה(1099-634) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0677109301 - היישוב היהודי בבבל מהכיבוש המוסלמי עד נפילת בגדאד(1258-638) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | רוזנברג | 106 |
שנה ב'
מבוא חובה מסגרת 120
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
פרו"סים-מסגרת 200
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
0622221501 - מצרים בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
0622221601 - פרוסמינריון: אימפריה עת'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
**יכולים להרשם תלמידים שלמדו מבוא ו/או תרגיל אימפריה עת'מאני
0622220301 - ההיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 08:00-10:00 | גילמן | 455 |
0622221701 - חברה ומדינה בעיראק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן זיידל | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א317 |
ד"ר רונן זיידל | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 450 |
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622219001 - איראן מהקאג'רים לרפובליקה האיסלאמית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622218601 - קהילות יהודיות במזה"ת בין לאומיות ערבית לציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
0622218801 - תורכיה במאה העשרים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 281 |
**מי שלמד את הקורסים בנושאי תורכיה עם פרופ' סינגר בשנתיים
**האחרונות - לא יכול להרשם לקורס
0622211001 - שבט, שבטיות ומדינה מודרנית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | שו"ת | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 08:00-10:00 | גילמן | 456 |
0622219301 - תחייתה של הכיתתיות בדינאמיקה של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלישבע מכליס | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אלישבע מכליס | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
0622216801 - איראן,ישראל והעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 326 |
0622219401 - תנועות האסלאם הפוליטי במצרים בין פונדמנטליזם למודרניזם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 456 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 362 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 08:00-10:00 | גילמן | 362 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
0622214701 - דברים שרואים מכאן לא רואים משם - קולנוע במזה"ת כערוץ לביקורת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0622219801 - ירושלים מן הכיבוש העוסמאני לתקופת המנדט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00-14:00 | דן-דוד | 207/8 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
0622219901 - המיעוט הערבי - פלסטיני בישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר רדאי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 317 |
**הקורס מיועד לבוגרי ערבית ברמת מתחילים לפחות
0693200801 - אגן הנילוס: דתות, תרבויות פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבישי בן דרור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 282 |
0622910101 - מבוא לצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 220 |
0622213301 - פרקים בהיסטוריה אינטלקטואלית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות האסלאם: האמנות המוסלמית בהתגבשותה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821134001 - מבוא לאמנות האסלאם: האמנות המוסלמית בתפארתה, דימוי מילה, זהו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | קיקואין | 01 |
0631246301 - "פקה אל-אקליאת": המאבק על ההגמוניה בענף משפטי מתפתח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אוריה שביט | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר אוריה שביט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | רוזנברג | 211 |
0821134101 - תולדות הדימוי באסלאם: מהנביא מוחמד ועד הטליבאן (שיעור חתך) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | קיקואין | 01 |
0687204001 - האסלאם בתת-היבשת ההודית: היסטוריה, תרבות ופוליטיקה של המוסלמ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל תנחום | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 220 |
**מיועד רק לתלמידי המסלול החד-חוגי
קורסי טקסטים - מסגרת 127
טקסטים מודרניים למתמחים**
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622602801 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
0622602802 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
טקסטים מודרניים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
0622602201 - סוגיות עכשויות בעיתונות הערבית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 361 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 318 |
0622602901 - סופרים והוגי דעות מצריים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א362 |
גב' נעמי וייסבלט | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | א361 |
0622603001 - הדור הצעיר והמהפכות במצרים - סקירה היסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 304 |
טקסטים קלאסיים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622602301 - שיעה וסונה באסלאם של ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 450 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 450 |
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים ומהפכות במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
0622322301 - דת ופוליטיקה במזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
0622322801 - סוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 262 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 361 |
0654400801 - קבוצות שוליים במזה"ת העוסמאני והמודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-18:00 | גילמן | 455 |
**ניתן להרשם באישור המרצה
0622212601 - עמוק באדמה: מוות בחברות מוסלמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
**לא מיועד לתלמידים שלמדו את הקורס כקורס בחירה
0622322901 - סוגיות בחקר האנטישמיות הערבית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 450 |
ד"ר אסתי וובמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 450 |
** לא מיועד למי שלמד את הקורס "לאומיות, אסלאמיזם אנטישמיות ב
**נדרשת ערבית ברמת מתקדמים
קורסי חובה למסלול מחקרי למצטיינים/חד-חוגי
0622320701 - איך לקרא ולכתב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | א362 |
0622800101 - סמינר מחלקתי למצטיינים: סוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622823501 - להיות מודרני במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 18:00-20:00 | גילמן | 497 |
0622823101 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
0622823102 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 455 |
0622823901 - גיאופוליטיקה אזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ב' | 14:00-16:00 |
0622823902 - גיאופוליטיקה אזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ב' | 16:00-18:00 |
0622823601 - איכות סביבה בעולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | הדרכה אישית | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
0622823701 - הגוף האנושי בחברות מוסלמיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00-20:00 | גילמן | 277 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 362 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 277 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00-20:00 | גילמן | 307 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00-10:00 | גילמן | 307 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 307 |
0622100003 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 305 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 220 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00-20:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
0622200003 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 456 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 362 |
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 362 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - טורקית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | דן-דוד | 212 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | דן-דוד | 106 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 450 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | דן-דוד | 107/8 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654419901 - ההיסטוריוגרפיה של הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 497 |
0622322801 - סוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 262 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 361 |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0654510301 - היסטוריה אינטלקטואלית, אינטלקטואלים וחברה במצרים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | סמינר | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 497 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 497 |
0654420301 - נקמת דם וכופר נפש: במשפט ובחברה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | א362 |
0622602801 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 456 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
0622602802 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 361 |
סמינרים
0654400801 - קבוצות שוליים במזה"ת העוסמאני והמודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-18:00 | גילמן | 455 |
0654420601 - הצופיות ואתגרי המודרניות: עיונים במחשבה ובמעשה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00-12:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | א317 |
0654412601 - סדנת החוקר-מן הארכיון,מן הזכרון-מקורות לחקר סוריה המודרנית** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אייל זיסר | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00-20:00 | גילמן | 497 |
** נדרשת שליטה בשפה הערבית
0697407801 - פונדמנטליזם איסלמי במבט השוואתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אוריה שביט | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-16:00 | קרטר | 202 |
0697408201 - דת, הגירה וגלובליזציה בראי הקולנוע (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אוריה שביט | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-16:00 | קרטר | 202 |
0654420101 - סוגיות בהיסטוריוגרפיה של איראן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | א317 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | א317 |
0654520401 - מדע וטכנולוגיה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 450 |
0654420701 - כרוניקות בתורכית עת'מאנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 262 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 | גילמן | 261 |
**יתקיים אחת לשבועיים
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 304 |
**יוכלו להרשם רק תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"ס מלימודי אפריקה.
**סדנא המשלבת מחקר שדה
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 318 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 318 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654530301 - סמינר מרכז דיין: המיעוט והמדינה - במפגש ניגוד אינטרסים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 133 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 133 |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0693300001 - בימת אפריקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 497 |
**נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
**תאריכי הסמינר יפורסמו בתחילת השנה
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - טורקית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | דן-דוד | 212 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | דן-דוד | 106 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 450 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | דן-דוד | 107/8 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
קורסים לדוקטורנטים
0645002701 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 |
0645002801 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00-18:00 |
** הסמינרים יתקיימו אחת לשבועיים
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
**תלמידי מסלול גשר בין יבשות (ממשיכים) יירשמו לקורסים מתוך
**הרצ"ב ע"פ תכנית הלימודים בשנה בה החלו ללמוד
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00-12:00 | ווב | 102 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
0622910101 - מבוא לצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 220 |
0693100301 - מבוא לאנתרופולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הדס ירון | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | ווב | 102 |
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
**פרו"ס וסמינר נחשבים לסמינר
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 304 |
**סדנא המשלבת מחקר שדה
**מיועד לתלמידי שנים ב' וג' וכן תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693200901 - תיירות באפריקה: הזדמנויות ואתגרים בפיתוח מקומי בר קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
מר ערן כתר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | גילמן | 277 |
0622921401 - אפריקה בראי הקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-16:00 | גילמן | 456 |
0693201101 - יהודי אתיופיה בין סגרגציה לגטואיזציה (תאריך בחינה) | ||||||
מר שרון שלום | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00-18:00 | רוזנברג | 205 |
0693201001 - חוקרי אפריקה קוראים ספרות - בין איש העם לשלוש נשים חזקות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 278 |
0693200701 - אנתרופולוגיה ביקורתית של הפיתוח באפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל אביסרה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 280 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 279 |
0693300001 - בימת אפריקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 497 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי הסמינר יפורסמו בתחילת השנה
**נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0622212601 - עמוק באדמה: מוות בחברות מוסלמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירי שפר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 455 |
0693200801 - אגן הנילוס: דתות, תרבויות פוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבישי בן דרור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | 282 |
0690230601 - המרחב הלשוני-חברתי-תרבותי באתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 105 |
0690231901 - אתיופיה ולשונותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | רוזנברג | 105 |
0690330801 - אמהרית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00-12:00 | ווב | 301 |
0690331301 - אמהרית מדוברת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00-14:00 | רוזנברג | 107 |
0690330301 - געז למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | רוזנברג | 107 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 305 |
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0677206601 - בין עבד עברי לעבד אפריקאי - עבדות בישראל ובעמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 14:00-18:00 | רוזנברג | 209 |
0621154201 - תולדות הנצרות 2014-1350 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0680302601 - טוני מוריסון: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 306 |
0680409801 - מינוריות כפולה: כותבות שחורות בארצות הברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג, או"פ וירושלים
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט