קורסי החוג ללימודים קלאסיים - יוון ורומא
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודים קלאסיים - יוון ורומא
לימודי התואר הראשון
א. התמחות בשפה היוונית
ש נ ה א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | א318 |
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00-12:00 | גילמן | א318 |
מבואות - מסגרת 126
0672153601 - מטמורפוסיס במיתולוגיה ובאמנות היוונית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 281 |
**חובה להירשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
** 0621.1110.01/02/03
ש נ ה - ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 304 |
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672251501 - קריאה בהומרוס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 277 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 277 |
0672253401 - קריאה בדמוסתנס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 317 |
ש נ ה - ג'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672254301 - מבחר מן השירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
0672232401 - קיקרו, על החובות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
סמינריונים- מסגרת 128
0672328001 - אוריפידס, הבקכות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 261 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 261 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
0672328401 - אפלטון והסופיסטים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | א361 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
ב. התמחות בשפה הרומית
ש נ ה - א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 304 |
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
מבואות - מסגרת 126
0672153601 - מטמורפוסיס במיתולוגיה ובאמנות היוונית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איילת פאר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
ד"ר איילת פאר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית:
** 0621.1111.01/02/03
ש נ ה ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | א318 |
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00-12:00 | גילמן | א318 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672254301 - מבחר מן השירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 497 |
0672232401 - קיקרו, על החובות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ש נ ה - ג'
שפה- מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672251501 - קריאה בהומרוס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 277 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 277 |
0672253401 - קריאה בדמוסתנס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 317 |
סמינריונים- מסגרת 128
0672322101 - קריאה בהיסטוריונים רומיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | ווב | 101 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
0672346801 - קריאה בוורגיליוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רחל בירנבאום | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | 497 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
ג. התמחות בתרבות קלאסית
ש נ ה - א'
מבואות - מסגרת 120
שיעורי חובה
0672153601 - מטמורפוסיס במיתולוגיה ובאמנות היוונית והרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 281 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00-18:00 | גילמן | 281 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איילת פאר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
ד"ר איילת פאר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00-14:00 | גילמן | 281 |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה פינקלברג | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**או
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
** 0621.1110.01/02/03
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
** 0621.1111.01/02/03
שיעורי בחירה
שיעורים מהחוג ללימודים קלאסיים
0672153501 - טקסט ותמונה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
0672154201 - חוק וסדר בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0672153901 - רפואה בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00-16:00 | גילמן | 281 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | א318 |
מר עילם אלוני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00-12:00 | גילמן | א318 |
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00-12:00 | גילמן | 317 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 10:00-12:00 | גילמן | 304 |
גב' אנה צ'רני | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 306 |
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00-14:00 | גילמן | א318 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00-12:00 | גילמן | 497 |
שיעורים מחוגים אחרים
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה פישר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 220 |
פרופ' משה פישר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00-16:00 | גילמן | 220 |
0621125201 - היסטוריה והיסטוריונים: מהרודוטוס עד סוף ימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00-14:00 | גילמן | 279 |
0621117601 - העולם היווני לפני ואחרי אלכסנדר הגדול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00-18:00 | גילמן | 220 |
0621117901 - יוליוס קיסר: כרוניקה של רצח ידוע מראש (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל פייג וישניא | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00-12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
ש נ ה - ב'
שיעורים מתקדמים - מסגרת 122
0672251801 - הקומדיה והחברה באתונה הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00-16:00 | גילמן | 362 |
0672232501 - מדע ותרבות במחשבה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 318 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
0672251301 - האינאיס ומקורותיה היווניים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 319 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 319 |
ש נ ה - ג'
סמינריונים - מסגרת 123
0672328501 - סיבה ותכלית בהיסטוריוגרפיה היוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
**סמינר מ"א. פתוח גם לתלמידי ב"א שנה ג' במגמה לתרבות קלאסית
0672322601 - חינוך, תרבות והשכלה גבוהה בעולם הרומי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00-14:00 | גילמן | 450 |
**סמינר מ"א. פתוח גם לתלמידי ב"א שנה ג' במגמה לתרבות קלאסית
לתלמידי תואר שני
סמינרים - מסגרת 620
0672346201 - יוונים, רומאים ואחרים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | ||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 |
***פתוח גם לתלמידי ב"א שנה ג
0672346301 - תיאוריות עתיקות ומודרניות של כתיבת היסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00-18:00 | גילמן | 260 |
***פתוח גם לתלמידי ב"א שנה ג
0672328401 - אפלטון והסופיסטים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00-18:00 | גילמן | א361 |
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672322101 - קריאה בהיסטוריונים רומיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | א317 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 | ווב | 101 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672328001 - אוריפידס, הבקכות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00-18:00 | גילמן | 261 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00-18:00 | גילמן | 261 |
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672346801 - קריאה בוורגיליוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רחל בירנבאום | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00-14:00 | גילמן | 497 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672322601 - חינוך, תרבות והשכלה גבוהה בעולם הרומי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00-14:00 | גילמן | 450 |
**פתוח גם תלמידי ב"א שנה ג
0672328501 - סיבה ותכלית בהיסטוריוגרפיה היוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00-14:00 | גילמן | 497 |
**פתוח גם לתלמידי ב"א שנה ג
סמינרים לתואר שני מחוגים אחרים
0621602801 - תחילת כתיבת היסטוריה ביוון העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00-14:00 | ||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00-14:00 |
0677406001 - קדושים ועושי ניסים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00-18:00 | קרטר | 203 |
0672000101 - סמינר מחלקתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00-20:00 | גילמן | 262 |
**חובת השתתפות בסמינר לתלמידי מ"א בחוג ללימודים קלאסיים