קורסי החוג ללימודים קלאסיים - יוון ורומא
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודים קלאסיים - יוון ורומא
לימודי התואר הראשון
א. התמחות בשפה היוונית
ש נ ה א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
מבואות - מסגרת 126
0672153301 - עצת האורקולום: נבואות והשלכותיהן במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 207 |
**חובה להירשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
ש נ ה - ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672251401 - מותו של סוקראטס: קריאה בפיידון לאפלטון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0672251501 - קריאה בהומרוס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
ש נ ה - ג'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 501 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672256901 - קיקרו, על החוקים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
0672254301 - מבחר מן השירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
סמינריונים- מסגרת 128
0672323001 - שירה לירית יוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
ב. התמחות בשפה הרומית
ש נ ה - א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
מבואות - מסגרת 126
0672153301 - עצת האורקולום: נבואות והשלכותיהן במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית:
ש נ ה ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 501 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672256901 - קיקרו, על החוקים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
0672254301 - מבחר מן השירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ש נ ה - ג'
שפה- מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672251401 - מותו של סוקראטס: קריאה בפיידון לאפלטון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0672251501 - קריאה בהומרוס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
סמינריונים- מסגרת 128
0672322101 - קריאה בהיסטוריונים רומיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
0672323101 - ורגיליוס, אינאיס 2: יומה האחרון של טרויה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
ג. התמחות בתרבות קלאסית
ש נ ה - א'
מבואות - מסגרת 120
שיעורי חובה
0672153301 - עצת האורקולום: נבואות והשלכותיהן במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 207 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**או
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
שיעורי בחירה
שיעורים מהחוג ללימודים קלאסיים
0672153701 - להתמודד עם המוות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0672154201 - חוק וסדר בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0672153901 - רפואה בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0672152401 - רטוריקה בעת העתיקה: כוחה של המילה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
0672154901 - פוליטיקה וחברה בקומדיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר אורי יפתח | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 210 |
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 501 |
שיעורים מחוגים אחרים
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0621118601 - הדמוקרטיה האתונאית במאה החמישית ובמאה הרביעית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0621110201 - עולמה של האשה ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איילת פאר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0671226801 - "הצבא הרומי רוצה אותך!"ארכ' צבא רומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 207 |
0671238601 - כחומר ביד היוצר-טכנולוגיה ותרבות חומריתבעולם הקלאסי** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0671242901 - המלך הורדוס הגדול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
ש נ ה - ב'
שיעורים מתקדמים - מסגרת 122
0672256501 - טקיטוס כסופר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0672251901 - נישואין ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–18:00 | דן-דוד | 102 |
0672232601 - ייסוד ערים בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי יפתח | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
ד"ר אורי יפתח | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ש נ ה - ג'
סמינריונים - מסגרת 123
0672322701 - לוקיוס אפוליאוס: סופיסט, סופר ורטוריקן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 261 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672328601 - גוף ונפש במחשבה היוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
לתלמידי תואר שני
סמינרים - מסגרת 620
0672322101 - קריאה בהיסטוריונים רומיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672323001 - שירה לירית יוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672323101 - ורגיליוס, אינאיס 2: יומה האחרון של טרויה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
ד"ר אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 361 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672328601 - גוף ונפש במחשבה היוונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672322701 - לוקיוס אפוליאוס: סופיסט, סופר ורטוריקן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 261 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672000101 - סמינר מחלקתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 304 |
**חובת השתתפות בסמינר לתלמידי מ"א בחוג ללימודים קלאסיים