קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622101201 - תרגיל תולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622101401 - תרגיל לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622101001 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101002 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 102 |
0622101003 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101004 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101005 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 08:00–10:00 | גילמן | א361 |
**קבוצה זו לא מיועדת לתלמידים שמתחילים ללמוד בסמסטר א' תשע"ו
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
שנה ב'
מבוא חובה מסגרת 120
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
פרו"סים-מסגרת 200
0622220301 - ההיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
0622221501 - מצרים בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 211 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
0693220101 - גשר מעל הסהרה-ניגריה ועולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0622220101 - תורכיה המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622221901 - איראן, מהקאג'רים לאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0622219801 - ירושלים מן הכיבוש העוסמאני לתקופת המנדט הבריטי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622219501 - לחיות כאישה באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622201001 - האחים המוסלמים מחסן אל בנא עד מוחמד מורסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
**תלמידים שלמדו את הקורס "תנועות האסל אם הפוליטי במצרים.." ע
**ד"ר מירה צורף לא יכולים להרשם לקורס זה
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622201201 - אמצעי התקשורת בעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 |
**הקורס מיועד לבוגרי ערבית למתקדמים
**הקורס איננו מיועד לבעלי פטור בערבית
**הקורס יתקיים במעבדת המחשבים חדר 02 בבניין ווב
0622230401 - מבוא לצופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0622201601 - מדע וטכנולוגיה בעולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות פוליטיות: מרוקו, אלג'יר ותוניס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
**מי שלמד את הקורס כפרו"ס לא יכול להרשם
0622217801 - הלאומיות במזה"ת: פריחה ושקיעה? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0622230101 - מבוא למשפט מוסלמי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0622201301 - ערבית חדשותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 |
**הקורס מיועד לתלמידים שלומדים בתשע"ו ערבית למתקדמים
**הקורס יתקיים במעבדת המחשבים חדר 002 בבניין ווב
0622216801 - איראן, ישראל והעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0622201501 - סעודיה על פרשת דרכים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל יערי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של המזה"ת
**או מבוא להיסטוריה של אפריקה
0622214701 - דברים שרואים מכאן לא רואים משם-קולנוע במזה"ת כערוץ לביקורת ח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0622230201 - המוסיקה של המזה"ת ואפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות האסלאם: מבוא כללי לאמנות עמי-האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
קורסי טקסטים - מסגרת 127
טקסטים מודרנים למתמחים**
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
טקסטים מודרניים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
0622602701 - טקסטים פוליטיים -דתיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
טקסטים קלאסיים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622603201 - סוגיות בהיסטוריה של האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים,מחאה וצדק חברתי במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0622214201 - בין אחדות לפירוד - המערכת הערבית המדינתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
0622321201 - פצע, חבורה ומכה טרייה- רפואה ואתיקה בחברות מוסלמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0622322301 - דת ופוליטיקה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
0622323301 - אנרגיה ואימפריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | ווב | 101 |
קורסי חובה למסלול חד-חוגי
סמינר לשנה ג'
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622824001 - כתבי מפתח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
0622824101 - עבודה ואחרי העבודה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | הדרכה אישית | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
0622823901 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 |
0622823902 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 |
0622824201 - קולוניאליזם ושיטור: המקרה של משטרת המנדט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | הדרכה אישית | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622200003 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 212 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 205 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654413401 - סוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | ווב | 101 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | ווב | 101 |
**מי שלמד את הקורס 0622322801 בתשע"ד לא יכול להרשם לקורס
0654401001 - שבט ומדינה במזה"ת המודרני-היבטים מתודולוגיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0654420301 - כופר נפש בשריעה ובחברה המוסלמית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
סמינרים
0654400801 - קבוצות שוליים במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 497 |
0654651001 - מחלוקות בהיסטוריוגרפיה של איראן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0654400901 - היסטוריה דיגיטלית: מה? למה? איך? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
0654411901 - מקורות ערביים ועוסמאניים לחקר תולדות המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 497 |
**ידיעת תורכית למתחילים - חובה
**פתוח לתלמידי תואר ראשון באישור המרצה
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
**יוכלו להרשם רק תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"ס מלימודי אפריקה.
**סדנא המשלבת מחקר שדה
0654412701 - מיעוטים ומדינה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654530501 - סמינר מרכז דיין: מזה"ת - חברות ומדינות במשבר אוריינטציה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 212 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 205 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
קורסים לדוקטורנטים
0645003301 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
0622230401 - מבוא לצופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
**פרו"ס וסמינר נחשבים לסמינר
0693220101 - גשר מעל הסהרה-ניגריה ועולם האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
**סדנא המשלבת מחקר שדה
**מיועד לתלמידי שנים ב' וג' וכן תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693200901 - תיירות באפריקה: הזדמנויות ואתגרים בפיתוח מקומי בר קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן כתר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0622921401 - אפריקה בראי הקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–16:00 | גילמן | 281 |
0693201201 - "זיכרון של מלחמה רבה": היסטוריה של אנגולה במאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
0693201301 - אתנוגרפיה של הגירה ומסעות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר כהן רוית | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0622230201 - המוסיקה של המזה"ת ואפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות פוליטיות: מרוקו, אלג'יר ותוניס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0693201101 - יהודי אתיופיה בין סגרגציה לגטואיזציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון שלום | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 102 |
0693201001 - חוקרי אפריקה קוראים ספרות - בין "הכל קורס" ל"שלוש נשים חזקות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0690230601 - המרחב הלשוני-חברתי-תרבותי באתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0690230801 - אתיופיה:היסטוריה, שפה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0690330701 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
1880061401 - בין מהגרים, מכשפים וזוכות פרס נובל - סוגיות מרכזיות באפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
**לפרטים יש להכנס לקישור הבא.
**http://www2.tau.ac.il/yedion/syllabus.asp?course=188006140
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680302601 - טוני מוריסון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0621118001 - אימפריות: "מערב", "מזרח" וכוח בעידן המודרני, 2016-1700 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט