קורסי החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
מבואות שנה א' - מסגרת 120
0671100101 - הארכיאולוגיה מהי? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0671100102 - הארכיאולוגיה מהי? (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0671101001 - האדם הקדמון במזרח התיכון: מבוא לארכיאולוגיה פרהיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0671103501 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103502 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0671104301 - מבוא לתרבויות המזרח הקדום וראשית הכתב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671103101 - מבוא לתרבות אנטוליה: היסטוריה וארכיאולוגיה של אנטוליה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 220 |
0671103301 - מבוא לתרבויות מסופוטמיה - האלף השלישי והאלף השני לפנה"ס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0671123801 - טקסט והקשר (מחליף את הקורס טקסט וממצא) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0671104701 - מבוא לארכיאולוגיה אגאית קדם-קלאסית: מינואים ומיקנים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0671107401 - מבוא להיסטוריוגרפיה מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עומר סרגי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0671121602 - חפירה לימודית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 |
**רישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671121603 - חפירה לימודית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 |
**רישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
פרוסמינרים נושאיים - 120
0671111801 - ארכיאולוגיה וזהויות: תקופת הברזל א' בארץ-ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671108501 - התרבות הנאטופית - רגע לפני המהפכה החקלאית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבי גופר | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לפרהיסטוריה ו/או מבואות
** אחרים
0671105301 - "החיים בזבל" - על זבל, לכלוך ואקולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה קלאסית
חובה ב',ג', א"י - 121
0671121801 - טיפולוגיה של כלי-חרס א'** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671121802 - טיפולוגיה של כלי-חרס א'** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י, ארכ' מהי
0671222001 - טיפולוגיה של כלי חרס ב'** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר א' | תרגיל | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671222002 - טיפולוגיה של כלי חרס ב'** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישות קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י,
**טיפולוגיה א'
0671101101 - כלי צור בשימוש האדם הפרהיסטורי-שיטות ייצור וטיפוסי כלים** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' פרהיסטורית
0671220001 - טיפולוגיה של כלי חרס ג' (התקופות הקלאסיות)** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה קלאסית
0671220002 - טיפולוגיה של כלי חרס ג' (התקופות הקלאסיות)** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה קלאסית
0671320301 - ארכיאולוגיה מרחבית: מבוא עיוני ומעשי לסקר ארכיאולוגי** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
**חובת השתתפות בארבעה סיורים שיתקיימו בימי ה'
0671229701 - מבוא לאפיגרפיה שמית צפונית-מערבית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מנדל-גברוביץ' | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671200001 - תולדות המחשבה הארכיאולוגית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבי גופר ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 260 |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' של א"י
סמינרים א"י - 122
**רישום לסמינרים מותנה במילוי חובת השתתפות בפרוסמינריון
0671218501 - ספר שופטים בראייה היסטורית וארכיאולוגית** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
**דרישת קדם: מבוא היסטורי או
**ארכיאולוגי לתקופת המקרא
0671213701 - יחסי אדם-פיל בתקופה הפלאוליתית: עדויות ארכיאולוגיות, ארכיאוז (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' רן ברקאי | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישות קדם: מבוא לפרהיסטוריה של א"י,
0671213001 - בארץ הכנענים: עיונים בתקופת הברונזה התיכונה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671218801 - מרד בר-כוכבא** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' קלאסית
סמינרים תרבויות-122
**רישום לסמינרים מותנה במילוי חובת השתתפות בפרוסמינריון
0671460601 - זיכרון היסטורי בעולם החיתי ובמזרח הקדום** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא למזה"ק, מבוא למסופוטמיה או אנטוליה
**סמינר תואר שני. פתוח לתלמידי התואר
**הראשון באישור המרצה
0671460901 - טקסטים מחיי יום יום במצרים העתיקה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מצרית למתחילים ומבוא
**לתרבות מצרים העתיקה
**סמינר תואר שני. פתוח לתלמידי תואר
**ראשון באישור המרצה.
שפות עתיקות - 130
0671239001 - חיתית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0671155301 - אכדית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
דר שי גורדין | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
דר שי גורדין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
שעורי בחירה - 124
0671204801 - טכנולוגיה ותרבות חומרית* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל גורן | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 260 |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?
0671212701 - מיקרוארכיאולוגיה* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל גורן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 |
**דרישת קדם: יסודות הגיאו-ארכיאולוגיה (חובה!)
0671270601 - קרמיקה - פנים רבות לה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל גורן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 |
0671218701 - דיר אל-מדינה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבוא למצרים העתיקה או
**מבוא לתרבות מצרים
0671233101 - מטבע לתרבות - צמחים ותרבות האדם בפרספקטיבה ארכיאולוגית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0671238701 - יוון בארץ-ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' קלאסית
0671242001 - יסודות הגיאוארכיאולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?
**הקורס מיועד לתלמידי שנה ב' ומעלה
0671206301 - עצמות בעלי חיים במחקר הארכיאולוגי (מבוא לארכיאוזואולוגיה)** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?
0671219001 - מציידים לחקלאים: ביות בעלי חיים במזרח הקדום** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: הארכיאולוגיה מהי?, מבוא
**לארכיאוזואולוגיה (או לימוד הקורס במקביל)
0671219301 - בין המהפכות: התקופה הכלקוליתית בדרום הלבנט** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי דוידוביץ' | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לפרהיסטוריה ומבוא
**לארכיאולוגיה של ארץ ישראל
0672153901 - רפואה בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0672155001 - תרבות הפנאי של הרומים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0672154201 - חוק וסדר בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0672153201 - עיבור ולידה פלאיים במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0671250901 - ארכיאומטלורגיה של המזרח הקדום** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: יסודות הגיאו-ארכיאולוגיה או קורס מקביל
**מבוא לגיאולוגיה, מבוא למדעי כדור הארץ
0671209801 - מצרים ושכנותיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
**דרישת קדם: מבוא לתרבות מצרים הפרעונית
0671231301 - אתגר התארוך הארכיאולוגי:ארכיאומגנטיזם ושיטות נוספות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: יסודות הגיאו-ארכיאולוגיה או קורס
**מקביל ממדעי כדור הארץ/גיאוגרפיה
0671259701 - תולדות המחקר הארכיאולוגי של ארץ ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בנימין זאס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671218601 - טיפולוגיה של קנקני אגירה וטביעות חותם בין תקופת הברזל לתקופה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671216301 - שיטות לשחזור אקלים וסביבת האתר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
**אינו מיועד לתלמידים שלמדו את
**הקורס "שחזור אקלים ותנאי סובב"
0671241101 - מגדר וארכיאולוגיה במצרים העתיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לתרבות מצרים הפרעונית
0671210101 - אמנות ארץ ישראל בכלקולית ובתקופת הברונזה** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בנימין זאס | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
0671231901 - עיונים בחומרים ובטכנולוגיות: מלאכת הצורף בארץ ישראל ובלבנט** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בנימין זאס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' של ארץ ישראל
**אינו מיועד לסטודנטים שלמדו את הקורס
**"אומנות הצורף בכנען"
0671218301 - ארכיאולוגיה של קבורה בתקופות הקלאסיות באגן המזרחי של הים התי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' קלאסית
0671225601 - דת ומאגיה במצרים העתיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לתרבות מצרים
0671219201 - בעלי חיים בתקופות היסטוריות: כלכלה וחברה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאוזואולוגיה
0671212901 - כיצד משקף עולם הסמלים את המהפכה הניאוליתית** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבי גופר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
**הקורס מיועד לתלמידי שנה ב' ומעלה
**דרישות קדם: מבוא לארכ' של א"י,
**מבוא לארכ' פרהיסטורית
0671218901 - בין ירושלים ורומא - סוגיות של גלובליזציה מול התנגדות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0671219401 - אידאולוגיה, תיאולוגיה ומלוכה במצרים העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
מר אור-לב ניר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 220 |
0671219501 - בעיני המתבונן: צבע ותחושת יופי בחברות פרה-היסטוריות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אלה אסף | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0671206401 - סדנה מעשית בארכיאוזואולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאוזואולוגיה
0671206402 - סדנה מעשית בארכיאוזואולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאוזואולוגיה
0671216001 - סדנה לארכיאולוג חופר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פז יצחק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**הרישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671215901 - הכשרת שדה מתקדמת לארכיאולוג חופר** (תאריך בחינה) | ||||||
דר' יובל גדות | סמסטר ב' | עבודה מעשית | 00:00–00:00 |
**הרישום לקורס יתבצע במזכירות החוג
0671218001 - על חפצים ודו"חות חפירה-תהליכי עיבוד ופרסום של ממצאים (תאריך בחינה) | ||||||
גב ליאורה פרויד | סמסטר א' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0671229701 - מבוא לאפיגרפיה שמית צפונית-מערבית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מנדל-גברוביץ' | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה של א"י
1880062701 - "ישראל" במקרא, בהיסטוריה ובארכיאולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 |
**קורס "כלים שלובים". פתוח לתלמידי
**החוג לארכ' כקורס בחירה
0671213801 - הצד השלישי של המטבע: פרקים נבחרים בנומיסמטיקה של ארץ-ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב פרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**אינו מיועד למי שלמד את הקורס
**מטבעות עתיקים של ארץ ישראל
לימודי התואר השני -מסגרת 620
0671460801 - חבל בנימין בין התיאור המקראי, הממצא הארכיאולוגי והשחזור ההיס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671460401 - כבר לא אשלית, עוד לא מוסטרית - שינויים בתרבות ובהתנהגות האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבי גופר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מבואות ושיעורים בפרהיסטוריה
0671460301 - ארכיאולוגיה של הסביבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
דר' יובל גדות ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם:
0671460901 - טקסטים מחיי יום יום במצרים העתיקה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישת קדם: מצרית למתחילים ומבוא
**לתרבות מצרים העתיקה
0671414701 - נושאים נבחרים ממיטב חידושי המחקר הפרהיסטורי 2015-16 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבי גופר פרופ' רן ברקאי | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**דרישות קדם: מבוא לפרהיסטוריה
0671460501 - סמינר מחלקתי-חידושים בחקר הדתות במזרח הקדום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר א'+ב' | שיעור | ב' | 16:00–17:00 | גילמן | 281 |
0671500701 - סוגיות נבחרות במדעי הארכיאולוגיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז ד"ר ספיר-חן לידר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0671412001 - גם חפצים הם בני אדם: היחסים הסבוכים בין חפצים לאנשים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג פרופ' שלמה בונימוביץ | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0671460701 - ניתוח דו"חות חפירה: ממצאים בהקשרם הארכיאולוגי** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא לארכ' של א"י
**ומבוא לארכ' קלאסית
0671409801 - קריאה ביקורתית במדעי הארכיאולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-יוסף ארז | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0671460601 - זיכרון היסטורי בעולם החיתי ובמזרח הקדום** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
ד"ר אמיר גילן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**דרישת קדם: מבוא למזה"ק, מבוא
**לאנטוליה או מבוא למסופוטמיה
0671461301 - ארכיאו-טקטורה: ארכיטקטורה לארכיאולוגים** (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי לירן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: השתתפות בחפירה אחת לפחות
0671461201 - מצדה וסביבותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |