קורסי התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
לימודי התאר הראשון
קורס מבואי ללימודי מדעי הרוח חובה בשנה א' (מסגרת 666)
לתלמידים המתחילים לימודיהם בשנה"ל תשע"ו
לחליפין - ניתן לבחור באחד מקורסי מיומנויות הלמידה
לא מיועד לתלמידים ממשיכים בתכנית המחוייבים במיומנות למידה
0662133601 - גישות יצירתיות במדעי הרוח (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר תמי אילת-יגורי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0662133701 - תחנות יסוד במדעי הרוח: קריאה רב תחומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
תלמידים שהחלו לימודיהם בתכנית לפני שנה"ל תשע"ו
שו"ת חובה לתלמידים ממשיכים שעדיין לא למדו מיומנות למידה
שיעור ותרגיל לפיתוח מיומנויות למידה (מסגרת 666)
בחר/י אחד מהשו"ת הבאים:
השו"ת מהווה תנאי קדם להשתתפות בסמינריון
0662308801 - מלידה עד מוות- על טקסי מעבר בקבוצות מסורתיות ומודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נילי אריה-ספיר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0662141301 - שואה וגבורה בשיח הציבורי הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון גבע | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
0662145901 - יידיש ואוונגרד במזרח אירופה בין מלחמות העולם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
שיעורי בחירה
מבנה ההקבצים החוגיים מופיע בידיעון בפרק מיוחד
קורסי החוגים מפורסמים בחוגים הרלוונטיים
http://humanities.tau.ac.il/yedion/15-16/groups
מבנה ההקבצים הבין-תחומיים מופיעים בנפרד והקורסים מופיעים ב
http://humanities.tau.ac.il/yedion/15-16/groups/general/inte
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662208401 - תרבות פופולרית ותקשורת המונים באמריקה הלטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נאואל ריבקה | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0662196201 - תרבות וקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662312001 - מחלוקות מודרניות: כלכלה, ניהול, מדינה, דת** (תאריך בחינה) | ||||||
מר אבירם שריאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
**זהה לקורס מחלוקות בכלכלה ובניהול שנלמד בתשע"ה
0662110301 - הפסיכולוגיה של הנורמאלי בראי הלא-נורמאלי: משיגעון לשפיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גדי אלון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0662223601 - מהשואה אל עבר המפנה התיאולוגי: הפילוסופיה העכשווית אחרי הפוס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0662207801 - רוסים ורוסיה בין המאות - תמה של תקופה ביצירותיו של א.פ. צ'כו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662111501 - מפרפר נחמד לזהו-זה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662176101 - מבוא להיסטוריה של האקולוגיה: מארקדיה לסייבר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662103201 - יצירותיו של חורחה לואיס בורחס: ההגות והקיום (תאריך בחינה) | ||||||
גב' פלורינדה פ. גולדברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0662223701 - מבוא למיתולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעין מזור | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0662101301 - מבוא לספרות ילדים ותרבות הילד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רימה שיכמנטר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0662116801 - מבבל לניו-יורק (דרך תל-אביב): עיר ועירוניות במבט היסטורי ועכ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני רצ'קובסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
**זהה לקורס עיר ועירוניות שנלמד בתשע"ה וסגור בפני תלמידים של
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662322601 - סדנת תרגום ספרדית עברית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל גולדפיין | סמסטר א' | סדנה | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
0662322701 - סדנת תרגום ספרדית עברית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל גולדפיין | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
**אין קשר בין הסדנאות. ניתן להשתף בכל אחת מהסדנאות בנפרד.
0662222901 - מקורבנות לרוצחים: ג'נוסייד ואלימות המונית בדרום-מזרח אירופה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662116001 - כוכבים נופלים: קולנוע יידיש בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות * (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
****סגור בפני תלמידים שלמדו את הקורס אל המערב בשנים קודמות
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662119001 - תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית: בירור מושגי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0662125101 - הפגיעה השלישית - דמות האדם בראי הפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יוסף טריאסט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0662223501 - ארגומנטציה בפעולה: ניתוח טיעונים וכשלים בזירה הציבורית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתן אורקיבי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662223201 - כאשר חוטבים עצים-עפים שבבים: קרבנות מלחמה רעב וטרור בברה"מ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662223301 - מחשבה כלכלית בעידן הרשת - מאופוריה לאפוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662141601 - ארגנטינה במאה ה-20: כלכלה, חברה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפריים דוידי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
סמינריונים
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
סמינריון בהיקף של 2ש"ס, יש להשלים 2 ש"ס שיעור בחירה בהקבץ
0662312101 - הסינגולריות מתקרבת? קריאה ביקורתית של עתידנות טכנולוגית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0662311801 - מזבוב ועד פיל- בעלי חיים בתרבות הילד* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר טל קוגמן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
**דרישת-קדם: קורס מבוא לספרות ילדים ותרבות הילד
0662312301 - העידן החדש של ארגונים: השפעת הגלובליזציה על ארגונים ועל האנש (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר תובל עתליה | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0662313101 - תדמיות ומוניטין - הצגת האני בשיח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רות עמוסי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0662323301 - על אהבה, תשוקה ואתיקה במרחב הפסיכואנליטי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה ראובן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
סמסטר ב'
שיעורי בחירה
מבנה ההקבצים החוגיים מופיע באינטרנט בפרק על מבנה הלימודים
http://humanities.tau.ac.il/yedion/14-15/groups
מבנה ההקבצים הבין-תחומיים ופירוט הקורסים מופיעים באינטרנט
http://humanities.tau.ac.il/yedion/14-15/groups/general/inte
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662141801 - החתול של פרויד: תמורות בפסיכואנליזה בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גד בן שפר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0662201001 - מגרים לוולט דיסני - מעשיות האחים גרים: תקופה, יוצר ומדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה לבנת | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0662124801 - יחסים בין-אישיים בקבוצה (תאריך בחינה) | ||||||
גברת ליאור גול | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
0662223801 - אינדיאנים-מקסיקנים: בין אתנוסייד לרב תרבותיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בן-דוד ליאור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
0662112101 - תורת היצרים בפסיכואנליזה: קריאה בפרויד ובממשיכי דרכו (תאריך בחינה) | ||||||
מר רענן שניר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 304 |
**זהה לקורס מושגי יסוד בפסיכואנליזה
0662116201 - התיאוריה והפילוסופיה של הצילום המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662176201 - שלא יעבדו עליכם: עדויות ושקרים ברשת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בועז מילר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0662222601 - מ.א. בולגקוב, סופר,היסטוריון, סטיריקן ופילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662222801 - העיתונות החרדית והמודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל חרובי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0662115101 - ניהול - מקורות רעיוניים ומודלים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידן שמעוני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662117001 - כוחן של מילים - נאומי מופת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעין מזור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0662196501 - פוסט פורנוגרפיה ברשת: מין, אהבה וזהות דיגיטליים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662322701 - סדנת תרגום ספרדית עברית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל גולדפיין | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
**אין קשר בין הסדנאות. ניתן להשתף בכל אחת מהסדנאות בנפרד
0662223001 - מבוא ללימודי ג'נוסייד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662223401 - מתנות וכלכלת מתנות: מבט אתנו-היסטורי מתקופת האבן לעידן הדיגי (תאריך בחינה) | ||||||
מר גלרנטר ליאור | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662207901 - רב-לשוניות, זהות והגירה במאה ה-21** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל גולדפיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
***הקורס זהה לקורס שפות ללא גדרות שניתן בתשע"ה
0662223901 - פסיכואנליזה, היסטוריה וזיכרון: סוגיות נבחרות בחשיבה פסיכואנל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן רולניק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0662207601 - דיני החוזים - כלי תיאורטי לניהול אפקטיבי* (תאריך בחינה) | ||||||
עו"ד מתן גרינגר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 278 |
** הקורס זהה לקורס "יסודות המשפט האזרחי" וסגור בפני מי שלמדו
0662196401 - ילדים ויצירתיות: המקרה של המדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662103601 - אושר דיגיטלי: על טכנולוגיות לעיצוב רגשות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלית ולנר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662207401 - יסודות בניתוח רטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גליה ינושבסקי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662196101 - המשבר הכלכלי של שנת 2008 - העוקץ האמריקאי? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
סמינריונים**
**ד"ק: שו"ת מיומנויות וסיום קורסי חובה
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס יש להשלים בשיעור בחירה בהקבץ בהיקף
0662308501 - היסטוריה תרבותית של העיתונות: מהפמפלט של המאה ה-17 ועד הבלוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
0662320201 - שפה מגלה ושפה מכסה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0662310201 - קוראים פרויד: מהקליניקה לתרבות ובחזרה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ערן רולניק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0662322901 - סוגיות עכשוויות בכלכלה - פרט, חברה וסביבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |