מסלול מדעי הרוח
מסלול זה הוא מסלול אינטגרטיבי. מגוון הקורסים מאפשר פריסה רחבה של הלימודים בתחומים השונים של הפקולטה למדעי הרוח כגון: ספרות, פילוסופיה, היסטוריה, מזרח אסיה,תרבות ועוד. ניתן להעזר ביועצות התכנית לשם הכוונה.
מבנה המסלול
קורסי מבוא |
10-4 ש"ס |
קורסי בחירה |
14-6 ש"ס |
קורס סמינר |
2–4 ש"ס |
סה"כ: |
20 ש"ס |
קורס מבוא
בעת בחירת קורס המבוא, יש לתת את הדעת לדרישות הקדם של הסמינריון שבכוונתכם לקחת בהמשך.
קורסי בחירה
ניתן ללמוד גם קורסי בחירה מהחוגים בפקולטה למדעי הרוח, שאינם מופיעים בידיעון התכנית, בהיקף של עד 4 ש"ס ובכפוף לאישור היועצת או ראש התכנית.
סמינריון (4-2 ש"ס)
- ניתן להירשם לקורסי סמינר רק החל מהשנה השלישית ללימודים.
- ניתן להשתתף בסמינריון רק לאחר השתתפות בשיעור מבוא ובשיעור בחירה (או בפרוסמינריון), שעניינם אותו תחום או אותה תקופה או אותו נושא (ניתן להתייעץ עם יועצות התכנית או עם החוג, שבו ניתן הסמינריון המבוקש)
- יש לשים לב: הרישום לסמינריון מטעם החוג להיסטוריה או פילוסופיה, מותנה בלימוד קורסי מבוא שניתנים על ידי החוגים הללו.
- ניתן להשתתף בסמינריון רק לאחר השתתפות בשיעור "שיטות מחקר איכותניות במחקר הפמיניסטי".
- בכל קורס סמינר ניתן להגיש עבודת סמינר או רפראט - לשיקול התלמיד/ה ובכפוף לאישור המרצה בקורס.
מסלול מדעי הרוח מצומצם – 6 ש"ס
הלומדים במסלול זה יכולים להירשם למבחר של קורסי בחירה ממסלולי מדעי הרוח שבידיעון התכנית, שאין להם דרישות קדם.
להלן פירוט הקורסים המוצעים במסלול זה:
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
קורסי תכנית לימודים בין-פקולטטית לתואר הראשון
קורסי מסלול רוח - מסגרת 600
קורסי מבוא - מסגרת 600
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0621118001 - אימפריות: "מערב", "מזרח" וכוח בעידן המודרני, 2016-1700 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0627218501 - מבוא לסוציובלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רועי גפטר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 001 |
ד"ר רועי גפטר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
0618101901 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0680100001 - מבוא לסיפורת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0618101801 - מבוא לתורת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עובדיה עזרא | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0680100501 - יסודות השיר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
קורסי בחירה במסלול רוח - מסגרת 600
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
1085264701 - צעירוֹת 2.0 - ייצוגיהן במדיה ופעילויותיהן ברשת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברק-ברנדס סיגל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | נפתלי | 207 |
0687244701 - בעל הפולחן, בעל השלטון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0690223401 - אהבה במקרא: קריאה מגדרית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אשמן אהובה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0608340101 - כשפסיכואנליזה פוגשת מגדר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפי זיו | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 001 |
0625264301 - סימון דה בובואר: פילוסופית, מסאית, סופרת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה חרובי | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0690290401 - מכינה בתלמוד -סדר נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחזקאל דוד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0680302601 - טוני מוריסון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות * (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622219501 - לחיות כאישה באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0672153901 - רפואה בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0691227701 - יסודות גיאוגרפיה חברתית-תרבותית* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0672153201 - עיבור ולידה פלאיים במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0672155001 - תרבות הפנאי של הרומים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0680325401 - צדק ופמיניזם בקולנוע ובספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0680316301 - האירוע: פרספקטיבות ספרותיות ופילוסופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0621169005 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0608360201 - סרבנות גט - איך יוצאים מזה? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0687240201 - נשים וגברים ביפן המסורתית: בין הגלוי לנסתר, בין עובדה לאגדה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איילה קלמפרר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0608360301 - על אהבה אינטימיות ופשרה ביהדות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
0690191601 - בין גברים לנשים, בין יהודים לנוכרים: עיונים במסכת יבמות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר ברנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0608320001 - גברים וגבריות: הטוב הרע והמכוער** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0671241101 - מגדר וארכיאולוגיה במצרים העתיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0662196501 - פוסט פורנוגרפיה ברשת: מין, אהבה וזהות דיגיטליים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0608330201 - קוויר באופן פמיניסטי: מה בין מגדר למיניות?** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משעלי יעל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 277 |
0680311601 - פסיכואנליזה מיגדר וספרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
1085222901 - אתיקה ומדיניות התקשורת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פלג ענת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | נפתלי | 003 זאב סגל |
0687242002 - נשים מגדר ומיניות בסין-בין היסטוריה לפילוסופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר וינטר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
סמינריונים במסלול רוח - מסגרת 610
0618352801 - דיון בבעיות אקטואליות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עובדיה עזרא | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
0680421701 - אמהות, בנות ובנים: אמהות בפרוזה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
0621268901 - מינות וקדושה בעת החדשה המוקדמת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
פרופ' תמר הרציג | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
1085313501 - תקשורת,גזענות וסקסיזם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בורדון ז'רום | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | נפתלי | 425 |
0680410801 - שירת האהבה העברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0608410301 - 'כמו באגדות': דברים שוולט דיסני לא ספר לכם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני הלפרן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 304 |
0608530501 - קול הנשים - מוזיקה ומוזיקאיות במבט מגדרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר זק אדית | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
0627361501 - רב-לשוניות ומגע בין לשונות בישראל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רועי גפטר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | ווב | 103 |
ד"ר רועי גפטר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 103 |
0621328501 - 'נשים חדשות' 'גברים חדשים':מגדר,פוליטיקה ומודרניות-1918-1750 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 שיבוץ הפקולטה בל |
0687445802 - מין מגדר ומיניות: בין הודו למערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני פרצ'ק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 262 |
1085309101 - זהות בעידן דיגיטאלי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אשורי תמר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | נפתלי | 422 |
0677308401 - עולים ומעברות - היסטוריה והיסטוריוגרפיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |