קורסי החוג להיסטוריה של עם ישראל
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
החוג להיסטוריה של עם ישראל
לימודי התואר הראשון
תרגיל חובה בשנה ראשונה (מסגרת 140)
0677105801 - "ארון הספרים היהודי": מקורות לחקר תולדות ישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
קורסי בחירה מומלצים (מסגרת 111)
לימודי ליבה
העת העתיקה - (מסגרת 120)
0690190101 - חז"ל ספרותם ועולמם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0690293201 - ספרות הכישוף היהודית, מהעת העתיקה ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
1880062701 - "ישראל" במקרא, בהיסטוריה ובארכיאולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 |
0690191501 - דרכי פרשנות המקרא במדרשי התנאים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0677113401 - עולמות יהודיים בין כורש למוחמד (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
0671238701 - יוון בארץ-ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא לארכיאולוגיה קלאסית
0671259701 - תולדות המחקר הארכיאולוגי של ארץ ישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בנימין זאס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
**דרישת קדם: מבוא ארכיאולוגי של ארץ ישראל
0677206901 - חיי יום-יום בקהילות יהודיות בעת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0671107401 - מבוא להיסטוריוגרפיה מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עומר סרגי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0671218901 - בין ירושלים ורומא - סוגיות של גלובליזציה מול התנגדות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת - (מסגרת 130)
0677106101 - יהודים תחת שלטון הנצרות בימה"ב - א (עד שנת 1100)(קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677109001 - היישוב היהודי בארץ ישראל בתקופה המוסלמית הראשונה (1099-634) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0677126101 - תרגיל נושאי - קריאה בתעודות הגניזה, מקורות ומחקרים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
**תלמידי החוג ילמדו את השיעור ואת התרגיל הצמוד כחטיבה אחת
**תלמידים מחוגים אחרים יכולים ללמוד רק את השיעור
0677109101 - מיהודה הלוי ועד דון יצחק אברבנאל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0677106201 - יהודים תחת שלטון הנצרות בימה"ב -ב (עד שנת 1400) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0677109301 - היישוב היהודי בבבל מהכיבוש המוסלמי ועד נפילת החליפות העבאסית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0677126201 - תרגיל נושאי - קריאה בתעודות הגניזה , מקורות ומחקרים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
**תלמידי החוג ילמדו את השיעור ואת התרגיל כחטיבה אחת
**תלמידים מחוגים אחרים יכולים ללמוד רק את השיעור
העת החדשה - (מסגרת 140)
0677125801 - בין קודש לחול: מבוא לתולדות החסידות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677126501 - משפטי נירנברג, השואה והתנועה הציונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 279 |
0677126301 - המאבק על הזיכרון: תודעת השואה בישראל בעשור הראשון לקיומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677124401 - העיתונות הציונית מראשיתה ועד השואה: שפה, תרבות וחברה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונה יונה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0677124101 - עצמאות או נכבה? נרטיבים מתחרים 1949-1947 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677114701 - התנועה הציונית והיישוב היהודי בארץ ישראל, 1917-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0677122901 - יהודי ארצות הברית, 2016-1654: היסטוריה, חברה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0677126601 - יהודים מואשמים בשיתוף פעולה - "משפטי שואה" באירופה ובישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 281 |
0677126401 - השפעת השואה על הקמת מדינת ישראל: מיתוס ומציאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0677113901 - בונים אומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677111101 - מדינת ישראל בעשור הראשון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0677118701 - היישוב בין שתי מלחמות העולם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
1882060301 - מבוא לתולדות השואה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוי דרייפוס | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
לימודי התמחות - תרגילים
העת העתיקה - (מסגרת 120)
0677113401 - עולמות יהודיים בין כורש למוחמד (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
0677206901 - חיי יום-יום בקהילות יהודיות בעת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת - (מסגרת 130)
0677205801 - המפגש הראשון בין היהדות לאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' יורם ארדר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0677109101 - מיהודה הלוי ועד דון יצחק אברבנאל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0677207101 - מוסדות הקהילה בספרד בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0677210501 - יישובים ואתרים בארץ ישראל בראי גניזת קהיר ומקורות מוסלמיים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' יורם ארדר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
0677207401 - ספרות השו"ת כמקור היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677210401 - מפטרוס אלפונסי ועד הדוכס מנקסוס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
העת החדשה - (מסגרת 140)
0677210801 - זרמים דתיים: רפורמה, אורתודוקסיה וניאו-אורתודוקסיה בחברה היה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0677210701 - יחסי ארצות הברית, גרמניה וישראל בצל השואה, 1965-1948 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0677206101 - פוליטיקה, אידיאולוגיה ומשפט בעשור הראשון למדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0677205401 - העימות היהודי-ערבי, 1939-1905 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677206201 - היצירה היהודית בעת החדשה: שורשים ומגמות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0677210601 - הדפוס העברי ותרבות הספר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
סמינרים לתואר ראשון
העת העתיקה - (מסגרת 300)
0677304801 - יחסי יהודים-נוכרים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0671218501 - ספר שופטים בראייה היסטורית וארכיאולוגית** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
**דרישת קדם: מבוא היסטורי או ארכיאולוגי לתקופת המקרא
**באישור ועדת ההוראה
ימי הביניים - (מסגרת 300)
0677303101 - היהודים וצליבת ישו: המיתוס וההיסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677308501 - איש בלב הסערה: עולמו המופלא של הרב יעקב עמדן 1776-1698 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677307501 - רבנים, חצרנים ובעלי מלאכה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
העת החדשה - (מסגרת 300)
0677307301 - "מימוש הבלתי נתפס": "הפתרון הסופי" ורצח היהודים בשואה: התפתח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יואל זיסנויין | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677500301 - דפוסי מנהיגות משתנים בתנועה הציונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677308501 - איש בלב הסערה: עולמו המופלא של הרב יעקב עמדן 1776-1698 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677308401 - עולים ומעברות - היסטוריה והיסטוריוגרפיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677500401 - בין דת לציונות - הילכו שתיהן יחדיו? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
מסלול לימודי ישראל
קורסי חובה בשנה א' - מסגרת 180
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
לתלמידי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
במקום הקורס: מבוא למזה"ת בעת החדישה יש לבחור
שני ש"ס נוספים מקורסי הליבה
קורסי ליבה - מסגרת 185
0677126501 - משפטי נירנברג, השואה והתנועה הציונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 279 |
0677126301 - המאבק על הזיכרון: תודעת השואה בישראל בעשור הראשון לקיומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677124101 - עצמאות או נכבה? נרטיבים מתחרים 1949-1947 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677210701 - יחסי ארצות הברית, גרמניה וישראל בצל השואה, 1965-1948 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0677114701 - התנועה הציונית והיישוב היהודי בארץ ישראל, 1917-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0677206101 - פוליטיקה, אידיאולוגיה ומשפט בעשור הראשון למדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0677126601 - יהודים מואשמים בשיתוף פעולה - "משפטי שואה" באירופה ובישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 281 |
0677126401 - השפעת השואה על הקמת מדינת ישראל: מיתוס ומציאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0677113901 - בונים אומה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677111101 - מדינת ישראל בעשור הראשון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0677205401 - העימות היהודי-ערבי, 1939-1905 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677118701 - היישוב בין שתי מלחמות העולם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
סמינרים - מסגרת 330 רפראטים - מסגרת 340
0677500301 - דפוסי מנהיגות משתנים בתנועה הציונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677500401 - בין דת לציונות - הילכו שתיהן יחדיו? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677308401 - עולים ומעברות - היסטוריה והיסטוריוגרפיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
קורסי בחירה - מסגרת 190
מומלץ להירשם לקורסי הבחירה השונים רק משנה ב'
לקורסי הבחירה ממשפטים וממדעי החברה מומלץ להירשם בשנה ג'
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0622219501 - לחיות כאישה באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0662111501 - מפרפר נחמד לזהו-זה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0677125801 - בין קודש לחול: מבוא לתולדות החסידות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0811220201 - מבוא לתיאטרון יהודי עברי*** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 211 |
1031100201 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אמל ג'מאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–13:00 | נפתלי | 101 |
1031100202 - פוליטיקה ומשטר בישראל** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' כהן כחלון רותם | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 15:00–16:00 | נפתלי | 107 |
1031100203 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' כהן כחלון רותם | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–17:00 | נפתלי | 107 |
1031100205 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גני נועה | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 206 |
1031100206 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
מר הוד תמיר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 13:00–14:00 | נפתלי | 107 |
1031355201 - המחשבה הפוליטית בציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 13:00–16:00 | נפתלי | 105 |
1411310701 - משפט עברי: הציונות ומדינת ישראל- הלכה והגות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169005 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0622216801 - איראן, ישראל והעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0622217801 - הלאומיות במזה"ת: פריחה ושקיעה? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662222801 - העיתונות החרדית והמודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל חרובי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0677206201 - היצירה היהודית בעת החדשה: שורשים ומגמות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
0811113401 - מבוא לתיאטרון הישראלי והפלסטיני*** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | מכסיקו | 213 |
0811124001 - אחרים בתיאטרון ובמופע הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הררי דרור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 120 |
0851621201 - האור הגנוז:דת ויהדות בקולנוע הישראלי החדש (תאריך בחינה) | ||||||
מר חיוטין דן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–14:00 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851615401 - קולנוע ישראלי של נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 209 |
0851669201 - דרמה בטלוויזיה הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חרל"פ איתי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–18:00 | מכסיקו | 211 |
1031100207 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שומר יעל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 11:00–14:00 | נפתלי | 201 |
1031100208 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גני נועה | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 207 |
1031100209 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גני נועה | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 15:00–16:00 | נפתלי | 207 |
1031100210 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' פינגר דסברג רעות | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 208 |
1031310001 - התנהגות פוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להט גולן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | נפתלי | 101 |
1031385301 - לאומיות, דו לאומיות ושלילת לאומיות במחשבה הציונית והישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 09:00–12:00 | נפתלי | 421 |
1031379101 - מחשבה פוליטית יהודית: גלות, מולדת, קהילה, גאולה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קופר ג'ולי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 09:00–12:00 | נפתלי | 106 |
1031369901 - "מקום" במחשבה הפוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–15:00 | נפתלי | 314 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הרצוג חנה פרופ' לוין אפשטיין נח פרופ' מזרחי ניסים פרופ' רבינוביץ דני | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 201 |
1882060301 - מבוא לתולדות השואה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוי דרייפוס | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
לימודי התואר השני
מסגרות 620, 625 - מסלול מחקרי
מסגרות 640, 645 - מסלול עיוני
סמינר חובה בשנה ראשונה בסמסטר א'
0677410001 - מקצועו של ההיסטוריון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
סמסטר א'
0677408501 - מפא"י, 1968-1930 - סיפורה של מפלגת שלטון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר חזן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0671460801 - חבל בנימין בין התיאור המקראי, הממצא הארכיאולוגי והשחזור ההיס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
**באישור יועץ החוג לתואר שני על בסיס מקום פנוי
0677500301 - דפוסי מנהיגות משתנים בתנועה הציונית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי שנה ג' בתואר ראשון באישור היועץ
0677408601 - להיות אזרחים במדינה החדשה: כינונה של הזהות האזרחית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0602612601 - מבית הילדים אל הבית: מאה שנות ילדות והורות בקיבוץ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יעל דר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
0677410301 - יהודים ומומרים בימי הביניים - האם עדיין אחים? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
סמסטר ב'
0677405001 - הפולמוס היהודי נוצרי בימי הביניים - מתקופת התלמוד עד גירוש ס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677500401 - בין דת לציונות - הילכו שתיהן יחדיו? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי שנה ג' בתואר ראשון
0677410201 - 'כל אנשי אייכמן': התגבשותו ופעילותו של מנגנון הרצח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0602610201 - עיתונות הילדים העברית מראשיתה ועד ימינו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רימה שיכמנטר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 101 |
0677405301 - המשפחה היהודית במזרח אירופה: היסטוריה וספרות, דימוי ומציאות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677410101 - 'פנקסים' - חיי היחיד ומוסדות הקהילה בראשית העת החדשה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–16:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0677409901 - סגפנות וסגפנים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 202 חדר מורים |