חדשות ואירועים
 
 
פעילות קבועה במכון PDF הדפסה דוא
סמינר מחקר:
סמינר המחקר של מכון כהן הינו במה לדיון בנושאים העומדים בחזית המחקר בתחומי העניין השונים של המכון. מדי שבוע מציגים במסגרתו אנשי סגל המכון, תלמידים ובוגרים וכן אורחים מהארץ ומחו"ל נושאים השייכים למחקר שבו הם עוסקים. הסמינר מתקיים אחת לשבוע, בערבי שני, ופתוח גם לקהל הרחב.

הפרס ע"ש עמוס פונקנשטיין ז"ל:
הפרס ע"ס 10,000 ₪ מוענק אחת לשנה לעבודת מחקר מצטיינת לתואר שני או שלישי מתחומים שנוגעים באלה שבהם עסק עמוס פונקנשטיין. טקס הענקת הפרס מתקיים בפגישה האחרונה של סמינר המחקר.

קולוקוויום בר הלל:
מדי שנה מקיים מכון כהן בשיתוף עם מרכז אדלשטיין באוניברסיטה העברית ומכון ון ליר סדרה של שמונה מפגשים שמוקדשים לנושאים שונים מתחומי ההיסטוריה והפילוסופיה של המדעים. רוב הדוברים הם חוקרים מובילים בתחומם מחוץ לישראל. ההרצאות ניתנות לסירוגין בירושלים ובתל אביב, במסגרת סמינר המחקר של המכון.

הסדנה הבינלאומית:
פעילות נוספת שלה שותפים מכון כהן, מרכז אדלשטיין ומכון ון ליר היא הסדנה הבינלאומית שמתקיימת מדי שנה בחורף או באביב ומוקדשת בכל פעם לתחום ידע אחר מתוך כוונה לספק במה לחוקרים המובילים בתחום ללבן סוגיות אקטואליות.

Science in Context
כתב עת בינלאומי שנערך במכון כהן בסיוע מכון ון ליר בירושלים ויוצא לאור בהוצאת הספרים של אוניברסיטת קיימברידג'. הוא מוקדש ללימוד המדעים מנקודת המוצא של אפיסטמולוגיה השוואתית ושל מחקר היסטורי חברתי של הידע המדעי. כתב העת מחוייב לגישה בין-תחומית ללימוד המדעים בהקשרם התרבותי מבלי לצמצם את נקודת המבט לדיסציפלינה אחת, היסטורית, פילוסופית או סוציולוגית. מחלוקות מדעיות וחילוקי דיעות מתודולוגיים מוצגים בהקשריהם השונים.