לוח שנת הלימודים תשע"ה 2014/2015
קורסי לימודי ישראל
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי ישראל (מסגרת 110)
שיעורי חובה (בחר 4 ש"ס):
**כל קורס שלא יבחר כחובה, יכול להבחר כבחירה/ליבה
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א319 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677114801 - המאבק להקמת המדינה, 1947-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677111901 - ישראל בעשור השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
שיעורי ליבה
יש לבחור 4 ש"ס מהשיעורים הבאים:
הערה: כל קורס שלא נבחר כליבה יכול להילמד כקורס בחירה
0662115401 - צדק חברתי ו(אי) שוויון בראי מאבקים חברתיים בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677209801 - ד"ר חיים וייצמן, בין ביוגרפיה והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0677125101 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לנאציזם 1941-1933 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0677209901 - שנים ראשונות למדינה: מבט היסטורי והיסטוריוגרפי-קריאה מודרכת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0677125201 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לשואה-ניסיונות הצלה(1945-1941 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677113101 - המחלוקת בין תנועת העבודה לתנועה הרויזיוניסטית, 1952-1925 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
0677112601 - נשים ביישוב ובישראל הצעירה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677208301 - העליות לארץ ישראל, 1947-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677123901 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1948-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
שיעורי בחירה
שיעורים מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662111501 - מפרפר נחמד לזהו-זה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
0691140701 - מרחב, מקום סביבה: מבוא לסביבת האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל פורטוגלי מר גיא רוס-משה | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–14:00 | יד אבנר | 120 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר מר לביא הייציג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
פרופ' אורן טל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103501 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
פרופ' רפאל גרינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0671103502 - הארכיאולוגיה של א"י משחר ההיסטוריה ועד חורבן ירושלים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל פינקלשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
פרופ' ישראל פינקלשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0622218201 - מחאה ומהפכה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0622201401 - מדינה ו"מדינתיות" במזה"ת המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חיים כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0690263801 - מבוא לחסידות ותנועת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 205 |
0680201201 - ביאליק:המודרניסט הראשון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0680120301 - מבוא לאגדה ולספרות העממית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0680322701 - נתן זך: החזרה של המודחק (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608360101 - נישואין והורות - מבט אל פסקי הדין הרבניים והפסיקה לדורותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עליזה בזק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 105 |
0608320001 - גברים וגבריות: הטוב הרע והמכוער** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0677206201 - היצירה היהודית בראי ההיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
קורסים מפקולטות אחרות
מיועד לתלמידים ממשיכים
בגלל מיעוט מקומות בקורסים, ניתן להרשם לקורס אחד בלבד
החל מהשנה השניה ללימודים בהקבץ
בקורסי קולנוע, שעות צפייה בסרטים אינן נשקלות
1031355201 - המחשבה הפוליטית בציונות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–15:00 | נפתלי | 105 |
1031100201 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אמל ג'מאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–13:00 | נפתלי | 101 |
1031100203 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 205 |
1031100204 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' כהן רותם | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 15:00–16:00 | נפתלי | 205 |
1031100206 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' פלד יואב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 11:00–14:00 | נפתלי | 003 אולם זאב סגל |
1031100207 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–15:00 | נפתלי | 205 |
1031100208 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סקר רז | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 15:00–16:00 | נפתלי | 205 |
1031100209 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' פלטו יערית | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–15:00 | נפתלי | 103 |
1031310001 - התנהגות פוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' פלד יואב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | נפתלי | 201 |
1009184002 - שיטת המשפט הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | נפתלי | 003 אולם זאב סגל |
ד"ר ליטור לילך | סמסטר ב' | ד' | 08:30–10:00 | נפתלי | 004 |
1085264501 - סיקור הסכסוך הישראלי פלסטיני במערב:ארה"ב,אנגליה, צרפת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בורדון ז'רום | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | נפתלי | 208 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851619801 - קולנוע גבול:הקולנוע הישראלי במפנה האלף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 |
0851612001 - קולנוע ישראל עממי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל מונק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 209 |
0851668001 - מאקסלרוד ועד באשיר: פרקים בתולדות הקולנוע התיעודי הישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דובדבני שמוליק | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–18:00 | מכסיקו | א206 |
0821162001 - מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שבי אורלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811220201 - מבוא לתאטרון יהודי עברי*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קינר גד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 213 |
0811113401 - מבוא לתאטרון הישראלי והפלסטיני*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קינר גד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 213 |
**ד"ק: מבוא לתיאטרון יהודי עברי 0811.2202.01
1041260701 - ריבוד ואי שוויון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לוין אפשטיין נח | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–13:00 | נפתלי | 108 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שנהב יהודה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
0851617901 - הפוליטיקה של הרייטינג: פיקוח,אסתטיקה וייצוג בטלוויזיה הישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלוש לברון מירב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 211 |
בחירה מהפקולטה למשפטים
**בקורסי הפק' למשפטים (1141) יש הקפדה על ציון טווח בין 77-81
**המשתתפים בקורסי משפטים כפופים לנהלי הפקולטה. שימו לב לד"ק
1411310701 - משפט עברי: הציונות ומדינת ישראל- הלכה והגות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1411572801 - המעמד המשפטי של המיעוט הערבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
עו"ד ג'בארין חסן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 17:00–18:30 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1411583001 - מדיניות החינוך בישראל וזיקתה למשפט:סוגייה בצדק (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גבתון דן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 15:00–16:30 | טרובוביץ | 100 - אולם קגן |
סמינריונים
תנאי קדם לרישום: סיום כל שיעורי החובה.
השתתפות ב- 4 ש"ס לפחות משיעורי הבחירה מתוך אותו חוג בו
ינתן הסמינריון
ציון חיובי בתרגיל לפיתוח מיומנויות למידה
אם הסמינריון הוא בהיקף של 2 ש"ס,
יש להשלים 2 ש"ס שיעור בחירה
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים ומהפכות במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
שימו לב - בפרו"ס/סמינרים של החוג למזה"ת
קיימת בחינה בנוסף לעבודה
0677305001 - הקיבוץ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0680406101 - ספרות דור תש"ח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0677305701 - ארועי מפתח בישראל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
0677308301 - "המרוקאים" - במרוקו ובישראל: חברה, תרבות וזיכרון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |