קורסי לימודי רוסיה ומזרח אירופה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי רוסיה ומזרח אירופה (מסגרת 307)
שיעורי חובה - 8 ש"ס
בחר שו"ת אחד מהמאה ה-19 ושו"ת אחד מהמאה ה-20:
אין לקחת 2 שו"תים מאותה תקופה
**כל קורס שלא נבחר כקורס חובה יכול להילמד כקורס בחירה.
0677158901 - יהודי מזרח אירופה: היסטוריה, חברה ותרבות 1939-1600 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621168502 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0621168503 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נמרוד טל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
ד"ר נמרוד טל | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
שיעורי בחירה
0662116501 - רוסיה הצארית של אמצע המאה ה-19 ביצירותיו של נ. גוגול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0662116601 - "השטן פה נלחם באלוהים, שדה הקרב הוא לבבותם של האנשים": "הריא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0662118601 - אל המערב: מקורות התרבות ומושג התרבות - דת, עיר, מדינה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0680322201 - האזור האפור בספרות השואה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0662116001 - כוכבים נופלים: קולנוע יידיש בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0621116701 - אירופה במאה ה-19, 1914-1789 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0677125101 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לנאציזם 1941-1933 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0677210001 - תגובת העולם החופשי לרצח יהדות אירופה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 202 |
0851619701 - קולנוע מזרח אירופאי חדש (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דובדבני שמוליק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 212 |
0662205401 - אל המערב: מקורות התרבות ומושג התרבות - חברה, כלכלה, מדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0677209701 - תרגיל בקריאת מקורות: שואת יהודי אירופה - משטר, חברה ויהודים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 209 |
0677125401 - היסטוריה בעין המצלמה: יהודי גליציה בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נתן שיפריס | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0677125601 - אנטישמיות: האם יש לשנאה היסטוריה משלה? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0677125201 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לשואה-ניסיונות הצלה(1945-1941 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677208301 - העליות לארץ ישראל, 1947-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
0677113001 - חיים בסרט: דמות היהודי בקולנוע האמריקאי, הישראלי והמזרח אירו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 282 |
2172279001 - רוסית שםת מורשת (לדוברי רוסית) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | ווב | 215 |
** הרישום לקורס יתבצע באופן ידני ביחידה להוראת שפות
לימודי שפות: רוסית, פולנית, צ'כית, אידיש (מתחילים ומתקדמים
**הרישום ייעשה עצמאית, במידע אישי לתלמיד, רישום לשפות
**ישוקללו רק 4 ש"ס מרמת המתקדמים (ציון בקורס למתחילים לא יש
**לא יינתן "פטור" מ-4 ש"ס ע"ס שפת-אם או שליטה בשפה
סמינריונים
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
0621268101 - בחיפוש אחר חברה מודרנית: רוסיה במחצית השנייה של המאה ה-18 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621328201 - מודרניות, מהפכה וטוטליטריזם: המשטר הסטליניסטי ברוסיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
ד"ר דינה מויאל | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0621322101 - גרמניה אחרי המלחמה מחלוקה לאיחוד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0677304701 - החסידות בעיני מתנגדיה: קריאה בכתבי פולמוס ומחלוקת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677305201 - כתיבה יהודית בשואה ועל השואה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0687337401 - מנצ'וריה במפגש האימפריות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מרק גמזה | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
ד"ר מרק גמזה | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
סמינרי תואר שני הפתוחים לתלמידי תואר ראשון
0621904601 - המלחמה הקרה באירופה ובעולם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אקירוב |
0621324501 - מגדר ומלחמה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | ווב | 103 |
**הרישום לסמינרים אלה לתלמידי שנה ג' בלבד
**מותנה באישור המרצה בלבד ויעשה ידנית לאחר הבידינג