קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101201 - תרגיל תולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חאלד שיח אחמד | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר חאלד שיח אחמד | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622101401 - תרגיל לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622101001 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622101002 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622101003 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0622101004 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 317 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0622101005 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
**במקום תרגיל מבוא למזה"ת
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
**קבוצה זו לא מיועדת לתלמידים שמתחילים ללמוד בסמסטר א' תשע"ז
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
שנה ב'
מבוא חובה מסגרת 120
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
פרו"סים-מסגרת 200
0622220301 - משבטים לממלכה: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
0622221501 - מצרים בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | פרו"ס | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622221801 - הפלסטינים: היסטוריה פוליטית, חברתית וכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | פרו"ס | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | א317 |
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622220101 - תורכיה המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
פרופ' איימי סינגר | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622201701 - צעירים, מהפכות וצדק חברתי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
**מי שלמד את הסמינר בנושא זה לא יכול להרשם לקורס
0622217801 - הלאומיות במזה"ת: פריחה ושקיעה? (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0622202701 - עבודה ואחרי העבודה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0622202601 - זמנים מודרניים במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0622202901 - מדינה, חברה, דת ואלימות בראי היסטורי כלכלי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0622201901 - זכרון והיסטוריה- יהודי המזה"ת וצפון אפריקה בתקופה המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622202001 - מאה שנים אחרי: המרד הערבי והמורשת ההאשמית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622202101 - חקר רשתות היסטוריות מזרח תיכוניות: חברה, תרבות ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0622202201 - פמיניזם מאחורי הרעלה - נשים היברידיות במזה"ת בין דת למודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622202301 - השיעה בעולם הערבי: מהשוליים להעצמה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0622202401 - האביב הערבי: הטוב, הרע והמכוער (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622202501 - צפון אפריקה המודרנית: אתגרי הקולוניאליזם ועצמאות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של המזה"ת
**או מבוא להיסטוריה של אפריקה
0622202801 - הנפט והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל יערי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0622230201 - המוסיקה של המזה"ת ואפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות עמי האסלאם: הראשית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריה קפיטיקין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
קורסי טקסטים - מסגרת 127
**לבוגרי ערבית למתקדמים/בעלי פטור מערבית
0622602801 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622603301 - טקסטים שרעיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
** מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622603401 - אמצעי התקשורת בעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 |
0622603402 - אמצעי התקשורת בעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 |
**הקורסים יתקיימו במעבדת המחשבים חדר 02 בבניין ווב
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
** מי שלמד את הקורס 06222012 לא יכול להרשם לקורס
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622323401 - האחים המוסלמים מחסן אל בנא עד מוחמד מורסי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
**מי שלמד את קורס הבחירה בנושא זה לא יכול להרשם לקורס
0622214201 - בין אחדות לפירוד - המערכת הערבית המדינתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
0622323501 - המזה"ת בצל "האביב הערבי": היסטוריה ואקטואליה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0693220101 - גשר מעל הסהרה-ניגריה ועולם האסלאם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
קורסי חובה למסלול חד-חוגי
0622800101 - סדנה מתודולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סדנה | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
סמינר לשנה ג'
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622824301 - האני והאחר- זהות בספרות ובאומנות האיראנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | הדרכה אישית | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0622823901 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
0622823902 - גיאופוליטיקה איזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
0622824401 - מחקר היסטורי איכותני וכמותני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 305 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 306 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 306 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 107/8 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | ווב | 215 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 002 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | ווב | 215 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654413401 - סוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | ווב | 105 |
**מי שלמד את הקורס 0622322801 בתשע"ד לא יכול להרשם לקורס
0654401001 - שבט ומדינה במזה"ת המודרני-היבטים מתודולוגיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
0622320701 - איך לקרא ולכתוב היסטוריה של המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | א317 |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0622602801 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0654420301 - כופר נפש בשריעה ובחברה המוסלמית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
0654420901 - היסטוריוגראפיה איראנית בראי המקורות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
**מיועד לבעלי פטור בפרסית
סמינרים
0654420201 - עבדים ועבדות בחברות אסלאמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | גילמן | 455 |
0654411501 - לאומיות ודת במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
0654400901 - היסטוריה דיגיטלית: מה? למה? איך? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | גילמן | 261 |
0654410601 - המזרח התיכון במאה ה -20: היבטים בינתחומיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
0654420801 - עמוק באדמה: מוות בחברות מוסלמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
מי שלמד את הקורס בתואר הראשון לא יכול להרשם לקורס
0654412701 - מיעוטים ומדינה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
0654431101 - מיגדר והיסטוריה של נשים במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 260 |
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654421101 - סמינר מרכז דיין: היסטוריה ואקטואליה-המזה"ת במאה ה-21 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 מרכז דיין |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0622800101 - סדנה מתודולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סדנה | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
**מותנה באישור המרצה
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
ד"ר מרים נסימוב | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 301 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 107/8 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | ווב | 104 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | ווב | 215 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 002 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | ווב | 215 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
קורסים לדוקטורנטים
0645003401 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איימי סינגר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
**פרו"ס וסמינר נחשבים לסמינר
0693220101 - גשר מעל הסהרה-ניגריה ועולם האסלאם (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
0621901801 - "בעיניים מערביות" - קולוניאליזם, תרבות ופוליטיקה, 1950-1750. (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 |
**מותנה באישור המרצה
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693201501 - תולדות יהודי אתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון שלום | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 449 |
0693201301 - אתנוגרפיה של הגירה ומסעות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר כהן רוית | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622230201 - המוסיקה של המזה"ת ואפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה מורד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של
0622202501 - צפון אפריקה המודרנית: אתגרי הקולוניאליזם ועצמאות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**פתוח לתלמידי שנים ב' ו ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0690230801 - אתיופיה:היסטוריה, שפה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0690330701 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0690330301 - געז למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0690330801 - אמהרית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0626235501 - ספרות אפריקנית-אמריקנית African American Literature (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סוניה וינר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | ווב | 102 |
ד"ר סוניה וינר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 102 |
**הקורס יתקיים בשפה האנגלית
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג ובאו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט