קורסי החוג לספרות
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
החוג לספרות
לימודי התואר הראשון
לימודי ליבה (מסגרת 120)
0680100001 - מבוא לסיפורת** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680111101 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
מר שי עבדי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0680111102 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שי שגיא-הובר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0680111103 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
גב' מרינה מאיורסקי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 102 |
0680111104 - תרגיל במבוא לסיפורת (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידו פלד | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | ווב | 102 |
0680111201 - מבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680111301 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' חן אדלסבורג | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 101 |
0680111302 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר גיא ארליך | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0680111303 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר יפעל ביסטרי | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 102 |
0680111304 - תרגיל במבוא לתורת הספרות (תאריך בחינה) | ||||||
מר עידו פלד | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0680130501 - תחנות יסוד בספרות המערב א' ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
0680100501 - יסודות השיר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
**חובה לקחת תרגיל לקורס הנ"ל
0680100601 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
מר יפעל ביסטרי | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0680100602 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שי שגיא-הובר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
0680100603 - תרגיל ביסודות השיר (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עליזה רז מלצר | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
0680111601 - יצירות מופת בשירה העברית בימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
**ניתן לקחת בשנה ב'
שיעורי בחירה בספרות עברית (מסגרת 131)
0680326401 - יין, חשק, אבל, מלחמה: שירת שמואל הנגיד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0680211201 - מבוא לתיאוריות של הרומן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680130201 - בעיות יסוד בתורת הספרות מפרספקטיבה קוגניטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0680300701 - פוסטמודרניזם? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0680211001 - ספרות וציפורים ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 449 |
** סגור למי שלמד את הקורס "בעלי חיים בספרות"
0680324701 - החלב והדבש: מזון, מיניות ולאומיות בספרות העברית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מהעת העתיקה ועד ימינו ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
** סגור בפני מי שלמד את "המקרא ותרגומיו"
0680327201 - הפנטסטי בראי הקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0680326601 - הפיוט הקלאסי: מסע מודרך (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0680204201 - גוף ומגדר בסיפור העם העברי לתקופותיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680327701 - תיאוריה והבלש (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0680300801 - אורלי קסטל-בלום: מונוגרפיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0680311601 - פסיכואנליזה מיגדר וספרות - תיאוריות ופרשנויות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0680327401 - האפשרות של לאה גולדברג (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0680327901 - תרגומיות בין-תרבותית: "זיכרון רב-כיווני" של קונפליקטים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיה מיכאלי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680328101 - היכן אני נמצאת? - רומן החניכה הנשי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680316301 - האירוע: פרספקטיבות ספרותיות ופילוסופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0680326501 - מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, רישומו ונוכחותו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
0680326301 - קריאה ב"תמול שלשום" לש"י עגנון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0690123201 - הנבואה המקראית: בין היסטוריה לספרות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
0680326901 - ארוס, ילדות וטבע בשירת שאול טשרניחובסקי וח"נ ביאליק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0680120301 - מבוא לאגדה ולספרות העממית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680327101 - קשב לספרות – מבט קוגניטיבי על קריאה ספרותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר חרש | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0690620501 - תהילים ושיר השירים: סוגות ספרותיות וסוגיות פרשניות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0680327301 - החיים כאסון: ייסורים וגאונות ביצירתו של שלמה אבן גבירול (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נילי שלו | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 202 |
0680209301 - פואטיקה של נוודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית מיטל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0680830201 - מבוא לספרות יידיש מודרנית ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלי דרוקר בר- עם | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0680327801 - האם א"ב יהושע הוא סופר מזרחי ולמה זה משנה בכלל? (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0680210301 - יצירות מופת בשירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0680312901 - החוויה הנאראטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0690327501 - המיתוס באגן הים התיכון:ספרות המקרא,העולם הקלאסי והמזרח הקדום (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
** תלמידי החוג לספרות יוכלו להירשם לסמינר כקורס בחירה בלבד
שיעורי בחירה בספרות כללית (מסגרת 132)
0680311301 - טרגדיה ופילוסופיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ניר קדם | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
**סגור למי ששמע את הקורס בין הטרגדיה לטרגי
0680211201 - מבוא לתיאוריות של הרומן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680130201 - בעיות יסוד בתורת הספרות מפרספקטיבה קוגניטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0680208301 - סיפורת הלטינו-אמריקנית במאה העשרים: צמתים מרכזיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל בלאושטיין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0680211301 - עולמו הספרותי והפילוסופי של טולסטוי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רפי צרקין סדן | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680313501 - גרמניה/1800: מבואות לספרות והגות גרמנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 449 |
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0680300701 - פוסטמודרניזם? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0680211001 - ספרות וציפורים ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 449 |
** סגור למי שלמד את הקורס "בעלי חיים בספרות"
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מהעת העתיקה ועד ימינו ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
** סגור בפני מי שלמד את "המקרא ותרגומיו"
0680327201 - הפנטסטי בראי הקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0662118701 - ספרות רוסית מאה-19 חלק א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0680211101 - בעקבות 1917: מהפכה ואוונגרד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שאול סתר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0680327701 - תיאוריה והבלש (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
מר דרור משעני | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0680324001 - הרומן הצרפתי לפני המהפכה הצרפתית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680311601 - פסיכואנליזה מיגדר וספרות - תיאוריות ופרשנויות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0680328001 - דמויות נשים בסיפורת אמל"ט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680326801 - ניקולאי גוגול: הקלאסיקן המוזר של הספרות הרוסית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רפי צרקין סדן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 205 |
0680327601 - גרמניה/1900: ספרות והגות גרמנית במפנה-המאות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 105 |
0680327001 - על ספרות מינורית במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני קליין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680316301 - האירוע: פרספקטיבות ספרותיות ופילוסופיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0680327901 - תרגומיות בין-תרבותית: "זיכרון רב-כיווני" של קונפליקטים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיה מיכאלי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680328101 - היכן אני נמצאת? - רומן החניכה הנשי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0680302201 - קלאסיקה גרמנית: קריאה בסיפורי היינריך פון קלייסט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0680130801 - תחנות יסוד בספרות המערב ב' ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
** לא ניתן לשמוע את חלק ב' ללא חלק א'
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0680327101 - קשב לספרות – מבט קוגניטיבי על קריאה ספרותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אמיר חרש | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
0680324301 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים ב' ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 212 |
** לא ניתן לשמוע את חלק ב' ללא חלק א'
0680323901 - הרומן הצרפתי במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0680830201 - מבוא לספרות יידיש מודרנית ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלי דרוקר בר- עם | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
0680312901 - החוויה הנאראטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
סמינרים בספרות עברית וספרות כללית (מסגרת 143)
0680480301 - היה או לא היה: הסיפור העממי וההיסטוריה היהודית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דוד רוטמן | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0680410401 - שירה לירית כפעולה סימבולית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0680423001 - "קשרי משפחה" - ייצוגי המשפחה בספרות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
0680480601 - כתיבתו של קפקא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני קליין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0680480101 - כלכלה ספרותית: סוחרים ומסחר בספרות היהודית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
0680422001 - רטוריקה של פיוס ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 497 |
** סגור בפני מי שלמד את השיעור "רטוריקה של פיוס"
0680450401 - "בנקיק נסתר", על חיי הרפאים של לשון הקודש בשירה העברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית מיטל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
0680422901 - הסיפור הקצר בשנות השישים: עוז, קנז, כהנא-כרמון, קורן, הנדל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א361 |
0680411701 - האנושי והלא-אנושי בספרות, בקולנוע ובפילוסופיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ניר קדם | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0680480201 - הפואטיקה של ההבטחה האלוהית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |
0680409501 - על הכסף: תיאוריה ובדיון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0680480501 - סיפורת גותית: שלושה דורות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0680450301 - ולטר בנימין: הדיאלקטיקה של המסורת ושאלת הספרות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
פרופ' גלילי שחר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0680450101 - על החזרה: כפייה, חיקוי, שינוי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–18:00 | ווב | 101 |
0680450201 - "קץ כל בשר בא": ביקורת אקולוגית והספרות העברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 449 |
0680421801 - חנוך לוין: על גופניות, כוח וזהות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–16:00 | גילמן | 261 |
0680480701 - סדנת ארכיונים ספרותיים בשירות המחקר: אלתרמן ושלונסקי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רחל סטפק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
התוכנית לכתיבה יוצרת ע"ש פולה ונח מוזס
הקורסים שמתחילים ב 06806 מיועדים רק לתלמידי כתיבה יוצרת
נתיב משולב: סיפורת ושירה (מסגרת 150)
סדנאות שנה א'
יש לבחור בכל סמ' באחת משתי הסדנאות
יש להמשיך בסמ' ב' עם אותו מורה של סמ' א'
0680610101 - סדנה משולבת (פרוזה ושירה) שנה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אלי הירש | סמסטר א' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
0680610102 - סדנה משולבת (פרוזה ושירה) שנה א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר א' | סדנה | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 262 |
0680610401 - סדנה משולבת (פרוזה ושירה) שנה א' (תאריך בחינה) | ||||||
גב' אורית בן ארי גידלי | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0680610402 - סדנה משולבת (פרוזה ושירה) שנה א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
שנים ב' ו-ג'
0680630101 - כתיבה דרמטית ומחשבה עלילתית (תאריך בחינה) | ||||||
מר יואב כץ | סמסטר ב' | סדנה | א' | 18:00–20:00 | גילמן | א317 |
0680630001 - מפגשים על יצירה (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
נתיב כתיבת סיפורת (מסגרת 151)
0680600801 - סדנה בפרוזה (לשנה ב') (תאריך בחינה) | ||||||
מר סמי ברדוגו | סמסטר א' | סדנה | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0680600901 - סדנה בפרוזה (לשנה ב') (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור משעני | סמסטר ב' | סדנה | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א317 |
0680601701 - סדנה בפרוזה (לשנה ג') (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל שמעוני | סמסטר א' | סדנה | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 212 |
0680601801 - סדנה בפרוזה (לשנה ג') (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל שמעוני | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
נתיב כתיבת שירה (מסגרת 152)
0680620301 - סדנת שירה שנה ב' ו-ג' (תשע"ז) (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שרון אס | סמסטר א' | סדנה | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
0680620401 - סדנת שירה שנה ב' ו-ג' (תשע"ז) (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שרון אס | סמסטר ב' | סדנה | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
0680620201 - סדנת שירה שנה ב' ו-ג' (תשע"ז) (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי חסן | סמסטר א' | סדנה | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
מגמת תרגום (מסגרת 154)
0680730301 - מבוא לתורת התרגום (תאריך בחינה) | ||||||
מר שאול אוסטפלד לוין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0680730401 - תולדות תרגומי המקרא: מהעת העתיקה ועד ימינו ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
** סגור בפני מי שלמד את "המקרא ותרגומיו"
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
** הקורס איננו מחייב ידיעת השפה הערבית
0680327901 - תרגומיות בין-תרבותית: "זיכרון רב-כיווני" של קונפליקטים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיה מיכאלי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0680601601 - סדנה בתרגום פרוזה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר א' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0680702801 - סדנה בעריכת תרגום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0677127001 - שפה וזהות: עברית, לדינו ויידיש בעיתונות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונה יונה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
לימודי התואר השני (מסגרת 620)
תלמידי ב.א. מתקדמים בעלי ממוצע 85 ומעלה
יכולים לבחור בסמינריונים מלימודי התואר השני באישור המורה
סמינרים, שיעורים וסדנאות לתואר שני
סמינרים
0680517101 - אסתטיקה, אתיקה ורוע (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עידית אלפנדרי | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–16:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0680517801 - המטפורה – נקודת צומת בינתחומית ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישעיהו שן | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
** סגור בפני מי ששמע במסגרת התואר הראשון
** פתוח לתלמידי שנה ג' בתואר ראשון באישור המורה
0680507601 - קריאות בדרידה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכל בן-נפתלי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
0680517501 - המרידיאן: פאול צלאן ושאלת השירה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גלילי שחר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0680517901 - לכתוב בלשון האב - כתיבה של מהגרים בשפה זרה ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
0680580401 - שירת המשוררות העבריות - מרחל עד יונה וולך (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | א361 |
0680517901 - לכתוב בלשון האב - כתיבה של מהגרים בשפה זרה ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
** פתוח לתלמידי שנה ג' בתואר ראשון באישור המורה
0680540101 - זרים בתוכנו: על זהות, כפילות ואחרות ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | גילמן | 455 |
** פתוח לתלמידי תואר ראשון מצטיינים באישור המורה
0680540201 - מעבר לסובייקט ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אייל דותן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 |
** פתוח לתלמידי ב"א מצטיינים באישור המורה
0680540401 - אהרן שבתאי – פגישה עם משורר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכאל גלוזמן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | א362 |
0680505001 - הפוליטיקה של המבט (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורלי לובין | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | א362 |
0680517401 - הרומן בגוף ראשון: עיוורונו של נרקיסוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0680517601 - כתיבה נשית: גוף ויצירה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–16:00 | גילמן | 260 |
0680540301 - ימי הביניים עכשיו ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אריאל זינדר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
** פתוח לתלמידי ב"א מצטיינים באישור המורה
0680508401 - שירה מזרחית בישראל ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יוחאי אופנהיימר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 260 |
** פתוח לתלמידי שנה ג' בתואר ראשון באישור המורה
0680555101 - דיסטופיה עכשיו: מחשבת הקץ והחורבן בספרות הציונית ובתרבות המ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורי ש. כהן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
** פתוח לתלמידי ב"א מצטיינים בכפוף לאישור המורה
0677409001 - חילון ותלישות בהיסטוריה ובספרות של יהודי מזרח אירופה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0680517301 - על ידידות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכל בן-נפתלי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0680830701 - לשאלת הביטוי האסתטי בתרבות יידיש המודרנית ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר זהבית שטרן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
שיעורים
0680502201 - מפגשי מחקר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0680502202 - מפגשי מחקר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 262 |
סדנאות כתיבה
0680513201 - סדנה: בין הבדיה לממואר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל בן-נפתלי | סמסטר א' | סדנה | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
0680517701 - סדנת מ.א. בעריכת פרוזה ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר א'+ב' | סדנה | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
** הסדנה תינתן אחת לשבועיים
0680515001 - תיאטרון הטקסט הנודד: סדנה לכתיבת שירה לתואר שני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפרת מישורי | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0680513901 - עריכה אקדמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | א362 |
** רישום לסדנה באישור המורה
המסלול בספרות יידיש (לתואר שני)
0680830201 - מבוא לספרות יידיש מודרנית ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלי דרוקר בר- עם | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש
** לתלמידי תואר שני הקורס יימנה כשתיים מתוך שמונה השעות בתוא
0680830701 - לשאלת הביטוי האסתטי בתרבות יידיש המודרנית ** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר זהבית שטרן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א361 |
** הקורס אינו מחייב ידיעת השפה היידיש