קורסי תולדות המאה העשרים
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ תולדות המאה העשרים (מסגרת 321)
ההקבץ לתלמידים ממשיכים בהקבץ בלבד.
לתלמידים חדשים מוצע הקבץ תרבות זמננו: מודרנה פוסט-מדרנה
קורסי חובה - 4 ש"ס
**אחד משו"ת הבאים יהווה דרישת קדם לסמינריון בחוג להיסטוריה
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 362 |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עפרי אילני | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יגאל חלפין | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 307 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
קורסי ליבה
קורסים אלה יכולים להחשב גם כשיעורי בחירה
0662212401 - מודרניזם- עידן של פריצת גבולות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טטיאנה לנדא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0662212101 - הולדת הפילוסופיה של פריז: פוקו, דלז ודרידה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
מהחוג להיסטוריה
0621168703 - חברה, משטר ותרבות בארה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
פרופ' מיכאל זכים | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0621168702 - חברה, משטר ותרבות בארה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0621168801 - חברה, משטר ותרבות באמל"ט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי פרויס | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 305 |
0621168802 - חברה, משטר ותרבות באמל"ט (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חררדו לייבנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621168702 - חברה, משטר ותרבות בארה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
מהחוג להיסטוריה של עם ישראל
קורסים אלה יכולים להחשב גם כשיעורי בחירה
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חוי דרייפוס | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0677122901 - היהודים באמריקה: היסטוריה, חברה ותרבות, 2017-1654 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
מהחוג להיסטוריה של המזה"ת
קורסים אלה יכולים להחשב גם כשיעורי בחירה
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622101001 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622101002 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622101003 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0622101004 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 317 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | א361 |
0622101005 - סדנת יסוד: סוגיות מרכזיות בהיסטוריה המודרנית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
קורסי בחירה
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
**סגור בפני תלמידים שלמדו את "אל המערב" בשנים קודמות
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662103901 - חורים שחורים: ייצוגי השואה על מסכי הקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662209901 - ג'נוסייד: המבנה הפילוסופי של רצח עם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה מהחוג להיסטוריה של המזה"ת
לתלמידי שנים ב'-ג'
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
בחירה מהחוג לספרות
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0680208301 - סיפורת הלטינו-אמריקנית במאה העשרים: צמתים מרכזיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל בלאושטיין | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
בחירה מחוגים שונים בפקולטה למדעי הרוח
0691228901 - אדמה, קרקע וטריטוריה בעידן הפוסט מודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0631114001 - מבוא לספרות ערבית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 001 |
***הקורס מתנהל בשפה הערבית
קורסים מפקולטות אחרות (לתלמידי שנה ג' בלבד)
לתלמידי שנה ב'-ג' - לאחר השלמת שיעורי החובה, ניתן לבחור
אחד בלבד
1031100208 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שומר יעל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 11:00–14:00 | נפתלי | 101 |
1031100210 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גני נועה | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 15:00–16:00 | נפתלי | 208 |
1031100211 - פוליטיקה ומשטר בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' שובל טליה | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 204 |
0821150901 - מבוא לאמנות מודרנית: אמנות המאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שוסטרמן רבקה | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | קיקואין | 01 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הרצוג חנה פרופ' לוין אפשטיין נח פרופ' רבינוביץ דני פרופ' שנהב יהודה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
1041310001 - תאוריות סוציולוגיות בנות זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמיר רונן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–15:00 | נפתלי | 101 |
1041310002 - תאוריות סוציולוגיות בנות זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סדצקי יערה | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 11:00–12:00 | נפתלי | 207 |
1041310003 - תאוריות סוציולוגיות בנות זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
גב' רזילוב אלינור | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 11:00–12:00 | נפתלי | 106 |
מהחוג לקולנוע
שעות צפייה בסרטים אינן נשקלות לתואר
0851661601 - מבוא לקולנוע בן זמננו א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אינגבר נחמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851664801 - מבוא לקולנוע בן זמננו ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר אינגבר נחמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811220201 - מבוא לתיאטרון היהודי והעברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 209 |
0811213701 - מבוא לתיאטרון המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הררי דרור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 213 |
מהפקולטה לאמנויות
0821152801 - מבוא לאמנות מודרנית: אמנות מסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לוריא-חיון עדי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0861158901 - האמנות המערבית משחר ההיסטוריה ועד הרנסנס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטרן אפרת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | א206 |
0861159001 - האמנות המערבית מהרנסנס ועד ימינו ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטרן אפרת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | א206 |
0861158801 - אמנות ופילוסופיה: מבוא לאסתטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר בליך ברוך | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 211 |
0861158501 - אמת וייצוג באמנויות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז-דגני אירית | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | א206 |
0861158601 - זרמים בביקורת המאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז-דגני אירית | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 208 |
0821152801 - מבוא לאמנות מודרנית: אמנות מסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לוריא-חיון עדי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821162001 - מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שבי אורלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם וגלובליזציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אילת זהר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | מכסיקו | א206 |
0811213701 - מבוא לתיאטרון המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הררי דרור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 213 |
סמינריונים
מותנה בציון חיובי במיומנות למידה/ קורס המבוא במסגרת 666
לפני הרישום יש לברר דרישות קדם
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס יש להשלים שיעור בחירה בהיקף של 2 ש"
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662308501 - היסטוריה תרבותית של העיתונות: מהפמפלט של המאה ה-17 ועד הבלוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |