קורסי לימודי מערב ומרכז אירופה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי אירופה המודרנית
הקבץ לימודי מערב ומרכז אירופה (מסגרת 317)
ההקבץ לתלמידים ממשיכים בהקבץ בלבד.
לתלמידים חדשים מוצע הקבץ תרבות זמננו: מודרנה פוסט-מדרנה
שיעורי חובה
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
****סגור בפני תלמידים שלמדו את הקורס אל המערב בשנים קודמות
שיעורי ליבה
קורס שלא נלקח בליבה יכול להלקח בבחירה
0662212101 - הולדת הפילוסופיה של פריז: פוקו, דלז ודרידה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662212401 - מודרניזם- עידן של פריצת גבולות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טטיאנה לנדא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
אחד מהשו"ת הבאים:
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 362 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יגאל חלפין | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 307 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 304 |
0621111001 - חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0621111102 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0621111101 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0621111102 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
שיעורי בחירה
שיעורי בחירה מהתכנית הרב-תחומית
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662223301 - מחשבה כלכלית בעידן הרשת - מאופוריה לאפוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662196401 - ילדים ויצירתיות: המקרה של המדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0662212401 - מודרניזם- עידן של פריצת גבולות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טטיאנה לנדא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0662103901 - חורים שחורים: ייצוגי השואה על מסכי הקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662211901 - הפילוסופיה של הטכנולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גלית ולנר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה מקורסי הפקולטה
0621168502 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
פרופ' איריס רחמימוב | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 306 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 304 |
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2017 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורי בלקינד | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
או
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101901 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618220001 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0618220002 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0626150001 - מבוא לתרבות אמריקה Intro to American Culture (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | ווב | 001 |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 001 |
0671101001 - האדם הקדמון במזרח התיכון: מבוא לארכיאולוגיה פרהיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 220 |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
קורסים מפקולטות אחרות
**תלמידי שנה ב'-ג' רשאים לבחור קורס אחד בלבד
**קורס מלווה בצפייה בסרט שקול ל-2 ש"ס
** קורס בן 3 ש"ס ישוקלל כ- 2 ש"ס בהקבץ
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0861158601 - זרמים בביקורת המאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז-דגני אירית | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 208 |
0821152801 - מבוא לאמנות מודרנית: אמנות מסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לוריא-חיון עדי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם וגלובליזציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אילת זהר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | מכסיקו | א206 |
1031210501 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להט גולן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | נפתלי | 101 |
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
סמינריונים
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
יש להתעדכן בתנאי קדם לפני הרישום
ד"ק בחוג להיסטוריה: שו"ת בתקופה המתאימה
מותנה בציון חיובי במיומנות למידה/ קורס המבוא במסגרת 666
0662308501 - היסטוריה תרבותית של העיתונות: מהפמפלט של המאה ה-17 ועד הבלוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א362 |