פירוט הקורסים
קורסי החוג ללימודי התרבות העברית
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לתלמידי החוג על כל מגמותיו שימו נא לב: לקורס המסתיים
בשתי כוכביות יש הערת תחתית !!!
מגמת הלשון העברית תואר ראשון
לימודי חובה שנה א' - מסגרת 120
0690100101 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נחמית פרי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690100102 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690140101 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140102 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
0690130001 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0690130002 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי ברון | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
**לתלמידי החוג: חובה להשתתף בשיעור ובתרגיל כחטיבה אחת.
0690121501 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0690121601 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
**תלמידים שאינם יכולים להשתתף במבוא למקרא על שני חלקיו
**בשל אילוצי מערכת , יבחרו בחז"ל ספרותם ועולמם
0690190101 - חז"ל ספרותם ועולמם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
שנה א' מיומנויות - מסגרת 121
0690141001 - יסודות הלשון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
0690140201 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0690140202 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0690140203 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר אורה עמבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140301 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140302 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140303 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
שנה ב' שיעורי חובה - מסגרת 220
0690240001 - תורת ההגה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה פלורנטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
פרופ' משה פלורנטין | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 106 |
0690240101 - תורת הצורות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה פלורנטין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
פרופ' משה פלורנטין | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 106 |
**דרישת קדם ל"תורת הצורות": הקורס "תורת ההגה"
0690240201 - לשון חז"ל** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
**הרישום לקורס מותנה ברישום מקביל לתורת ההגה
0690240401 - סמנטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0690341201 - פרגמטיקה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 103 |
**דרישת קדם ל"פרגמטיקה": השתתפות בקורס "סמנטיקה".
0690240801 - העברית החדשה בהתגבשותה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
0690240701 - מדע הלשון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 104 |
שנה ב' מיומנויות - מסגרת 121
0690240501 - הדקדוק הערבי וזיקתו לעברית א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר טל קיטנפלון | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
שנה ג' שיעורי חובה - מסגרת 320
0690340201 - ארמית מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0690340101 - תחביר לשון המקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0690340601 - מדקדקי ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
שיעורי בחירה - מסגרת 225
**במסגרת שיעורי הבחירה יבחר התלמיד 6 ש"ס מתוך השיעורים
**המוצעים לבחירה בתכנית הלימודים המפורטת (מסגרת 225). 2 ש"ס
**מן השיעורים הללו ניתן לבחור - בתיאום עם יועץ המגמה - מתוך
**שיעורי החוג כולו.
0690120301 - נוסחים ותרגומים של המקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
0690230401 - מבוא לארמית מדוברת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 107 |
0690229401 - חבקוק ופשרו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0690225101 - לשון המקרא וסגנונו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690340301 - לשונה של הסיפורת העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690340401 - לשונה של השירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 278 |
0690341801 - קריאה בטקסטים קלאסיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
**הרישום לשיעור:באישור המרצה בלבד.
סמינריונים - מסגרת 360
**תלמידי המגמה ישתתפו בשני סמינריונים. בשיעור שבו התלמיד לא
**יכתוב ע"ס ייכתב רפראט או תוטל מטלה בעלת משקל דומה.
**שימו נא לב: היקף השעות של שני קורסים סמינריונים
**הוא 8 ש"ס סה"כ. תלמידים הבוחרים סמינריון בהיקף של
**2 ש"ס בלבד, ישלימו את השעות בקורס בחירה או
**בקורס סמינריוני נוסף.
0690327201 - השירה המקראית: לשון, סגנון ופואטיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690345701 - דיאלקטולוגיה והשפות השמיות החיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690346501 - עיונים במילונאות העברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690346401 - סוגיות בעברית מדוברת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690345001 - המערך המושגי והלקסיקלי של העברית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
מגמת הלשון העברית תואר שני - מסגרת 620
0690430501 - ממשק פרוזודיה, שיח ותחביר בעברית המדוברת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | ווב | 501 |
0690442701 - לקסיקוגרפיה ופרשנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה פלורנטין ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
פרופ' משה פלורנטין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690442801 - תהליכי לשון בעברית הישראלית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
0690442901 - העברית שלאחר המקרא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690443001 - גורי, וולך, עמיחי תמורות בלשון השירה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690430601 - לשון מכתבי אל-עמארנה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 |
**דרישת קדם: קורס באכדית.
**רצוי להשתתף במבוא לבלשנות שמית במקביל.
סמינריונים מהתכנית ללימודים קוגניטיביים של השפה ושימושיה
**במסגרת סמינריונים אלה ניתן להגיש עבודות רפראט בלבד
**הרישום מותנה באישור המרצה.
0688452401 - יסודות הפסיכו-בלשנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה פלג | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | דן-דוד | 211 |
0688500001 - הפקת שפה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה שובל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 260 |
0688401102 - שיטות מחקר בלימודים קוגניטיביים של השפה ושימושיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רמה עמישב | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 211 |
0688452101 - קשב זיכרון ומודעות בעיבוד שפה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר חמוטל קריינר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 260 |
0688401601 - שפה ומוח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה פלג | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | ווב | 501 |
0688401401 - היבטים קוגניטיביים של שיח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה פלג | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 211 |
0688444401 - דו לשוניות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורלי פורמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | דן-דוד | 211 |
שיעורים מהתכנית לתואר שני בחינוך רב לשוני
**ממסגרת זו ניתן לבחור שיעורים בהיקף שלא יעלה על 4 ש"ס
**עדכונים על שיעורים אלה בכללם דרישות סיום הקורס
**בחינות וכו', יש להתעדכן בידיעון בית הספר לחינוך.
**הרישום מותנה באישור המרצה.
0738450901 - מודלים בלשניים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הורה ענת | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | רקנאטי | 255 |
0738511301 - מדיניות לשונית בישראל ובעולם (שיעור בלבד) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יצחקי דפנה | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | דן-דוד | 103 |
0738492301 - הערכת תכניות לימוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ענבר עפרה | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | שרת | 411 |
0738510501 - שפה והגירה בהקשר פסיכולוגי וחינוכי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טננבאום מיכל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | שרת | 332 |
0738411101 - תקינות לשונית ותיקוני לשון: מבט בין תרבותי ורב לשוני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נץ הדר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 111 |
0738450801 - רכישת שפות נוספות בהיבטים לשוניים וקוגניטיביים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הורה ענת | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 105 |
0738445201 - תכנון לימודים והערכה בעידן דיגיטלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ענבר עפרה | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | שרת | 324 |
0738411201 - שפת ההוראה בהקשרים רב-לשוניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ענבר עפרה | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | שרת | 411 |
0738800201 - הישגים לימודיים ורב לשוניות בהקשרי הגירה וקבוצות מיעוט (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ שוהמי אילנה | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | שרת | 332 |
המגמה לבלשנות שמית
שנה א' מיומנות - מסגרת 121
**לימודי המכינה בערבית על פי ייעוץ עם יועץ המגמה
לימודי חובה שנה א' - מסגרת 120
0690100101 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נחמית פרי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690100102 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0690130001 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0690130002 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי ברון | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
**לתלמידי החוג: חובה להשתתף בשיעור ובתרגיל כחטיבה אחת.
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690140101 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140102 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
לבחירה אחד משני המבואות שלהלן:
מבוא למקרא על שני חלקיו או מבוא לבלשנות (ש'+ת')
0690121501 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0690121601 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0627101001 - מבוא לבלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
דר' איה מלצר-אשר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0627101102 - תר' מבוא לבלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הילה דוידוביץ | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | ווב | 102 |
0627101103 - תר' מבוא לבלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הילה דוידוביץ | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | ווב | 102 |
0627101104 - תר' מבוא לבלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' סתיו קליין | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 205 |
0627101105 - תר' מבוא לבלשנות (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נעה גלר | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 205 |
שנים ב'-ג'
שיעורים תיאורטיים - מסגרת 220
0690340201 - ארמית מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0690230601 - המרחב הלשוני-חברתי-תרבותי באתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0690230301 - לשונות וכתבים במרחב השמי (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי ברון | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0690230801 - אתיופיה:היסטוריה, שפה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0671104301 - מבוא לתרבויות המזרח הקדום וראשית הכתב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0671103301 - מבוא לתרבויות מסופוטמיה - האלף השלישי והאלף השני לפנה"ס (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0690330901 - אוגריתית ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
**דרישת קדם:"מבוא לבלשנות שמית" או קורס
**בערבית קלאסית ("ספרותית") או תורת ההגה ותורת הצורות.
שפות - מסגרת 227
0690330701 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 107 |
0690331301 - אמהרית מדוברת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0690230401 - מבוא לארמית מדוברת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 107 |
0671155301 - אכדית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
דר שי גורדין | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
דר שי גורדין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
פרופ' יורם כהן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
סמינריון - מסגרת 360 (ב"א), 620 (מ"א)
0690345701 - דיאלקטולוגיה והשפות השמיות החיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690430501 - ממשק פרוזודיה, שיח ותחביר בעברית המדוברת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | ווב | 501 |
0690430601 - לשון מכתבי אל-עמארנה** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 |
**דרישת קדם: קורס באכדית.
**רצוי להשתתף ב"מבוא לבלשנות שמית" במקביל.
שיעורים מהחוג לשפה וספרות ערבית
**הרישום לשיעורים אלה ייעשה באישור היועץ ובאמצעות
**מזכירות החוג.
**לבדיקת דרישות קדם, נא לעיין בידיעון החוג לערבית.
0631101001 - יסודות הדקדוק** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
0631101002 - יסודות הדקדוק** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0631112001 - דקדוק א': תורת ההגה והצורות** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 002 |
0631112201 - דקדוק ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישי פלד | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
פרופ' ישי פלד | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0631115001 - ערבית שימושית** (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 104 |
0631115002 - ערבית שימושית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חאלד שיח אחמד | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–18:00 | ווב | 103 |
0631246701 - קריאה בפרשנות הפילולוגית של הקוראן (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0631243401 - ניתוח דקדוקי של טקסטים ערביים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישי פלד | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' ישי פלד | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0631341501 - קריאה בכתבי סיבויה וזמח'שרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישי פלד | סמסטר א' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |
פרופ' ישי פלד | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |
0631121001 - ערבית א' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–18:00 | ווב | 105 |
גב' ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–16:00 | ווב | 105 |
גב' ביאטה שייחטוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | ווב | 105 |
0631121401 - ערבית ב' (תאריך בחינה) | ||||||
מר מאדי קבלאן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–16:00 | גילמן | 361 |
מר אחמד מחאמיד | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 211 |
0631400201 - עיונים בטקסטים בערבית בינונית ובערבית יהודית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | ווב | 105 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | ווב | 105 |
**סמינר לתלמידי תואר שני. הרישום בכפוף לאישור המרצה.
שיעורים מהחוג להיסטוריה של המזה"ת ואפריקה
**למעט 4ש"ס הנחשבות כמיומנות, כל שאר שעות הקורס
**לא נכללות במניין השעות לתואר
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 307 |
0622100002 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0622200003 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 305 |
0622201301 - ערבית חדשותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 |
מגמת מקרא תואר ראשון
לימודי חובה שנה א':
מבואות - מסגרת 120
0690100101 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נחמית פרי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690100102 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0690121501 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0690121601 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
**לתלמידי החוג, שני חלקי השיעור מהווים יחדיו את שיעור המבוא
**לשני חלקי המבוא תרגיל נלווה , נא ראו במסגרת "מיומנויות"!
**לא ניתן להירשם לחלק ב' של הקורס ללא חלק א'.
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690140101 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140102 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
לבחירה אחד משלושת המבואות להלן:
את המבוא הנבחר מקטגוריה זו ניתן ללמוד גם בשנה ב'.
0690190101 - חז"ל ספרותם ועולמם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0690161301 - מבוא לפילוסופיה יהודית בימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0690170101 - מבוא לתורת הסוד ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
**שני חלקי השיעור מהווים יחדיו את שיעור המבוא:
**הגות יהודית של ימה"ב+מבוא לתורת הסוד
0690130001 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה יזרעאל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0690130002 - מבוא לבלשנות שמית ** (תאריך בחינה) | ||||||
מר רועי ברון | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
**חובה להשתתף בשיעור ובתרגיל כחטיבה אחת.
תרגיל טקסטואלי למתחילים - מסגרת 120
0690121801 - נביא אנטי-נביא: קריאה בספר יונה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' בורובסקי רחל | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
מיומנויות - מסגרת 121
0690121201 - תרגיל נלווה למבוא למקרא (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
מר רוני כהן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0690121301 - תרגיל נלווה למבוא למקרא (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
מר רוני כהן | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 107 |
**התרגילים הנלווים למבוא, חובה לתלמידי מגמת מקרא
**את התרגיל יש ללמוד בצמוד לשיעור המבוא
0690120301 - נוסחים ותרגומים של המקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 104 |
שנים ב'-ג'
תרגילים טקסטואלים מתקדמים - מסגרת 220
0690228201 - הנביא "מן הכהנים אשר בענתות" וספרו: קריאה בספר ירמיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690229401 - חבקוק ופשרו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
פרשנות המקרא בימי הביניים - מסגרת 220
0690221201 - מבוא לפרשנות המקרא בימי הביניים: זרמים והתפתחויות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690229801 - קריאה בפרשנות ימה"ב: מגילת רות (תאריך בחינה) | ||||||
מר סיון ניר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
שיעורי בחירה - מסגרת 225
**במסגרת שיעורי הבחירה ניתן לקחת 4-2 ש"ס
** משיעורי מגמות אחרות בחוג ללימודי התרבות העברית
** ו/או בחוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום
0690340201 - ארמית מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0690223401 - אהבה במקרא: קריאה מגדרית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אשמן אהובה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0690227001 - שכר ועונש בחיי היחיד והציבור ביצירה המקראית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690223601 - עם לבדד ישכון-האומנם? ספרות המקרא על רקע תרבויות המזרח הקדום (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 205 |
**השיעור "עם לבדד ישכון" חובה לתלמידי המגמה.
0690229701 - סיפורי בראשית: מסורות ומקורות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0690225101 - לשון המקרא וסגנונו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**השיעור "לשון המקרא וסגנונו" חובה לתלמידי המגמה.
0690229601 - ייצוגה של ממלכת ישראל בספר מלכים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אשמן אהובה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0690229401 - חבקוק ופשרו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
**שיעור זה יכול להחשב כתרגיל טקסטואלי מתקדם.
שיעורים מתקדמים
**שיעורים מתקדמים הם שיעורים המיועדים לתלמידי מ"א.
**תלמידי ב"א שנה ג' יכולים לבחור שיעור מתקדם אחד,באישור
**היועץ, כחלופה לקורס סמינריוני שבו נכתבת עבודת הרפראט.
**שימו נא לב, היקף שיעורים אלה הוא 2 ש"ס בלבד.
**2 ש"ס נוספות ניתן להשלים בשיעור בחירה רגיל.
**בשיעורים אלה נהוגות בחינות בלבד.
0690620401 - החוק המקראי בין ספרות למציאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0690620301 - אחים ונוכרים: דרכי גיבוש זהות לאומית בהיסטוריוגרפיה המקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סינתיה אדנבורג | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
סמינריונים - מסגרת 360
0690327301 - ישעיה מ-סו: שאלת האינטרטקסט ותולדות הפרשנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690327201 - השירה המקראית: לשון, סגנון ופואטיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א'+ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
מגמת מקרא תואר שני - מסגרת 620
שיעורים לתואר שני
**ממסגרת זו: "שיעורים לתואר שני" ניתן לבחור
**קורסים בהיקף שלא יעלה על 12 ש"ס סה"כ.
**בשיעורים אלה נהוגות בחינות בלבד.
0690420001 - ספרות מסופוטמית והמקרא ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
ד"ר גיא דרשן | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**שיעור חובה לתלמידי מקרא תואר שני
0690620401 - החוק המקראי בין ספרות למציאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0690620301 - אחים ונוכרים: דרכי גיבוש זהות לאומית בהיסטוריוגרפיה המקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סינתיה אדנבורג | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
סמינריונים לתואר שני
0690442701 - לקסיקוגרפיה ופרשנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה פלורנטין ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690427601 - מזמורי תהלים: פואטיקה, אידאולוגיה, תאולוגיה ופרשנות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
**בסמינר זה ד"ר דלית רום-שילוני מארחת את פרופ' אדל ברלין
0690427401 - המקרא במבט השוואתי: גילויים אחרונים וכיוונים חדשים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גיא דרשן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**סמינר מחקרי - חובה לכול תלמידי המגמה.
0690427501 - ביטויי טראומה בסיפורת ובנבואה שבמקרא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690427301 - אנושיותו של האל -השאלות וההתמודדות עמן במקרא ובתורת הסוד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0690492901 - מתודות של מחקר וכתיבה במדעי היהדות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0690700201 - הדרכה אישית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גילי קוגלר | סמסטר א' | הדרכה אישית | 00:00–00:00 |
מגמת פילוסופיה יהודית , ספרות חז"ל וקבלה-תואר ראשון
לימודי חובה שנים א ו-ב
מבואות-מסגרת 120
0690100101 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נחמית פרי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690100102 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0690190101 - חז"ל ספרותם ועולמם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0690161301 - מבוא לפילוסופיה יהודית בימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0690170101 - מבוא לתורת הסוד ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
**לתלמידי החוג: חובה להשתתף בשני חלקי המבוא:
**מבוא לפיל' יהודית בימה"ב +מבוא לתורת הסוד
0690161501 - מבוא להגות יהודית מודרנית: מהי יהדות ומיהם היהודים (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0690161601 - מבוא להגות יהודית מודרנית: מהי יהדות ומיהם היהודים (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
**לתלמידי החוג: חובה להשתתף בשני חלקי המבוא
**לכלל התלמידים: לא ניתן להירשם לחלק ב' של הקורס ללא חלק א'
שיעורי חובה נלווים למבואות -מסגרת 120
0690191501 - דרכי פרשנות המקרא במדרשי התנאים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
0690161101 - קריאה במורה הנבוכים (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0690161201 - קריאה במורה הנבוכים (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
**חלק ב' חובה למתמחים במדור הגות יהודית בימה"ב וקבלה
**מומלץ גם למתמחים במדור העת החדשה.
**לכל המשתתפים: חלק ב' יימנה במניין שעות הבחירה.
0690170701 - זוהר למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0690161701 - מנדלסון, כהן ובובר - קריאה בהגות יהודית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
מר פוגל ג'רמי | סמסטר א'+ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
מיומנויות - מסגרת 121
תלמידי המגמה חייבים סה"כ 6 ש"ס משיעורי המיומנות שלהלן:
במסגרת המיומנויות יש לבחור מכינה אחת (2ש"ס).
**מכינות בתלמוד -לבחירה אחד משני השיעורים להלן:
**("סדר נשים" או "בין גברים לנשים, בין יהודים לנוכרים")
0690290401 - מכינה בתלמוד -סדר נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחזקאל דוד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690191601 - בין גברים לנשים, בין יהודים לנוכרים: עיונים במסכת יבמות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר ברנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
**תלמידים שלא ישתתפו בשיעור זה כמכינה, יכולים להשתתף בו
**כשיעור בחירה.
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
שיעורי בחירה - מסגרת 225
מדור העת העתיקה:בית שני וחז"ל
0690397801 - ממוסר לחוויה דתית: ספרות החכמה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר ב"א פתוח כשיעור בחירה.
0690291101 - פרשנות אבות הכנסיה למקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690293201 - ספרות הכישוף היהודית, מהעת העתיקה ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0690397901 - מנבואה לאפוקליפטיקה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר ב"א פתוח כשיעור בחירה.
0677206901 - חיי יום-יום בקהילות יהודיות בעת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0690294701 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
**הסדנה תתקיים במרכז צימבליסטה
0690294801 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
**הסדנה תתקיים במרכז צימבליסטה
**ניתן להרשם לשתי הסדנאות או לכול אחת מהן בנפרד.
מדור הגות יהודית בימה"ב: פילוסופיה וקבלה
0690377701 - קבלת האר"י (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
**סמינר ב"א פתוח כשיעור בחירה.
0690272501 - הקבלה האקסטטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0690161201 - קריאה במורה הנבוכים (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
**הרישום לחלק ב' של הקורס מותנה ברישום לחלק א'
מדור העת החדשה: חסידות והגות יהודית מודרנית
0690263801 - מבוא לחסידות ותנועת המוסר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0690263701 - ניטשה בירושלים: יהודים ויהדות בפילוסופיה של ניטשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
0677210801 - זרמים דתיים: רפורמה, אורתודוקסיה וניאו-אורתודוקסיה בחברה היה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0690271201 - קריאה בטקסטים חסידיים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0690264301 - א.ד. גורדון כפילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0618253801 - הפילוסופיה של מרטין בובר: אני, אתה ושאלת האלוהים (תאריך בחינה) | ||||||
מר שמואל רותם | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0677206201 - היצירה היהודית בעת החדשה: שורשים ומגמות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0690263901 - אמונה וספק (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה ישראלי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
0690264001 - אמונה וספק (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
מר פוגל ג'רמי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
**שני חלקי השיעור נלמדים כחטיבה אחת.
**לא ניתן להירשם לחלק ב' בלבד.
סמינריונים מסגרת 360
מדור העת העתיקה:בית שני וחז"ל
0690397801 - ממוסר לחוויה דתית: ספרות החכמה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0677304801 - יחסי יהודים-נוכרים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0690495101 - סוכה ושכינה, מקדש וגשמים: עיונים במסכת סוכה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א.
0690397901 - מנבואה לאפוקליפטיקה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690397001 - פונדמנטליזם יהודי: כתבי קומראן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
מדור הגות יהודית בימה"ב:פילוסופיה וקבלה
0690427301 - אנושיותו של האל -השאלות וההתמודדות עמן במקרא ובתורת הסוד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א באישור המרצות.
0690377701 - קבלת האר"י (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0690472301 - הזוהר ומחקרו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א
**דרישת קדם: השתתפות בקורס זוהר למתחילים.
0690472401 - מאריסטו לרמב"ם: לתולדות הפילוסופיה הניאו אריסטוטלית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א שנה ג' באישור המרצה.
מדור העת החדשה:חסידות והגות יהודית מודרנית
0690366901 - ביקורת הדת של שפינוזה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 212 |
0690367001 - הבעש"ט ותלמידיו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690463101 - מוסר ויהדות בהגות היהודית המודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א.
מגמת פילוסופיה יהודית ספרות חז"ל וקבלה תואר שני - מסגרת 620
על מדורי
0690463201 - תיאולוגיה פוליטית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690492901 - מתודות של מחקר וכתיבה במדעי היהדות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0697409101 - סמינר מתודולוגי-מיתוס ומשמעות בחקר הדתות וביהדות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
מדור העת העתיקה: בית שני וחז"ל
0697409201 - אלים ושדים ביהדות ובסין (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק פרופ' מאיר שחר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690495101 - סוכה ושכינה, מקדש וגשמים: עיונים במסכת סוכה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
1411719440 - Legal Theory, Jewish Studies and Interdisciplinary Perspecti (תאריך בחינה) | ||||||
Prof. Stone Suzanne | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 306 |
0659221301 - רציונליות, מחוייבות, וגבולות הביקורת: קווים עכשויים למחלוקת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 450 |
0690493701 - בין יהדות, נצרות ויוונות: הגנוסיס העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
מדור הגות יהודית בימה"ב:פילוסופיה וקבלה
0690427301 - אנושיותו של האל -השאלות וההתמודדות עמן במקרא ובתורת הסוד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז פרופ' דלית רום-שילוני | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0697409201 - אלים ושדים ביהדות ובסין (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק פרופ' מאיר שחר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690472301 - הזוהר ומחקרו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**דרישת קדם: השתתפות בקורס זוהר למתחילים.
0690472401 - מאריסטו לרמב"ם: לתולדות הפילוסופיה הניאו אריסטוטלית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
מדור העת החדשה:חסידות והגות יהודית מודרנית
0690463201 - תיאולוגיה פוליטית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690463101 - מוסר ויהדות בהגות היהודית המודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0697409801 - מהי תיאולוגיה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
תלמוד - תכנית הלימודים לתלמידי תואר ראשון
לימודי חובה שנים א ו-ב
מבואות חובה - מסגרת 120
0690190101 - חז"ל ספרותם ועולמם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690140101 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140102 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
לבחירה אחד משני המבואות להלן:
0690121501 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0690121601 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
**שני החלקים מהווים יחדיו את שיעור המבוא
0690161301 - מבוא לפילוסופיה יהודית בימי הביניים** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0690170101 - מבוא לתורת הסוד ** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
**שני החלקים מהווים יחדיו את שיעור המבוא:
**מבוא להגות של ימה"ב+מבוא לתורת הסוד
שיעורי חובה - מסגרת 120
0690100101 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נחמית פרי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690100102 - תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0690191501 - דרכי פרשנות המקרא במדרשי התנאים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
0690191201 - מבוא לארמית הבבלית (חלק א') ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
0690191301 - מבוא לארמית הבבלית (חלק ב') ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
**לתלמידי התכנית בתלמוד חובה להשתתף בשני חלקי השיעור.
מכינות בתלמוד:
יש לבחור שתיים מבין המכינות להלן:
0690290401 - מכינה בתלמוד -סדר נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחזקאל דוד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690191601 - בין גברים לנשים, בין יהודים לנוכרים: עיונים במסכת יבמות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר ברנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0690294701 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
0690294801 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
**הסדנאות מתקיימות במרכז צימבליסטה
שיעורי בחירה - מסגרת 225
**תלמידי התכנית בתלמוד יבחרו במסגרת שיעורי הבחירה
**4-2 ש"ס משיעורי החוג להיסטוריה של עם ישראל
**באישור יועץ המגמה. וכן 4 ש"ס משיעורי
**הבחירה של מגמות החוג השונות.
0690397801 - ממוסר לחוויה דתית: ספרות החכמה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**ניתן להירשם לסמינר כשיעור בחירה.
0690291101 - פרשנות אבות הכנסיה למקרא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0672154201 - חוק וסדר בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0690294701 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
**תלמידים שלא השתתפו בסדנה כמכינה, יכולים להשתתף בה כשיעור
**בחירה.
0690293201 - ספרות הכישוף היהודית, מהעת העתיקה ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0690397901 - מנבואה לאפוקליפטיקה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**ניתן להירשם לסמינר כשיעור בחירה.
0677206901 - חיי יום-יום בקהילות יהודיות בעת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0690191601 - בין גברים לנשים, בין יהודים לנוכרים: עיונים במסכת יבמות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר ברנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
**תלמידים שלא השתתפו בשיעור זה כמכינה, יכולים להשתתף בו
**כשיעור בחירה.
0690294801 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים - סוגיות נבחרות (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 |
**תלמידים שלא השתתפו בסדנה כמכינה, יכולים להשתתף בה כשיעור
**בחירה.
0690229401 - חבקוק ופשרו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
סמינריונים - מסגרת 360
0690397801 - ממוסר לחוויה דתית: ספרות החכמה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690495101 - סוכה ושכינה, מקדש וגשמים: עיונים במסכת סוכה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א.
0677304801 - יחסי יהודים-נוכרים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0690397901 - מנבואה לאפוקליפטיקה בימי הבית השני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690397001 - פונדמנטליזם יהודי: כתבי קומראן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
תלמוד- תכנית הלימודים לתלמידי התואר השני -מסגרת 620
0697409201 - אלים ושדים ביהדות ובסין (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק פרופ' מאיר שחר | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0690492901 - מתודות של מחקר וכתיבה במדעי היהדות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0690495101 - סוכה ושכינה, מקדש וגשמים: עיונים במסכת סוכה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם פרופ' ישי רוזן-צבי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 08:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
1411719440 - Legal Theory, Jewish Studies and Interdisciplinary Perspecti (תאריך בחינה) | ||||||
Prof. Stone Suzanne | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 306 |
0659221301 - רציונליות, מחוייבות, וגבולות הביקורת: קווים עכשויים למחלוקת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 450 |
0690493701 - בין יהדות, נצרות ויוונות: הגנוסיס העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
המגמה הבין-תחומית בתרבות עברית ויהודית
לימודי חובה שנה א' - מסגרת 120
תרגיל ביבליוגרפי אינטגרטיבי (2ש"ס)
**לפרטים מלאים על הקורסים , מועדים וכו'
**ראו ברשימות הקורסים במגמות החוג השונות
הקבצי ליבה - מסגרת 100
הקבצי ליבה - המגמה ללשון העברית
הקבץ עיוני דקדוק, תחביר וסמנטיקה בלשון עברית-סה"כ 20 ש"ס
תחביר עברי (2 ש"ס)
תורת ההגה (4 ש"ס)
סמנטיקה (2 ש"ס)
פרגמטיקה (2 ש"ס)
העברית בהתגבשותה (2 ש"ס)
תחביר לשון המקרא (2 ש"ס)
שיעור בחירה במגמה (2 ש"ס)
סמינריון (4 ש"ס)
**לבחירה קורס סמינריוני אחד של מגמת הלשון העברית
**באישור יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס.
הקבץ עברית קלאסית ועברית חדשה - סה"כ 20 ש"ס
ניקוד עברי (4 ש"ס)
תחביר עברי (2 ש"ס)
הלשון העברית לתקופותיה -שיעור (2 ש"ס)
הלשון העברית לתקופותיה-תרגיל (2 ש"ס)
תחביר לשון המקרא (2 ש"ס)
סמינריון (8 ש"ס)
**לבחירה שני קורסים סמינריונים של המגמה ללשון, באישור
**יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס. בסמינר אחד
**ייכתב רפראט ובשני תוגש עבודה סמינריונית.
הקבץ הלשון העברית בדגש בלשני - סה"כ 20 ש"ס
ניקוד עברי (4 ש"ס)
תחביר עברי (2 ש"ס)
הלשון העברית לתקופותיה -שיעור (2 ש"ס)
הלשון העברית לתקופותיה -תרגיל (2 ש"ס)
העברית בהתגבשותה (2 ש"ס)
סמנטיקה (2 ש"ס)
פרגמטיקה (2 ש"ס)
סמינריון (4 ש"ס)
**אחד מהקורסים הסמינריונים של המגמה ללשון, באישור
**יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס.
הקבצי ליבה מגמת מקרא
הקבץ המקרא ועיצובו או/הקבץ חברה ומקרא - 20 ש"ס
מבוא למקרא ( א'+ב') (2+2 ש"ס)
תרגיל טקסטואלי (2 ש"ס)
שיעורי בחירה כלליים (10ש"ס)
סמינריון (4ש"ס)
**אחד מהקורסים הסמינריונים של המגמה למקרא
**באישור יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס.
הקבץ הגות ופרשנות המקרא - ס"כ 20 ש"ס
מבוא למקרא ( א'+ב') (2+2 ש"ס)
לבחירה שיעור או תרגיל בפרשנות ימי הביניים (2 ש"ס)
תרגיל טקסטואלי (2 ש"ס)
שיעורי בחירה (8 ש"ס)
סמינריון (4 ש"ס)
**קורס סמינריוני אחד של המגמה למקרא, באישור
** יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס.
הקבץ חקר המקרא - סה"כ 20ש"ס
מבוא למקרא ( א'+ב') (2+2 ש"ס)
נוסחים ותרגומים של המקרא (2 ש"ס)
שני תרגילים טקסטואלים (4 ש"ס)
שיעורי בחירה (6 ש"ס)
סמינריון (4 ש"ס)
**קורס סמינריוני אחד של המגמה למקרא, באישור
**יועץ המגמה הבין-תחומית והמרצה בקורס.
הקבצי ליבה - מגמת פילוסופיה יהודית, ספרות חז"ל וקבלה
הקבץ ספרות חז"ל (לשעבר:מגמת תלמוד וספרות העת העתיקה)
סה"כ 20 ש"ס
חז"ל ספרותם ועולמם ( 4ש"ס)
השיעור:מדרשי התנאים (2ש"ס)
השיעור: בין גברים לנשים בין יהודים לנוכרים(2 ש"ס)
לבחירה שתי מכינות בתלמוד (4 ש"ס)
שיעורי בחירה ממדור ספרות חז"ל (4 ש"ס)
סמינריון ממדור ספרות חז"ל (4 ש"ס)
הקבץ הגות יהודית של ימה"ב:פילוסופיה וקבלה -20 ש"ס
השיעורים:מבוא להגות יהודית של ימה"ב(2 ש"ס) +
השיעור מבוא לתורת הסוד (2ש"ס)
**מבוא להגות בימה"ב+מבוא לתורת הסוד מהווים את שיעור המבוא.
זוהר למתחילים (4 ש"ס)
שיעורי בחירה ממדור הגות יהודית של ימה"ב(8 ש"ס)
סמינריון ממדור הגות יהודית של ימה"ב (4 ש"ס)
הקבץ העת החדשה:חסידות והגות יהודית מודרנית-סה"כ 20 ש"ס
מבוא לעת החדשה (א'+ב') ( 2+2ש"ס)
מנדלסון, כהן ובובר-קריאה בהגות יהודית מודרנית (4ש"ס)
שיעורי בחירה ממדור העת החדשה (בכללם מו"נ א') (8ש"ס)
סמינריון ממדור העת החדשה (4 ש"ס)
הקבצים נושאיים - מסגרת 200
כל הקבץ סה"כ 16ש"ס
ניתן לממש במסגרת כל אחד מההקבצים עד 8 ש"ס שיעורים לבחירה
מחוגי הפקולטה למדעי הרוח כגון:בלשנות, נשים ומגדר,ספרות,
תרבות הילד, לימודי התרבות, ומחוגי הפקולטות לחברה ואומנויות
כגון:פסיכולוגיה, קולנוע, תולדות האמנות ועוד-
באישור יועץ המגמה והמרצה בקורס.
הקבץ מס' 1- זהות, חברה ותרבות
(לשעבר:זהות , שפה ותרבות;תמורות בתרבות העברית)
הקבץ מס' 2 -פרשנות, מיסטיקה, מיתוס
(לשעבר:מיסטיקה, מאגיה וכישוף; פרשנות והרמנויטיקה;
דמויות, סמלים וארכיטיפים)
הקבץ מס' 3 - מרחב, מגדר ומשפחה
(לשעבר: הקבץ מגדר ומשפחה -מבט מן התרבות העברית)
להלן הנחיות להקבצים מס' 1, 2 ו-3 :
לבחירה 16 ש"ס מתוך הקורסים הכלליים לתואר ראשון
המוצעים בכל מגמות החוג ללימודי התרבות העברית, באישור
יועץ המגמה (כולל עד שניים מהמבואות או המכינות בחוג).
הקבץ מס' 4- יצירות קנוניות ואחרות בתרבות היהודית והעברית
(לשעבר:הקבץ תור הזהב-היצירה היהודית בימה"ב;משפט חוק ומוסר;
תמורות בתרבות היהודית)
לבחירה 16 ש"ס מתוך הקורסים הכלליים לתואר ראשון
המוצעים בכל מגמות החוג ללימודי התרבות העברית, באישור
יועץ המגמה (כולל עד שלושה מהמבואות או המכינות בחוג).
הקבץ מס' 5 - לשונות ותרבויות במרחב העברי, השמי והיהודי
(לשעבר: הקבץ לשונות ותרבויות במרחב העברי)
לבחירה 16 ש"ס מתוך הקורסים הכלליים לתואר ראשון
המוצעים בכל מגמות החוג ללימודי התרבות העברית, באישור
יועץ המגמה (כולל עד שלושה מהמבואות ללשון,לבלשנות שמית
ולבלשנות כללית).
לימודי תעודה בעריכה לשונית
0699402701 - תכנון והפקה של ספרים וכתבי-עת (תאריך בחינה) | ||||||
מר שמואל פרץ | סמסטר א' | סדנה | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
0690340301 - לשונה של הסיפורת העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0699401101 - עריכה נורמטיבית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה גרילק | סמסטר א' | סדנה | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0699402401 - שפת השיר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידית נוב | סמסטר א' | סדנה | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0699402601 - עריכה עיתונאית בתקשורת הנדפסת והאלקטרונית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דנה איזנברג | סמסטר א' | סדנה | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0699402801 - העברית הנורמטיבית הלכה ומעשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עינת גונן | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0690340401 - לשונה של השירה העברית החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 278 |
0690341801 - קריאה בטקסטים קלאסיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0699400901 - עריכת דברי מדע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה גרילק | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0699401701 - עריכת לשון השידור (תאריך בחינה) | ||||||
גב' צופי ליבוביץ | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 106 |
0699400401 - עריכת התרגום מאנגלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נחמה ברוך | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0699400601 - עריכה מנהלית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עידית וולפה | סמסטר ב' | סדנה | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 106 |
0699400201 - פגישות עם יוצרים מתרגמים ועורכים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר סוברן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 281 |
לימודי השלמה לעריכה לשונית
א. הלשון העברית לתקופותיה - (2ש"ס)
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יחזקאל מוצפי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
ב. הלשון העברית לתקופותיה -אחת משתי קבוצות התרגיל (2ש"ס)
0690140101 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140102 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
ג.ניקוד עברי - אחת משלוש הקבוצות (4 ש"ס)
0690140201 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0690140202 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0690140203 - ניקוד עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר אורה עמבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
ד. תחביר עברי - אחת משלוש הקבוצות (2ש"ס)
0690140301 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140302 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורה עמבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
0690140303 - תחביר עברי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | רוזנברג | 102 |
ה. סמנטיקה (2ש"ס)
0690240401 - סמנטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורד סיידון | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
שיעורי השלמה בספרות
0680100101 - הסיפורת העברית במאתיים השנים האחרונות: מבוא היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר א'+ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**ייעוץ יינתן למי שיתקשה בבחירת קורס זה.