קורסי לימודי מערב אירופה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי אירופה המודרנית
הקבץ לימודי מערב ומרכז אירופה (מסגרת 317)
ההקבץ לא ייפתח לתלמידים חדשים
לתלמידים חדשים מוצע הקבץ מודרנה פוסט-מדרנה חדש בתשע"ו
שיעורי חובה
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות * (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
****סגור בפני תלמידים שלמדו את הקורס אל המערב בשנים קודמות
שיעורי ליבה (קורס שלא נלקח בליבה יכול להלקח בבחירה)
אחד מהשו"ת הבאים:
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0621150102 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0621150104 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
0621111001 - חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' סילבי הוניגמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0621111102 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 307 |
0621111103 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבשלום לניאדו | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 08:00–12:00 | גילמן | 307 |
0621111101 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבשלום לניאדו | סמסטר א' | שו"ת | א' | 08:00–12:00 | גילמן | 306 |
0621111102 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–18:00 | גילמן | 307 |
0621111103 - חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבשלום לניאדו | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 08:00–12:00 | גילמן | 307 |
0659614101 - הסטוריה אנטלקטואלית ב (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0621118001 - אימפריות: "מערב", "מזרח" וכוח בעידן המודרני, 2016-1700 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
שיעורי בחירה
שיעורי בחירה מהתכנית הרב-תחומית
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662223601 - מהשואה אל עבר המפנה התיאולוגי: הפילוסופיה העכשווית אחרי הפוס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662116801 - מבבל לניו-יורק (דרך תל-אביב): עיר ועירוניות במבט היסטורי ועכ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני רצ'קובסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
**זהה לקורס עיר ועירוניות שנלמד בתשע"ה וסגור בפני תלמידים של
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662119001 - תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית: בירור מושגי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662119001 - תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית: בירור מושגי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0662125101 - הפגיעה השלישית - דמות האדם בראי הפסיכואנליזה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יוסף טריאסט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0662141601 - ארגנטינה במאה ה-20: כלכלה, חברה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפריים דוידי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662223301 - מחשבה כלכלית בעידן הרשת - מאופוריה לאפוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662201001 - מגרים לוולט דיסני - מעשיות האחים גרים: תקופה, יוצר ומדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה לבנת | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0662117001 - כוחן של מילים - נאומי מופת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעין מזור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0662223001 - מבוא ללימודי ג'נוסייד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662223901 - פסיכואנליזה, היסטוריה וזיכרון: סוגיות נבחרות בחשיבה פסיכואנל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן רולניק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0662196101 - המשבר הכלכלי של שנת 2008 - העוקץ האמריקאי? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0662196401 - ילדים ויצירתיות: המקרה של המדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל גוז'נסקי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
שיעורי בחירה מקורסי הפקולטה
0621168502 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0621150101 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0621150102 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
0621150104 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0621150103 - חברה, משטר ותרבות בעת החדשה המוקדמת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 212 |
0621154201 - תולדות הנצרות 1350 - 2016 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דוד כ"ץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0621108601 - המאה האמריקנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אייל נווה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618104101 - מבוא לפילוסופיה של המדע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
או
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101901 - מבוא לפילוסופיה פוליטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אסף שרון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618220001 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עילית פרבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 326 |
0618220002 - מבוא לפילוסופיה במאה התשע-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ענת מטר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0626128001 - מבוא לתרבות אנגליה Intro to British Culture (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נעם רייזנר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
ד"ר נעם רייזנר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
0626150001 - מבוא לתרבות אמריקה Intro to American Culture (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
פרופ' מלאת שמיר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | ווב | 001 |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0608111001 - מבוא לפילוסופיה פמיניסטית: מחשבות נשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי רוזמרין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0671101001 - האדם הקדמון במזרח התיכון: מבוא לארכיאולוגיה פרהיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רן ברקאי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0680323701 - זרמים ברומן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0680210501 - שירת שנות השישים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית מיטל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0680301301 - הטוב הרע והמכוער: אתיקה ואסתטיקה בספרות ההשכלה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יחיל צבן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 |
קורסים מפקולטות אחרות
**תלמידי שנה ב'-ג' רשאים לבחור קורס אחד בלבד
**קורס מלווה בצפייה בסרט שקול ל-2 ש"ס
** קורס בן 3 ש"ס ישוקלל כ- 2 ש"ס בהקבץ
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0861158601 - זרמים בביקורת המאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז-דגני אירית | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | מכסיקו | א206 |
0821152801 - מבוא לאמנות מודרנית: מודרניזם ואוונגארד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לוריא-חיון עדי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר זהר אילת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | מכסיקו | א206 |
1031210501 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להט גולן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | נפתלי | 101 |
1031210504 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גריידי אשכנזי עדי | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–13:00 | נפתלי | 206 |
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
סמינריונים
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
יש להתעדכן בתנאי קדם לפני הרישום
**ד"ק בחוג להיסטוריה: שו"ת בתקופה המתאימה
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
0662308501 - היסטוריה תרבותית של העיתונות: מהפמפלט של המאה ה-17 ועד הבלוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0659230701 - יצירתה של תרבות הסייבר: מדמיון טכנולוגי לגאולה חברתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 501 |
0621269901 - צרפת במאה ה-17 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
ד"ר עודד רבינוביץ | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
**יש לשים לב לדרישות הקדם בקורס
0659200801 - האם המערב שוקע? היבטים פילוסופיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א362 |
0659221301 - רציונליות, מחוייבות, וגבולות הביקורת: קווים עכשויים למחלוקת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם פיש | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | גילמן | 450 |
0659220801 - ניטשה-"עיונים שלא בעיתם" (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0621328501 - 'נשים חדשות' 'גברים חדשים':מגדר,פוליטיקה ומודרניות-1918-1750 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 שיבוץ הפקולטה בל |
0680411301 - ספרות חברה ופוליטיקה: מהמהפכה הצרפתית לפרשת דרייפוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מישל קאהן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
פרופ' מישל קאהן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א362 |