הקבץ מודרנה - פוסטמודרנה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ מודרנה ופוסט-מודרנה (מסגרת 331)
שיעור חובה
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות * (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
*סגור בפני תלמידים שלמדו את הקורס אל המערב בשנים קודמות
0662223601 - מהשואה אל עבר המפנה התיאולוגי: הפילוסופיה העכשווית אחרי הפוס (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
שיעורי ליבה
יש לבחור 4 ש"ס מהשיעורים הבאים.
שיעורים אלה יכולים להחשב גם כשיעורי בחירה
0662196201 - תרבות וקוגניציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רונן סלמן צדקה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662145001 - מבוא לרטוריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי פרוגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662223501 - ארגומנטציה בפעולה: ניתוח טיעונים וכשלים בזירה הציבורית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתן אורקיבי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0662223301 - מחשבה כלכלית בעידן הרשת - מאופוריה לאפוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יקותיאל שהם | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0662310301 - שיח דיגיטלי: שפה, שיחה ואינטראקציה במדיה חדשים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0659305601 - מבוא לתיאוריה ביקורתית I - ממרקס להיידגר (השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וגנר רועי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0659221901 - מבוא לתיאוריה ביקורתית II - הסטרוקטורליזם הצרפתי ומה שאחריו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וגנר רועי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
0659515501 - מבוא לתיאוריה חברתית מודרנית (קורס השלמות) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה צוקרמן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
שיעורי בחירה
שיעורים מהתכנית הרב-תחומית
0662222701 - לאלוהים לחץ כאן: דת בעידן הדיגיטלי והטכנולוגיה כדת מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662208401 - תרבות פופולרית ותקשורת המונים באמריקה הלטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נאואל ריבקה | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
0662312001 - מחלוקות מודרניות: כלכלה, ניהול, מדינה, דת** (תאריך בחינה) | ||||||
מר אבירם שריאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0662207801 - רוסים ורוסיה בין המאות - תמה של תקופה ביצירותיו של א.פ. צ'כו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662176101 - מבוא להיסטוריה של האקולוגיה: מארקדיה לסייבר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
1843062101 - סוגיות בהיסטוריה של האינטרנט:טכנוטופיה כתרבות אמריקאית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלחנתי משה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0662222901 - מקורבנות לרוצחים: ג'נוסייד ואלימות המונית בדרום-מזרח אירופה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662116001 - כוכבים נופלים: קולנוע יידיש בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662119001 - תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית: בירור מושגי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0662223201 - כאשר חוטבים עצים-עפים שבבים: קרבנות מלחמה רעב וטרור בברה"מ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דינה מויאל | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 306 |
0662141601 - ארגנטינה במאה ה-20: כלכלה, חברה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפריים דוידי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662201001 - מגרים לוולט דיסני - מעשיות האחים גרים: תקופה, יוצר ומדיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חנה לבנת | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0662222801 - העיתונות החרדית והמודרנה (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל חרובי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0662223001 - מבוא ללימודי ג'נוסייד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז שמואל סגל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662196101 - המשבר הכלכלי של שנת 2008 - העוקץ האמריקאי? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0662116201 - התיאוריה והפילוסופיה של הצילום המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חיים דעואל לוסקי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662222601 - מ.א. בולגקוב, סופר,היסטוריון, סטיריקן ופילוסוף (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרינה ניזניק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
שיעורים מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
0621118001 - אימפריות: "מערב", "מזרח" וכוח בעידן המודרני, 2016-1700 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א361 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | א317 |
0621104901 - היסטוריה וקלנוע: לדמיין ולביים את המאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלמה זנד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0608114401 - היסטוריה ומגדר בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שיעור | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 282 |
0621168501 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-19 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
ד"ר אמיר טייכר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 102 |
0621169005 - חברה, משטר ותרבות ברוסיה במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0621168701 - חברה, משטר ותרבות בארה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נמרוד טל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
ד"ר נמרוד טל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0621108601 - המאה האמריקנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אייל נווה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
0680323701 - זרמים ברומן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סמדר שיפמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0680324201 - תיאוריה צרפתית במאה העשרים א' (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירן דורפמן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
0608100501 - ביקורת תרבות מפרספקטיבות פמיניסטיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להד כנרת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0659241401 - גזע, לאום וגזענות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סנאית גיסיס | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–20:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0691228901 - טריטוריה, אדמה וקרקע בעידן הפוסט מודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0626234701 - מיתוסים אמריקנים: גיבור העל מ-1940 עד 2010American Myths: th (תאריך בחינה) | ||||||
מר שון עדרי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | ווב | 103 |
שיעורי בחירה מפקולטות אחרות
0861121001 - תחנות בתרבות המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אונגר הנריך | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0861158601 - זרמים בביקורת המאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רז-דגני אירית | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | מכסיקו | א206 |
1031210501 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר להט גולן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | נפתלי | 101 |
1031210504 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גריידי אשכנזי עדי | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–13:00 | נפתלי | 206 |
1031210507 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מייזלס תמר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | נפתלי | 101 |
1031210508 - מחשבה מדינית בת זמננו (תאריך בחינה) | ||||||
מר שוורץ אבשלום | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–13:00 | נפתלי | 105 |
1031210807 - אסטרטגיה בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גת עזר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | נפתלי | 210 |
1031210809 - אסטרטגיה בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
מר פלדמן דורון | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 09:00–10:00 | נפתלי | 205 |
0821152801 - מבוא לאמנות מודרנית: מודרניזם ואוונגארד (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לוריא-חיון עדי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר זהר אילת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | מכסיקו | א206 |
1085264101 - פרסום כתרבות ותרבות הצריכה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יורן נועם | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | נפתלי | 210 |
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר זהר אילת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | מכסיקו | א206 |
0811213701 - מבוא לתיאטרון המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הררי דרור | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 208 |
סמינריונים
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
לפני הרישום יש לברר דרישות קדם בחוג המתאים
ד"ק בחוג להיסטוריה - מבוא או שו"ת בתקופה של הסמינריון
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
0662312101 - הסינגולריות מתקרבת? קריאה ביקורתית של עתידנות טכנולוגית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0662322801 - תיאוריה וביקורת: מודרנה ופוסטמודרנה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0659200801 - האם המערב שוקע? היבטים פילוסופיים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שטרנגר קרלו | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 209 |
0621323101 - רוסיה כאימפריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0621269301 - מתנגדי השלטון ברוסיה הצארית: מי סלל את הדרך למהפכה? (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
ד"ר ורה קפלן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
0621328501 - 'נשים חדשות' 'גברים חדשים':מגדר,פוליטיקה ומודרניות-1918-1750 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בלהה מלמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 449 שיבוץ הפקולטה בל |
0659247201 - סוגיות בתולדות הטכנולוגיה בתרבות המערב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר עדו יעבץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | א362 |
קורסים מהתכנית הבין-לאומית לתלמידי דוברי אנגלית בלבד
**השיעורים יתקיימו בין התאריכים:
**הקף כל קורס 3 ש''ס, ישוקלל 2 ש"ס בהקבץ,
**אלא אם יוצמד לו קורס נוסף בן 3 ש"ס.
**הרישום לשיעור ייעשה במזכירות התכנית בבניין גילמן חדר 360א
**באופן ידני בשבוע השני לסמסטר
**יש להתעדכן בתאריכי מבחנים/עבודות לפני הרישום!
1662111101 - Modernity and its Discontent (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פרומר יואב | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 307 |
ד"ר פרומר יואב | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
1662340101 - Walter Benjamin and the Modern (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
Prof. Eli Friedlander | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 107 |