קורסי לימודי סביבה - מאידיאולוגיה לאקולוגיה
קורסי הקבצים הבין תחומיים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי סביבה - מאידיאולוגיה לאקולוגיה (מסגרת 210)
שיעורי חובה - 6 ש"ס
שיעורים שלא נלמדו במסגרת זו יכולים להלמד כשיעורי בחירה
0691225001 - אתיקה סביבתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל מישורי | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
0691226401 - יסודות גיאוגרפיה עירונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה צפריר-ראובן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
0691150901 - מבוא למדעי כדור הארץ* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דרור אבישר גב' מירב ברקת | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 120 |
פרופ' דרור אבישר גב' מירב ברקת | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 120 |
0662176101 - מבוא להיסטוריה של האקולוגיה: מארקדיה לסייבר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה אלחנתי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0662116801 - מבבל לניו-יורק (דרך תל-אביב): עיר ועירוניות במבט היסטורי ועכ (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני רצ'קובסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
**זהה לקורס עיר ועירוניות שנלמד בתשע"ה וסגור בפני תלמידים של
0691140701 - מרחב, מקום סביבה: מבוא לסביבת האדם (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל פורטוגלי מר איל פדר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 14:00–18:00 | יד אבנר | 120 |
0691150301 - מבוא לאקלים ובעיות הסובב* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד פוצטר מר משה מנדלמילך | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 120 |
פרופ' עודד פוצטר מר משה מנדלמילך | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 18:00–20:00 | יד אבנר | 120 |
שיעורי בחירה
מהתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662312101 - הסינגולריות מתקרבת? קריאה ביקורתית של עתידנות טכנולוגית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר וייסמן כרמל | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0662312001 - מחלוקות מודרניות: כלכלה, ניהול, מדינה, דת** (תאריך בחינה) | ||||||
מר אבירם שריאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0662113701 - מ' לסוצ' של הרשת:יחסים,רשתות חברתיות והון חברתי בעידן המידע (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עופר נורדהיימר נור | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662141601 - ארגנטינה במאה ה-20: כלכלה, חברה ופוליטיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אפריים דוידי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662115401 - צדק חברתי ואי/ שוויון בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662115101 - ניהול - מקורות רעיוניים ומודלים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידן שמעוני | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0662196101 - המשבר הכלכלי של שנת 2008 - העוקץ האמריקאי? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
יש לשים לדרישות קדם לקורסים
0687206201 - אדריכלות וסביבה ביפן המסורתית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אריה קוץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 281 |
0687218901 - זהויות אזוריות בסין המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרק גמזה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0687245101 - בתנועה מתמדת:הפוליטיקה של התמודדות עם אתגרים חברתיים בסין הע (תאריך בחינה) | ||||||
מר דרור קוכן | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0687244201 - סין ויפן והמזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רחל שאול | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0687216801 - "על מנת להתקדם עליך לעבור למקום אחר": משמעויות של הגירה בסין (תאריך בחינה) | ||||||
גב' בינה- פולק אביטל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0687243101 - לבנות את הכפרים: סוגיות פוליטיות, חברתיות וכלכליות בסין (תאריך בחינה) | ||||||
מר ליאור רוזנברג | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0687245401 - הפילוסופיה של ההיעדר בראי האדריכלות והאסתטיקה בסין וביפן (תאריך בחינה) | ||||||
גב' גליה דור | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0680324101 - זהות, זמן ומרחב ביצירת ס. יזהר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' איריס מילנר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0622910201 - מבוא ללימודי אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0693200901 - תיירות באפריקה: הזדמנויות ואתגרים בפיתוח מקומי בר קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן כתר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 278 |
0671233101 - מטבע לתרבות - צמחים ותרבות האדם בפרספקטיבה ארכיאולוגית** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0671216301 - שיטות לשחזור אקלים וסביבת האתר** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לנגוט דפנה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622219801 - ירושלים מן הכיבוש העוסמאני לתקופת המנדט הבריטי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
מהחוג לגיאוגרפיה - יש לשים לב לדרישות קדם
דרישות קדם בשיעורי גיאוגרפיה-מבוא בתחום שיעור הבחירה
0691290201 - גיאוגרפיה קוגניטיבית* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק אומר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 115 |
0691258901 - המשמעות התרבותית של נופים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק שנל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 232 |
0691211701 - צדק חברתי וסביבתי* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל מישורי | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 232 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0691252701 - תכנון עירוני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טלי חתוקה | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק: מרחב מקום סביבה או מב' לגיאוגרפיה חברתית-תרבותית
0691292901 - גיאוגרפיה היסטורית סביבתית בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 013 |
0691223401 - יסודות הגיאוגרפיה ההיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
0691211801 - יסודות הגיאוגרפיה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני מר אמיר פדר ראובן | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
מר אמיר פדר ראובן | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 013 |
0691247801 - סוגיות בתכנון תחבורה* (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר משה גבעוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 115 |
0691244501 - גיאוגרפיה חברתית של העיר* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק אומר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 115 |
**דרישת קדם: יסודות הגיאוגרפיה העירונית
0691228901 - טריטוריה, אדמה וקרקע בעידן הפוסט מודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0691254401 - אזורי אקלים ע"פ כדור הארץ* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 115 |
**דרישת קדם: מבוא לאקלים ובעיות הסובב
0691227701 - יסודות גיאוגרפיה חברתית-תרבותית* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0691274801 - יסודות שינויי אקלים* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 08:00–10:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק: מבוא לאקלים
0691256901 - סכנות סביבתיות בעיר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק שנל | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 104 |
0691252101 - תכנון מרחבי בישראל* (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | יד אבנר | 232 |
0691256901 - סכנות סביבתיות בעיר (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יצחק שנל | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 104 |
קורסי בחירה מפקולטות אחרות
לתלמידי שנים ב'-ג' - ניתן לבחור קורס אחד בלבד
** קורס בן 3 ש"ס ישוקלל כ- 2 ש"ס בהקבץ
0821172001 - מבוא לאמנות גלובאלית: תרבות חזותית, קולוניאליזם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר זהר אילת | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | מכסיקו | א206 |
1031369701 - פוליטיקה והכלכלה הבינלאומית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מרגלית יותם | סמסטר א' | שיעור | ב' | 09:00–12:00 | נפתלי | 103 |
1031369901 - "מקום" במחשבה הפוליטית בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–15:00 | נפתלי | 314 |
0881320701 - תולדות אדריכלות ה': אדריכלות במאה ה- 20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קוזלובסקי רועי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 08:00–10:00 | קיקואין | 01 |
ד"ר קוזלובסקי רועי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 08:00–10:00 | מכסיקו | א206 |
0881440401 - סוגיות סביבתיות,חברתיות ופוליטיות בתכנון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מרגלית טליה | סמסטר א' | שו"ת | א' | 09:00–12:00 | דן-דוד | 201 |
0881350301 - תולדות האדריכלות בא"י למן המאה ה-19 ועד ימינו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' בר-אור אמנון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | קיקואין | 01 |
0881350501 - סוגיות ותיאוריות בתכנון עירוני (תאריך בחינה) | ||||||
אדר' גולדמן ענת | סמסטר א' | שיעור | א' | 09:00–12:00 | קיקואין | 01 |
0881350601 - מימדים בני קיימא באדריכלות עכשווית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אוסטרליץ נועם | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 212 |
0881350901 - תולדות התכנון, הנוף והמרחב בארץ ישראל במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קוזלובסקי רועי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | קיקואין | 01 |
קורסים מביה"ס ללימודי סביבה
0910110001 - מבוא לאקו-פילוסופיה ואתיקה סביבתית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דניאל מישורי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 08:00–10:00 | פורטר | 013B |
0910150001 - פרקים נבחרים באקולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איילת שוסטר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | פורטר | 013B |
0910122201 - העולם סביבנו - נושאים נבחרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ניר נפתלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | פורטר | 101 |
0910115001 - אקולוגיה תעשייתית והנדסה ברת קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלכס גולברג | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–15:00 | פורטר | 106 |
בחירה מהפקולטה למשפטים
**המשתתפים בקורסי משפטים כפופים לנהלי הפקולטה. שימו לב לד"ק
**בקורסי הפק' למשפטים (1141) יש הקפדה על ציון טווח בין 77-81
1411670101 - דיני סביבה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שור דוד | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 308- אולם בן שמש |
ד"ר שור דוד | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | טרובוביץ | 308- אולם בן שמש |
סמינריונים
לפני הרישום יש לברר דרישות קדם בחוג המתאים
בגיאוגרפיה ניתן להרשם לסמינריון בתחום בו נלמד ש' המבוא
בסמינר בגיאוגרפיה ניתן להגיש עבודה סמינריונית בלבד. לא ניתן
**סמינריון בהיקף של 2 ש"ס יש להשלים שיעור בחירה 2 ש"ס
הרישום לסמינריונים מותנה בציון חיובי בשו"ת מיומנויות למידה
0691335501 - תכנון ושונות בעיר היזמית* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' טובי פנסטר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | יד אבנר | 104 |
0691362001 - נושאים נבחרים באקלים* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' הדס סערוני | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
פרופ' הדס סערוני | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
**ד"ק מבוא לאקלים והביות הסובב
0671105301 - "החיים בזבל" - על זבל, לכלוך ואקולוגיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר ב' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0691388801 - גיאוגרפיה עירונית* (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יצחק אומר | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
פרופ' יצחק אומר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 012 |
0691389901 - מים וסביבה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דרור אבישר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
פרופ' דרור אבישר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 012 |
0621202801 - מעיר שדה לעיר בירה: קונסטנטינופול מיסודה ועד מסע הצלב הרביעי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבשלום לניאדו | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 262 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 261 |
שימו לב - בפרו"ס/סמינרים של החוג למזה"ת
קיימת בחינה בנוסף לעבודה
0622323301 - אנרגיה ואימפריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | ווב | 101 |